Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy internetowe
Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 2 Styczeń 2006   Zakupy internetowe

Nie wiem czy juz wszyscy wiedzą ale od 1 stycznia poczta polska zrobiła nam wszysktim prezent noworoczny i wprowadziła droższe opłaty za wysyłki :(

Ogólnie w paczkach do 5 kg cena wzrosła o 50 gr ale to przy wpłącie na konto. Natomiast przy paczkach za pobraniem ceny wzrosły znacznie. I tak np do 5 kg ceny wzrosły o 1,5 zł. Przy wadze powyżej 15 kg cena paczki to min 33 zł :(

Jak myslicie czy ceny wysyłek będą miały wpływ na na zakupy internetowe? Ja myślę że coraz mniej opłacalne będzie kupowanie tanich rzeczy. Mam kilka przedmiotów poniżej 10 zł dlatego wątpie aby ktos je kupił za pobraniem płacąc za wysyłkę znacznie więcej.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Styczeń 2006   

Cóż jeżeli wzrost ceny spowoduje wzrost jakości przesyłki to nie ma sprawy... ostatnio 8 dni czekałem na piorytetową paczkę z mieczem :(
_________________
Hax
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 2 Styczeń 2006   

romanz2 napisał/a:
Cóż jeżeli wzrost ceny spowoduje wzrost jakości przesyłki to nie ma sprawy... ostatnio 8 dni czekałem na piorytetową paczkę z mieczem :(
A co ma wzrost ceny do jakości przesyłki ? Od 15 do 30 grudnia poczta miała kilka dni opoźnień a w dużych miastach nawet do 10 dni (dla priorytetów więc nie chcę myśleć ile szły albo idą zwykłe paczki). Teraz priorytety będą szły znowu od 2 do 3 dni.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Styczeń 2006   

ale kto mowi ze zamowis ie tylko ta jedna rzecz za mniej jak 10 zł?? mozna troche wiecej kasy zebrac i od razu zamowic wiecej rzeczy - to sie bardziej oplaca.
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 3 Styczeń 2006   

wiecie, ja to widze tak ze roznicy w cenach t o nei zrobi, bo kazdy sklep netowy ma cos takiego jak "transport opłaca kupujący", a czesc z nich wymyslila cos zwanego "za zakup powyzej ceny X, wysylka gratis"-co jest wygodne...
osobiscie 1,5mnie nie martwi, i tak zamawiam cos raz na pol roku, no ale o ile te paczki beda normalnie chodzily, i nie bedzie problemow to jestem w stanie to zdzierzyc...
a sadze ze jest to przez to ze poczta polska zaowazyla ze zakupy przez neta to swietny interes...
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 5 Styczeń 2006   

OSZUŚCI I ZŁODZIEJE tyle o poczcie polskiej
50 gr paczki ale listy się nie zmieniają a takie tanto można wysłać w kopercie bombelkowej spokojnie. Poczta polska ma monopol i nie da się tego narazie zmienić bo jeszcze kilka lat ma wyłączność na tzw przesyłki małogabarytowe. Idę sobie na pocztę wczoraj i pytam się "dzieńdobry, czy zmieniły się opłaty za przesyłki - tak- to ile teraz kosztuje list - na listy się nie zmieniło - a paczki- wszystkie paczki poszły o 50 gr - aha to zapobraniem też - nie one są droższe, to myślę pogadaliśmy nie ma co pewnie ma dzisiaj zły dzięń kobita , a mogę dostać jakiś cennik ?- nie ma, można kupić" Ogólnie dużo kupuję w necie bo jest znacznie taniej, szybciej i wygodniej, świra dostaję jak mam zwiedzić wszystkie sklepy w okolicy żeby coś wybrać, tylko trzeba wiedzieć co się chce kupić. Jjak mam kupić coś za 4 zł a za przesyłkę dać 7 to jaki tu interes i dla mnie i dla sprzedawcy żaden ?? Trzeba brać conajmniej 4 szt żeby się to opłacało albo odbiór osobisty. Myślę że jak tylko wejdą inne firmy kurierskie na Polski rynek to ceny spadną ale teraz Poczta Polska ma wyłączność bo to przecież Państwową spółka jest. Paliwo drożeje przesyłka drożeje pensje nie rosną. Swoją drogą ciekawe ile taka poczta Polska zarabia dzięki Allegro?
PS
Jak wysyłam coś priorytetem rano to na następny dzień juz jest jak po południu ale przed 18 to zazwyczaj za 2 dni dochodzi. Ale list polecony albo paczka ekonomiczna to jest totalna porażka 4-8 dni(jeśli złapie weekend)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group