Poprzedni temat «» Następny temat
vale tudo
Autor Wiadomość
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12 Luty 2005   vale tudo

Co to jest vale tudo? rodzaj sztuki walki czy raczej inna nazwa na walki w klatce? i co wogole myslicie o vale tudo.
 
 
 
marsik 
Posiada 2 dan


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 110
Skąd: Kraków N-H
Wysłany: 13 Luty 2005   

Vale Tudo jest to nazwa pochodząca z języka portugalskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza ona "idzie wszystko". Przyjęła się ona jako określenie pojedynków bez lub ze znikomymi regułami. Najsłynniejszymi zawodami na Vale Tudo na świecie jest Amerykański Ultimate Fighting Championship (UFC), który poraz pierwszy odbył się w 1993 r. Zasady ograniczają się tam do zakazu gryzienia, wkładania palców do oczu, uszu, ust i nosa, więc są one bardzo znikome. A co do walk w klatkach to Vale Tudo nie wszystkie pojedynki są w nich rozgrywane, niektóre są na zwykłych bokserskich ringach. A co do samych zawodów to myślę, że jest dobra konfrontacja różnych styli.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to w swojej kolekcji posiadam pare filmów z zawodów UFC.
_________________
Autor tego posta informuje, że bywa skrajnie nietolerancyjny i często miewa w poważaniu resztę świata.
Dziękujemy za uwagę.
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 25 Marzec 2005   

Obejrzałem dzisiaj na polsacie2 retransmisję (5h :mrgreen: ) z gali walk MMA (MixMartialArts) i ValeTudo i stosowali tam przeróżne sztuki walki , z tego co zrozumiałem były 2 kategorie (pomijając wagowe) MMA i ValeTudo (mieli różne rękawice) niektóre walki były ciekawe, zwłaszcza ta 15sto sekundowa, w Polsce zrobiło się dużo szumu odnośnie "walk w klatkach" więc tym razem odbyły się na ringu :mrgreen: , ciekawa sprawa goście mają na sobie tylko spodenki (ewentualnie koszulkie też) i rękawice z palcami, nie powiedziałbym że jest to sport bardziej urazowy niż boks :twisted:
Wysłuchałem że następne walki będą w Maju w Poznaniu i w Czerwcu w Katowickim Spodku.
Jeszcze mówili o tym, że Saleta i Maciek Skupiński przygotowują się na wzajem do MA, jeden do VT a Saleta do K1 i Przemek przygotowuje Maćka odnośnie technik bokserskich a tamten z technik charakterystycznych w tajskim boksie np ciosy kolanem.

O vate tudo muślę, iż jest to fajny system, ale nie chciałbym się znaleźć na ringu na jakiś zawodach czy gali (poza takim przyjacielskim sparingiem na 80% możliwości) :shock:

update 21:21
No niestety na głupotę nie ma lekarstwa, ja też lubię jak ktoś dyskutuje o czymś o czym tak naprawdę nie ma pojęcja 8) ale są takie matoły w polskiej opinii publicznej.
 
 
Zoolw 
Posiada 1 dan

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 43
Wysłany: 25 Marzec 2005   

Cytat:
w Polsce zrobiło się dużo szumu odnośnie "walk w klatkach" więc tym razem odbyły się na ringu

Taaa....Tyle że mądrzy panowie i panie co robia szum wokół walk w klatkach ne rozumieją chyba że klatka nie służy do walenia o nią czyijmś łbem, tylko jest asekuracją dla zawodników żeby nie wypadli za ring...I niestety to zawodnicy mogą na tym ucierpieć...Wogóle w Polsce jest głupie podejście do spraw Vale Tudo i MMA
_________________
"Okazując litość przeciwnikowi, jesteś bezlitosny dla siebie"
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 22 Październik 2006   

hmm.. wiecie moze gdzie w Polsce mozna cwiczyc Vale Tudo?
oczywiscie w necie znalazlem pare miejsc, lecz czy slyszeliscie cos o nich, jak po prostu wyglada w naszym kraju sposob treningu.
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 23 Październik 2006   

z moich ostatnich wiadomości wynika że Vale Tudo są to zawody a nie system , systemem jest MMA a Vale Tudo i ile się nie mylę zalicza sie tak jak Pride do zawodów jak np. nie da sie trenować "Mistrzostwa boksu", tak samo trenuje się przekrojowo żeby brać udział w VT. Może wypowie sie ktoś kto ma z tym doczynienia. Zapraszam do dyskusji. Pytanie tylko czy VT jest federacją jak Pride , czy formułą jak MMA
 
 
someone 
Posiada 1 dan

Trenuję: SW
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: Skąś
Wysłany: 12 Grudzień 2006   

valetudo jest to styl walki tzw. bez reguł, czyli zawodnicy uzywaja wszelkich metod by przeciwnik nie byl wstanie dalej walczyc (dzwignie,duszenia,czy tez zwykly nokaut).Oczywiscie obowiazuja jakies zasady takie jak np. zakaz kopania po genitaliach, wkladania sobie palcow oczy,uszy itd.Na niektorych zawodach MMA (mieszanych stylow walki) sa tez rowniez wprowadzone dodatkowe ograniczenia, typu zakaz uzywania glownie łokci...
Zawodnicy trenujacy POD valetudo trenuja treningiem przekrojowym czyli boks,bjj,judo itp.
kazdy startujacy na zawodach w takiej formule musi miec pojecie w walce w stojce, jak i glownie w parterze, moim zdaniem parter jez wazniejszy niz stojka poniewaz wiekszosc walk sie konczy na ziemi :)
Walki w formule MMA sa takie same jak w boksie czy w innym sporcie, nie wiem czemu w Polsce panuje przekonanie ze takie walki to walki swirow i ludzi chcacych sie pozabijac :P
Takie walki jak np. w klatce maja dostarczyc widza lepszej atmosfery, poniewaz klatka stwarza tam jakies wieksze wrazenie niz ring, chociaz wiekszosc walk odbywa sie wlasnie na ringu :)
valetudo mozna trenowac glownie przy klubach BJJ...
temat woda:P
 
 
fantom133
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwiecień 2014   

kolego, po prostu wolna amerykanka :z
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 13 Listopad 2014   

Dobre posumowanie,al m niej więcej właśnie tak to wygląda co szczerze mówiąc- mi osobiście kompletnie nie odpowiada i nie widzę w tym żadnego sensu,ani tym bardziej jakiegoś stylu. Oczywiście to tylko moja opinia w tej kwestii,komuś innemu może się to podobać,bo chodzi głównie o dobre widowisko dla publiczności.
 
 
PatrykSzulc 
Posiada 1 dan

Trenuję: MMA
Dołączył: 05 Paź 2020
Posty: 1
Wysłany: 12 Październik 2020   

Vale tudo to takie trochę Mortal Kombat na gołe piąchy ;) dobrze się ogląda takie walki, ale niekoniecznie dobrze jest w nich uczestniczyć ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group