Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
6 Wrzesień 2019
[sztuki walki] Warszawa sztuka walki/obrony i szkoła
Autor Wiadomość
Akcel 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 21 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 21 Czerwiec 2015   [sztuki walki] Warszawa sztuka walki/obrony i szkoła

Witam,
jestem nowy na forum i chciałem was zapytać którą sztukę polecacie. Osobiście myślę nad czymś co wymaga mniejszego zaangażowania mej siły oraz pozwala na uniknięcie ogólnie obrażeń. Myślałem o aikido w którym zawarte podobno są również podstawy walki bronią jednak nie jestem pewien jego efektywności.
Myślę że głównie patrząc po swej osobie właśnie staram się unikać niepotrzebnej krzywdy dla mej osoby jednak jeśli przyjdzie co do czego albo będę podczas np 'sparingu' z bronią białą chciałbym zwiększyć swoje szansę poprzez znajomość technik odpowiedniego uniku oraz wyprowadzenia kontry by mój przeciwnik najzwyczajniej stracił grunt/pozycję. Tutaj również dopuszczam myśl iż czasem sytuacja wymaga porzucenia broni.
Interesuję się również walką bronią (głównie broń krótka i miecz japoński (europejski również jednak to inna bajka) jednak potrzebne mi to tylko podczas prac bądź rekonstrukcji zatem można to wziąć na dalszy plan)

Chyba trochę chaotycznie, ale niestety jest już późno a chciałbym w sierpniu ewentualnie wrześniu już móc zabrać się za treningi technik. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-07-01, 19:38 ]
Zatem zrobiłem przegląd i zdecydowałem się na wybór między aikido i ninjutsu czy ktoś mógłby własnymi słowami przedstawić mi jak on je widzi swoimi oczami oraz scharatkeryzować bo w aikido przeraża mnie fakt że jest ponoć sztuką "pasywną", a o ni ninjutsu aż tak się nie mówi.
 
 
Fraggles 
Posiada 2 dan

Trenuję: Shaolin Kempo
Wiek: 54
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Warszawa, Lublin
Wysłany: 15 Lipiec 2015   

No cóż, muszę Ci powiedzieć, że to nie są najlepsze wybory. Mój Mistrz Grzegorz Krauze sam (poza swoją sztuką) ćwiczył ninjutsu i jego nauczyciel wyraźnie mu powiedział, ze aby w ogóle ninjutsu dało dobre efekty, powinien je ćwiczyć ktoś, kto już zna jakąś sztukę walki. Jeśli zaś chodzi o Aikido - nie będziesz umiał znaleźć odpowiedniej sekcji - powinieneś wybrać sekcję która nie uczy Aikido do zawodów, a jest oparta na starych technikach Ueshiby, zawierających naciski na punkty wrażliwe, uderzenia i kopnięcia - a taką bardzo trudno znaleźć. Dobrym pomysłem jest dla Ciebie Chi kung bojowy, ale najpierw i tak musisz ćwiczyć w tej sekcji Chi kung zdrowotny, by opanować ruchy, a potem stopniowo przejść na bojowy. Trudno Ci doradzić, prawdę mówiąc.
_________________
Fraggles
 
 
daro89 
Posiada 1 dan

Trenuję: capoeira
Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 16 Sierpień 2015   

ja trenuję w akademii walki w warszawie, dobry klub ;)
 
 
krisu_byk 
Posiada 1 dan

Trenuję: Sztuki walki
Wiek: 36
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 26 Luty 2016   

może copeira? chyba najmniej narazone na obrazenia chociaz jak juz decydujesz sie na sport a tym bardziej sztuki walki to trzeba sie nastawic ze jakies obrazenia zawsze beda, w koncu to walka :D ale proponowalbym copeire, na kinowej jest akademia walki i kilka opcji to wyboru mozesz sie ich poradzic to cos dobiora
 
 
fight-fight 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: 6 Sierpień 2016   

Wszystko zależy od podejścia trenerów i grupy, a nie stylu. Zgadzam się z daro, że Akademia Walki jest naprawdę profesjonalna i po prostu dobra. Mam tam wielu znajomych i nawet na boksie, który niby jest taki urazowy ćwiczą starsi i nie mają powybijanych zębów.
 
 
barbulena90 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączyła: 28 Sie 2019
Posty: 1
Wysłany: 28 Sierpień 2019   

Witam,

Poszukuje dobrej szkoły karate Shinkyokushin w Warszawie dla moich dzieci w wieku 5 i 6 lat. Szukam w dzielnicy Bemowo i póki co natknęłam się na jedną - Mushin. Jakieś opinie i doświadczenia na temat tej szkoły?

Pozdrawiam

http://mushin.pl/cla.../karate-dzieci/
 
 
Marcinos 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 31 Lip 2021
Posty: 2
Wysłany: 31 Lipiec 2021   

Ja właśnie dla siebie szukam miejsca do treningów (najlepiej okolice Bemowa), znalazłem ofertę Centrum Treningowego Gościnna https://goscinna.com/ , ktoś z Was chodzi tam na treningi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group