Poprzedni temat «» Następny temat
Wing Chun Traditional
Autor Wiadomość
hasandil 
Posiada 1 dan

Trenuję: Wing Chun
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Maj 2012   Wing Chun Traditional

Witam,
od prawie roku trenuje Wing Chun Tradycyjne, i zastanawia mnie jak ta sztuka ma się do tego co widzimy na filmie Ip Man. Czy na flmie pokazane jest Wing Tsun czy Wing chun ?
W ogóle polecam tę stronkę wckf.yeeti.com każdemu kto jest zainteresowany i ćwiczy Wing Chun.
 
 
kriker000 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 23 Maj 2012   

Te mistrzostwa które pokazują na filmiku -walka w ringu niewiele ma wspólnego z Wing chun , postawa która jest fundamentem tego stylu wogóle nie jest zachowana, - walki na macie już bardziej przypominają właściwą koncepcję (choć bez rękawic łatwiej by było im pewnie wykonywać chwyty/przytrzymywania rąk). Z tego co się orientuję to głównie chodzi o bronienie sie przed przeciwnikiem, dlatego ciężko w tym stylu nauczyć się utrzymywania odpowiedniej postawy, tak żeby atakować i bronić się jednocześnie nie wypadając z rytmu.

Dlatego Film o IPMAN to jedno, a realna walka drugie.
Można też powiedzieć, że jaki nauczyciel taki styl ;p
Polecam odcinek FIGHT QUEST wing chun na youtube mozna znaleść.

Style pochodne od Wing Chun: Wing Tsun (Leung Ting), Ving Tsun (Wong Shun Leung), Tradicional Wing Chun (William Cheung) lub Yongchun (dialekt mandaryński). Spotyka się też inne pisownie nazwy stylu. Różnice w nazewnictwie wynikają przeważnie z różnych przekazów.
http://aktywni.pl/aktualn...-czy-ving-tsun/
 
 
Dawid 
Posiada 1 dan


Trenuję: Muay Boran
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 39
Skąd: niestety sieradz
Wysłany: 29 Maj 2012   

Nie moge się z Tobą co do filmu Ip Man fakt nie wszystko w nim jest realne,ale jakieś pierwiastki realnej walki sa zachowane(ale pamiętajmy to film) :mrgreen:
_________________
Nie obawiam się kogoś, kto trenuje 10000 kopnięć, ale tego, który 10000 razy trenował jedno kopnięcie.

— Bruce Lee
 
 
 
kriker000 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Jasło
Wysłany: 30 Maj 2012   

Dawid w pierwszej odpowiedzi chodziło mi o film z tej strony którą podał użytkownik - wckf.yeeti.com
A co do filmu IPMAN to tez mi sie podobał :) Szkoda że jednak w styczności z innymi stylami (np. karate z w/w filmu) w rzeczywistości mało widziałem filmików gdzie ten styl wygrywa, co nie zmienia faktu, że jest bardzo ciekawy, a każdy styl ma swoje wady i zalety.
 
 
Dawid 
Posiada 1 dan


Trenuję: Muay Boran
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 39
Skąd: niestety sieradz
Wysłany: 2 Czerwiec 2012   

Kriker z tego co wiem to Wing Chun ma miano z jednego z najbardziej skutecznych ale według mnie to zależy głównie od poziomu umięjętności adepta
_________________
Nie obawiam się kogoś, kto trenuje 10000 kopnięć, ale tego, który 10000 razy trenował jedno kopnięcie.

— Bruce Lee
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group