Poprzedni temat «» Następny temat
[ forum judo] Judo co i jak?
Autor Wiadomość
Arek99 
Posiada 1 dan
Arek99

Trenuję: Judo
Wiek: 25
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 19 Listopad 2013   [ forum judo] Judo co i jak?

Mam pytanie od niedawna zaczołem uczęsczać na judo jak to się ma do samoobrony na ulicy?
Druga rzecza jest to że mam 14 lat i dopiero teraz zaczołem chodzić na judo więc bd mieć jakieś szansę na zawodach ?
 
 
 
daro89 
Posiada 1 dan

Trenuję: capoeira
Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 3 Luty 2016   

jeżeli okażesz się świetny to kto wie może nie jest za poźno a wszystko chyba tez zależy od trenerów jednak a akademii walki w Warszawie wiem że są świetni np nie wiem natomiast u kogo trenujesz
 
 
Fraggles 
Posiada 2 dan

Trenuję: Shaolin Kempo
Wiek: 54
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Warszawa, Lublin
Wysłany: 26 Luty 2016   

Zależy od dwóch rzeczy: 1. (najważniejsze) Jak Ty ćwiczyłeś - niektórzy poznają techniki szybko, uczą się dobrze, inni chodzą latami na treningi i potem dostają łomot od byle kogo, bo "chodzą" a nie "uczą się" na treningach. 2. Zależy od profilu nauki Dżudo - jeśli Twój trener ustawia treningi tak, by jego uczniowie wygrywali zawody - długo nie będziesz mógł obronić się na ulicy. W tak ustawionych sekcjach brakuje umiejętności uderzeń, kopnięć i nacisków na punkty wrażliwe(atemi waza, shatsu)- trzech bardzo przydatnych umiejętności w walce na ulicy. Nie da się więc odpowiedzieć na to pytanie, gdyż są to rzeczy które Ty musisz ocenić, ja Ci podałem tylko kryteria.
_________________
Fraggles
 
 
fight-fight 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: 21 Maj 2016   

kurczę ludzie na takie sukcesy osiągali później zaczynając, wiadomo lepszy trening od najmłodszych lat ale znów 14 to nie starość :D w akademii walki w Warszawie zgadzam się z daro świetni zawodowcy pracują i pod ich okiem wiele osiągnąć można
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group