Poprzedni temat «» Następny temat
TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy
Autor Wiadomość
JKDBrodnica 
Posiada 1 dan

Trenuję: TWJKD
Wiek: 35
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Brodnica
Wysłany: 27 Maj 2016   TWJKD Polska, treningi sztuki walki Bruce'a Lee w Brodnicy

Zapraszamy serdecznie na treningi!

Dla wszystkich zainteresowanych i chcących poznać sztukę walki Bruce'a Lee. Zapraszamy na treningi TWJKD w wtorki i czwartki od 20:00-22:00 w Ws Sport Fitness Club na ulicy Mazurskiej 19 w Brodnicy.

Zapisy całym rokiem wystarczy przyjść na trening bez względu na poziom zaawansowania w innych sztukach walki lub jego brak. Brodnica to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można trenować i poznać autentyczne Jeet Kune Do z autoryzowanej linii przekazu Sifu Ted'a Wonga (najbliższego ucznia Bruce'a Lee). Koszt treningów to składka 80 zł na miesiąc. (cały sprzęt potrzebny do treningu tzn. kaski, rękawice, tarcze, worki, ochraniacze znajdują się na sali i są dostępne dla trenujących w grupie, innymi słowy można ale nie trzeba mieć własnego sprzętu do treningu).

Prowadzącym treningi grupy jest Michał Czapla, uczeń Joaquina Marcelo, certyfikowany w Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo, a także prywatny uczeń Stefana Nikandera. Michał Czapla, ma ogromny zaszczyt być jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted’a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce’a Lee. Michał Czapla jest jedynym Polakiem autoryzowanym do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted’a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo. Michał Czapla jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted’a Wonga to on sprowadził tę linię przekazu do Polski. Jest on szanowanym i cenionym w Europie jak i na świecie przedstawicielem TWJKD .

Grupa JKD w Brodnicy obecnie rozwija się pod patronatem Joaquina Marcelo i jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii przekazu Sifu Ted’a Wonga.

Jeet Kune Do czyli Droga Przechwytującej Pięści to naukowa sztuka walki opracowana przez Bruce'a Lee ze swoją własną unikalną strukturą, technikami i metodyką nauczania nastawiona na prostotę i bezpośredniość oraz przede wszystkim skuteczność w walce.

Więcej czy jest Jeet Kune Do w linku: http://jkdbrodnica.b...l/jeet-kune-do/


Czym jest TWJKD?

"Ted Wong Jeet Kune Do (TWJKD) jest to sztuka walki Jeet Kune Do i jej nauka, w taki sposób w jaki Ted Wong został nauczony przez Bruce’a Lee, oraz to jak ją rozumiał i w jaki sposób się w niej rozwinął. Sifu Ted Wong nie dodał nic do JKD, poza czasem i oddaniu poświęconemu na lepsze poznanie i zrozumienie sztuki walki Jeet Kune Do, poprzez lata ćwiczeń materiału którego został nauczony osobiście przez Bruce’a Lee, i poprzez nauczanie Jeet Kune Do. Przez wielu, np. Linde Lee (żonę Bruce’a Lee) ta linia przekazu jest uznawana za najbliższą Bruce’owi Lee. "

http://jkdbrodnica.blogx.pl/twjkd/


Zapraszamy również na stronę internetową grupy JKD Brodnica.

www.jkdbrodnica.blogx.pl

Informacje i kontakt na stronie:

http://jkdbrodnica.b....pl/informacje/

lub email:

jkd15@o2.pl


Przyjdź na treningi do Brodnicy i pod okiem Michała Czapli poznaj jak naprawdę wygląda naukowe podejście do walki wręcz opracowane przez Bruce'a Lee i dlaczego JKD jest tak rewolucyjną sztuką walki nawet w dzisiejszych czasach.

Artykuł Johna Little(którego chyba nie trzeba przedstawiać, jako że to on zebrał notatki Bruce'a Lee i opublikował je w 5 tomach, a także nakręcił dokument "Bruce Lee: Warrior's Journey" )

JKD is a Science


https://pl.scribd.com/document/11533813/JKD-a-Science

(Autentyczna sztuka walki Bruce'a Lee to nie trening wybranych elementów czy technik z różnych sztuk walki, ani też machanie kijami, czy nożami, lub wykonywanie ustalonej choreografii, gdzie przeciwnik musi zaatakować tak, a wtedy druga osoba robi tak i tak i tak....., często jest to błędnie nauczane jako JKD przez ludzi nie znających sztuki walki Bruce'a Lee, w szkołach tzw "JKD koncepcji").

[ Dodano: 2017-08-04, 12:06 ]
TWJKD w POLSCE


Można śmiało powiedzieć, że jedynym Ośrodkiem i stolicą TWJKD w Polsce jest Brodnica.
Tu mieszka i trenuje jedyny certyfikowany do nauczania JKD z przekazu Ted'a Wonga, uczeń Joaquina Marcelo-coach Michał Czapla.

Michał Czapla to człowiek z pasją i ogromnym zaangażowaniem, który w prowadzenie zajęć wkłada wiele energii zapału i serce. Treningi są samą przyjemnością, okupione oczywiście często dużym wysiłkiem fizycznym: bo przecież - "nic za darmo" - wyników nie osiąga się przez dobrą wolę lecz przez wytrwałość, trening , dyscyplinę i wiedzę pozyskaną od mistrza.
Michał Czapla żeby zostać mistrzem, mimo młodego wieku, zdołał już przebyć długą drogę.
Zaczął trenować sztuki walki w wieku 6 lat, począwszy od Karate, w którym zdobył mistrzostwo Brodnicy w roku 1998.
Następnie trenował filipińską sztukę walki Eskrima Doce Pares pod okiem Pawła Jagusza, zdobywając wielokrotnie Mistrzostwa Polski oraz brązowy i złoty medal na Mistrzostwach Europy.

W tym samym czasie Michał trenował jednocześnie boks pod okiem Waldemara Sypniewskiego, poznając i przy okazji trenując z wieloma mistrzami z innych styli sztuk walki.

Michał Czapla wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w sztukach walki na prestiżowych zawodach o randze krajowej i europejskiej.

Wybrane osiągnięcia:
1998 Mistrzostwo Brodnicy w Karate Shotokan,
2000- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 1 miejsce- semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares
2001- Mistrzostwa Polski (Jabłonowo Pomorskie)- 2 miejsce- semi kontakt (kategoria junior), Eskrima Doce Pares
2002 - Mistrzostwa Polski (Toruń) - 1 miejsce semi kontakt (kategoria open), Eskrima Doce Pares

2003 MISTRZOSTWA EUROPY WE WROCŁAWIU
III miejsce (brązowy medal)

2004 Mistrzostwa Polski-1 miejsce w semi kontakt, wygrana liga noża (Jabłonowo Pomorskie), Eskrima Doce Pares
2005- Mistrzostwa Polski w Jabłonowie Pomorskim Eskrima Doce Pares
I miejsce w walkach full kontakt (kategoria open),
II miejsce w walkach semi kontakt (kat. open),
Tytuł najlepszego technika Mistrzostw

2005 MISTRZOSTWA EUROPY FILIPIŃSKICH SZTUK WALKI W BERLINIE
I miejsce
w kategorii full kontakt na zasadach WEKAF w walkach na jeden kij.


Miał wiele osiągnięć, jednak to wciąż nie była ta droga, która miała być najważniejsza, sposób postrzegania sztuk walki przez Michała odmienił się, gdy poznał Sifu Ted'a Wonga - ostatniego prywatnego ucznia i sparing partnera Bruce'a Lee. Po spotkaniu z Ted'em Wongiem, został uczniem Stefana Nikandera, a następnie Joaquina Marcelo. Michał Czapla został certyfikowany do nauczania Jeet Kune Do osobiście przez Joaquina Marcelo.

Co ważne:


Michał Czapla, jest jedyną osobą z Polski, która poznała i uczyła się od Sifu Ted'a Wonga, ostatniego prywatnego i najbliższego ucznia Bruce'a Lee.
Michał Czapla to także jedyny Polak autoryzowany do nauczania Jeet Kune Do przez Sifu Ted'a Wonga i Stefana Nikandera, naucza również za zgodą i autoryzacją Joaquina Marcelo.
Jest jedyną osobą w Polsce mogącą nauczać JKD z przekazu Sifu Ted'a Wonga, to on sprowadził tę linię przekazu oraz tak zwane "Oryginalne JKD" do Polski.

Michał Czapla to szanowany i ceniony w Europie jak i na świecie przedstawiciel TWJKD- świetny coach, niezwykle przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. Człowiek z wielkim potencjałem i gromadą pozytywnej energii, którą można pozyskać na prowadzonych przez niego treningach.


Grupa JKD w Brodnicy obecnie rozwija się pod patronatem Joaquina Marcelo i jest jedyną w Polsce autoryzowaną grupą Jeet Kune Do nauczanego z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga.
Informacje odnośnie treningów na stronie

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

Kontakt: jkd15@o2.pl lub poprzez stronę na facebooku: Jeet Kune Do Brodnica
Zapraszamy również do odwiedzenia strony grupy JKD Brodnica http://jkdbrodnica.blogx.pl/


Zainteresowanych trenowaniem autentycznej sztuki walki Bruce'a Lee-Jeet Kune Do z linii przekazu Sifu Ted'a Wonga, zapraszamy na treningi do Brodnicy!

Treningi TWJKD, mają miejsce w WS Sport Fitness Club ul. Mazurska 19 w Brodnicy we wtorki o godz. 20:00-22:00 i czwartki o godz. 20:00-22:00.
A w okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 19:30-21:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy.

http://jkdbrodnica.blogx.pl/informacje/

"Linda Lee Cadwell wspomina, że to co naucza Ted, jest bodajże najczystszym przekazem, sztuki walki jej męża i szybko zasięga rady w sprawach dotyczących technicznych aspektów Jun Fan Jeet Kune Do(TM)".
Jun Fan Jeet Kune Do= Bruce Lee's Jeet Kune Do
Źródło: Artykuł z czasopisma "Knowing is not enough, 1997"
_________________
Walk On!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group