Poprzedni temat «» Następny temat
szpagat
Autor Wiadomość
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 25 Luty 2005   szpagat

jakie cwiczenia radzicie osobie ktora chce wykonac w krotkim czasie szpagat? powiem szczerze ze mam z tym spooore problemy. co bym nie robil to mam wrazenie ze robie sie coraz mniej "elastyczny"...
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 25 Luty 2005   

Ja też mam z tym spore problemy (i ze skłonami też miałem), więc powiem jak sobie z tym radzę.
Postanowiłem sobie rozciągać się 2 razy w tygodniu (po ok 40 min) i w międzyczasie, kiedy mam chwilkę.
Włókna kolagenowe rozciągają się w temp ok 39''C , słyszałem że napięcie wszystkich partii mięśni przed rozciąganiem pomaga (sprawdziłem i żeczywiście ok 20% lepszy efekt), więc wyobrażam sobie że przesuwam jakiś wyimaginowany blok cementu o wym 4x4m a potem go podnoszę (przez kilka sekund w pozycji z napiętymi mięśniami)
wcześniej bieg w miejscu ok 1 min,
potem skłony do stóp , potem mostek i tak ok 10 powtórzeń z przytrzymaniem do 6, 8 sekund
potem staję w jak największym rozkroku (najpierw na 80%) i trzymam tak ok 30 sek.; skłony do nóg wewnątrz itd potem kilka japońskich pompek i zniou rozkrok , po 3 powtórzeniach na 100% ok 8 razy ,
skłony i mostki ;wymachy nóg w przód w tył w bok , opieram nogę (np o oparcie krzesła) i skłony pd opartej nogi i do tej na której stoję, potem robię to samo kilka razy, następnie skłony do w pozycji siedzącej i na koniec siad zazem i kładę się na plecach na 30 sek , skłon do kolan i tak kilka razy.;
oczywiście pobierznie to opowiedziałem, ale takie ćwiczenie co 2 , co 3 dni (nieregularne, żeby organizm się nie przyzwyczaił) zwiększyło zakres mojego rozkroku o jaieś 10 cm w ciągu miesiąca, i przy skłonie swobodnie dotkam głową do kolan na prostych nogach, a miesiąc temu to było nie do pomyślenia, dobry jest ten motyw z napinaniem mięści - pierwszy raz się z tym spotkałem ale polecam i skłony jak na siłowni mniejsze serie, dłużej przytrzymać (ok 5-8sek) i w większej ilości. Oczywiście wcześniej rozgrzewka np bieg krążenia stawów i te sprawy

Jak dla mnie jakieś treningi i porady szpagat w miesiąc są nierealne i szkodliwe, każdy ma swoje tempo
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Luty 2005   

Zadam pytanie - wiąże się ono z tematem: co to jest rozciąganie statyczne i jakie są jeszcze inne rodzaje rozciągania? Swoją drogą słyszłem, że rozciąganie statyczne jest szkodliwe.

Co Wy na to?

-----------
ukłony
XFactor
 
 
marsik 
Posiada 2 dan


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 110
Skąd: Kraków N-H
Wysłany: 26 Luty 2005   

Rozróżniamy pięć typów rozciągania:
Rozciąganie dynamiczne
Rozciąganie balistyczne
Rozciąganie statyczne aktywne
Rozciąganie statyczne bierne
Rozciąganie izometryczne

I nie sądze aby rozciąganie statyczne było szkodliwe, powiem wręcz przeciwnie, rozciągnie statyczne bierne wykorzystywane jest w rehabilitacjach po wszelakich kontuzjach więc nie może byś szkodliwe.
_________________
Autor tego posta informuje, że bywa skrajnie nietolerancyjny i często miewa w poważaniu resztę świata.
Dziękujemy za uwagę.
 
 
 
banan
[Usunięty]

Wysłany: 27 Luty 2005   

napinanie miesni jest wrecz konieczne bo pozwala nam dosyc dobrze zmeczyc miesnie ale trzeba napinac z pol minuty statycznie bez przerwy

zeby sie dobrze rozciagnac trzeba mocno trozgrzac miesnie wiec bieganie, skakanie itp jest batdzo wazne. rozgrzewka chociaz z pol godziny

rozciaganie statyczne to np sklony, motylek, rozjechanie maksymalne nog i trzymanie w tej pozycji

dynamiczne natomiast to wymachy mog do przeodu i w bok i gdzie tam jesze chcesz :P wazne ejst zeby wymach byl mocny. ale uwaga: zeby sie tak rozciagac trzeba byc mocno rozgrzanym

izometryczne o ile sie niemyle polega wlasnie na napinaniu miesni
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Luty 2005   

Dzięki chłopaki za info :)
Znacie może jakieś dobre strony z poradami na ten temat?

-----------------
ukłony
XFactor
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 27 Luty 2005   

XFactor napisał/a:
Dzięki chłopaki za info :)
Znacie może jakieś dobre strony z poradami na ten temat?
http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/menu/trening_menu.html
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 6 Grudzień 2005   

kurcze trzeba się wziąż do roboty, już próbuję zrobić szpagat od jakiegoś miesiąca i małe postępy widzę ja, myślę że te wszystkie programy z allegro są gówno warte, ktoś z was kiedyś to widział ?? Uważam że to tylko naciąganie na kasę bo nie da się zrobić szpagatu w miesiąc, co ja mówię w 2 by było trudno (oczywiście zakładając że ktoś jest już troszkę rozciągnięty) ale od podstaw w życiu.
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 6 Grudzień 2005   

99% poradników na allegro nie jest nic wartych i chyba wszyscy o tym wiemy. Każdy kurs ma za zadanie zarobienie pieniędzy a nie pomoże na pewno w zrobieniu szpagatu.

Dla mnie sprawa jest prosta czym jesteś starszy tym trudniej to zrobić i trzeba w to włożyć troche wysiłku. W podstawówce kolega połozył się i podparł na łokciach a druga osoba go rozciągneła. Tylko że od razu do szpagatu i chyba przez tydzien miał problemy z chodzeniem. Ale z robieniem szpagatu nie miał juz problemu.
Jeżeli macie pod ręką jakieś dzieci do lat 5 to zachęcie je do zrobienia szpagatu i zobaczycie że zrobią o wiele więcej niż wy sami. Dziecko szybciej się rozciąga dlateg wszelkie ćwiczenia i sporty zaczynac od małego. Dobrym przykładem są wszelkie sporty z gimnastyką gdzie osiągnięcia przychodza dopieor po kilku latach treningów.

Tak więc angelus88 mam nadzieję, że do emerytury sie wyrobisz ;]
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25 Styczeń 2006   

no to moze sie pochwale ze w niedziele udało mi sie pierwszy raz zrobic pełny szpagat, narazie damski (boczny) ale zawsze to cos, :D
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 25 Styczeń 2006   

A jak długo trenowałeś?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25 Styczeń 2006   

cwiczyłem od wakacji, gdy jeszcze było ciepło to sporo biegałem, teraz juz tylko sie rozciagam, ale mój trening jest raczej spokojny nie robie niczego na czas, to zadna radocha cwiczyc pod presją, a te wszystkie podaniki z allegro "szpagat w miesiac" są krótko mówiąc beznadziejne, po takim czyms mozna nabawic sien ie małych problemów, cwiczmy swojim tępem postepy przyjdą z czasem :D
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 26 Styczeń 2006   

szwagier napisał/a:
cwiczyłem od wakacji, gdy jeszcze było ciepło to sporo biegałem, teraz juz tylko sie rozciagam, ale mój trening jest raczej spokojny nie robie niczego na czas, to zadna radocha cwiczyc pod presją, a te wszystkie podaniki z allegro "szpagat w miesiac" są krótko mówiąc beznadziejne, po takim czyms mozna nabawic sien ie małych problemów, cwiczmy swojim tępem postepy przyjdą z czasem :D
Popieram
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 27 Styczeń 2006   

A co myslicie o takich metodach ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83475366
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 27 Styczeń 2006   

dla mnie to lipa, przez taką maszynke możemy sie tylko statycznie rozciagnąć, a przeciez nie o to nam tutaj chodzi, możemy dzieki takiemu urządzieniu robic szpagaat a nie potrafic porzadnie kopnąć powyzej naszego biodra, jak to przeczytałem na pewnej stronie " nie rozciągamy sie po to aby robić szpagat, tylko żeby porzadnie kopać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group