Poprzedni temat «» Następny temat
[ forum muay thai] Muay Thai.. Co i jak..
Autor Wiadomość
Kiyra 
Posiada 1 dan


Trenuję: Na razie BRAK
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 28 Styczeń 2010   [ forum muay thai] Muay Thai.. Co i jak..

Chcialabym jak najwiecej dowiedziec sie o Muay Thai, dlaczego wybraliscie wlasnie ten styl?? Co jest najlepsze i jakie sa beznadziejne strony?? Dlaczego chce to wiedziec??
haha odpowiedz prosta.. Pewnie wiekszosci sie nie spodoba *czytalam troche to forum.. ;)*
Bo zastanawiam sie, czy nie zaczac trenowac Muay Thai.. *wiem, wiem.. KOBIETA i MUAY THAI??* haha sorki, ale wyglada to calkiem dobrze, dla mnie Kung-Fu jest przereklamowane, probowalam Tai-Chi.. *zupelnie nie to co chce..* Bylam na kilku innych treningach, zeby zobaczyc i sprobowac... Jak na razie Muay Thai wygrywa.. No wiec jak?? :mrgreen:
 
 
Yip Man 
Posiada 1 dan


Trenuję: na razie kosz :) ale chce wing-chun albo muay thai
Wiek: 29
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Staszów
Wysłany: 5 Lipiec 2010   

mnie Muay Thai tez niezle pociąga, ale nie znam sie na nim dobrze to nie moge Ci powiedziec. Mowisz za to ze kung-fu jest przereklamowane. Moze i tak ale ja po obejrzeniu filmu Yip Man zainteresowalem sie stylem wing-chun albo wing-tsun czy tez ving-tsun (sa rozne pisowanie ale ogolnie sie nazywa wing-chun). Przesledzilem ten styl poczytalem duzo o nim i mysle ze bardzo by Ci obpowiadal jako ze duzo osob ktore go trenuja to kobiety, ba! sa nawet specjalne sekcje tylko dla kobiet. Wing chun dość łatwo jest sie nauczyć, polega on na kontrolowaniu i unicestwiania ciosów przeciwnika w momencie ich wyprowadzania. Dużo pracy rąk ale i kopniecia tez sa. Styl wymyslili mnisi z klasztoru shaolin aby odeprzeć mandżurską okupacje, wiec potrzebowali stylu który w ktotkim czsie wyszkoli dobrą armie. Czas nauki trwał 3 lata aby stać sie w pełni wykwalifikowanym wojownikiem. Jest doskonały do samoobrony na ulicy itp. ale i tez jako przeciwstawianie sie innym stylom. Moglbym mowic o nim jeszcze z godzine bo tyle inf. o nim zgromadzilem :). Podaje kilka ciekawych filmikow o nim ;)
http://www.youtube.com/watch?v=co_zikq17Uw dobra scena z Yip Mana
http://www.sfd.pl/wing_ch...a_-t287712.html tu jest inne forum i polecam 3 ostatnie filmiki a zwlaszcza ostatni
popatrz jeszcze na youtubie sa inne fajne ;)
_________________
"Jeśli Ci mówię, że jestem najlepszy, myślisz że się przechwalam. Jeśli Ci jednak mówię, ze nie jestem najlepszy, wiesz, że kłamię." ~ Bruce Lee
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group