Poprzedni temat «» Następny temat
Literatura
Autor Wiadomość
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2006   Literatura

hmm... ciekawi mnie jakiego typu książki czytacie i kto jest Waszym ulubionym autorem... mnie aktualnie bardzo wciągają ksiązki Sapkowskiego- saga Wiedźmina, i Narrenturm, oprocz tego bardzo lubie horrorki Stephena Kinga, bo niektore mozna spokojnie powiedziec sa wyborne :D
 
 
Krigan 
Posiada 1 dan


Trenuję: Ju Jitsu
Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 22
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Maj 2006   

No tak, kolejny fan Sapkowskiego... tylko uścisnąć prawicę i przywitać jak swojego :wink:
 
 
pola102 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 7
Skąd: nowa ruda
Wysłany: 14 Styczeń 2013   

Literatura to wszystkie "sensowne twory słowne" (jak to ujęła Stefania Skwarczyńska), czyli dzieła artystyczne, tj. literatura piękna, oraz teksty użytkowe, tj. literatura stosowana, zachowane w formie pisanej lub w przekazie ustnym.

Literaturę piękną dzieli się zwykle na trzy rodzaje literackie według tradycji, uzupełnianej później, Poetyki Arystotelesa: epikę (zarówno w poezji, jak i w prozie), lirykę i dramat. Do gatunków epickich zaliczamy: opowiadanie, nowelę, bajkę, powieść, legendę, baśń. Do gatunków lirycznych zaliczamy: satyrę, hymn, odę, pieśń, sonet, fraszkę, elegię, tren. Do gatunków dramatycznych zaliczamy: tragedię, komedię, dramat właściwy.
 
 
PaulaNR 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączyła: 16 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 16 Luty 2013   

Jestem w trakcie czytania książki "Zamieć śnieżna i woń migdałów". Krótka nowelka, w której akcja dzieje się bardzo szybko i bez żadnych spektakularnych zwrotów. Lekkie choć nieporywające opowiadanie. Taka książeczka dla zabicia zbędnego czasu. :)
_________________
Kto pyta nie błądzi.
 
 
jedi 
Posiada 1 dan

Trenuję: tenis i łucznictwo
Wiek: 25
Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 27
Skąd: Paczkowo
Wysłany: 17 Luty 2013   

Książki Tolkena, kiedyś uwielbiałam Lewisa, "Baśniobór", "Ewilan z dwóch światów", "Młody samuraj" i książki Clarksona. Ogólnie lubię przygodówki, fantasy, czasami o naukach ścisłych (nic z tego nie rozumiem), jak już o naukowych, to są takie fajne Hawkinga i jego córki o takim chłopcu Jerzym, kosmosie, fizyce itp. O i Mikołajek, uwielbiam te książki.
PS: Mam dla Was ważną radę, autobiografia Seana Connery jest nudna jak flaki z olejem.
_________________
Come to the dark side, we have cookies.
 
 
pauigi 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączyła: 22 Lut 2013
Posty: 3
Wysłany: 22 Luty 2013   

Polecam książkę "Jim w lustrze" autorstwa Ingera Edelpeldta. Książka o odkrywaniu siebie, akceptacji, poszukiwaniach swojego miejsca w świecie, rozmowach, a także o zagubieniu. Polecam, warto :)
_________________
Cel bez planu jest tylko życzeniem.
Edit: Zamiast spamować czytaj regulamin!
 
 
LesnaChata_pl 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 40
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 23 Luty 2013   

Tak naprawdę to kwestia naszego gustu oraz tego jaki gatunek literatury lubimy. Ja np uwielbiam fantastykę,w szczególności powieści Andrzeja Sapkowskiego.
 
 
raq102 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 25 Luty 2013   

Nr 1 na międzynarodowych listach bestsellerów

Kontynuacja zmysłowej trylogii Dotyk Crossa

Słodkie, niebezpieczne oblicze pożądania.

Czy dwoje życiowych rozbitków zasługuje na miłość?

Gideon Cross. Piękny i doskonały na zewnątrz, zraniony i pokaleczony w środku. Pokazał mi, czym jest prawdziwa rozkosz. Nie mogłam mu się oprzeć. Nie chciałam. Był moim nałogiem, moim największym pragnieniem. Był mój…

Liczyły się tylko te chwile, gdy niezaspokojony głód i desperacka miłość prowadziły nas do szaleństwa.
_________________
PozdrawiamOla1kr1a
 
 
igazwro 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 3
Wysłany: 1 Marzec 2013   

Właśnie skończyłam czytać „Spaloną żywcem”. Opowiada o kobiecie, która żyje w religii islamskiej i o tym jak traktowane i poniżane są kobiety. Historia tej dziewczyny jest niesamowita. Została ona oblana benzyną przez swojego szwagra i podpalona. Stanęła w ogniu, ale przeżyła i zdecydowała się opowiedzieć całą tą historię. Więcej nie powiem, zostawię szczyptę tej ciekawości i naprawdę szczerze polecam. :)
_________________
Idę wolno ale nie cofam się nigdy.
 
 
grizzly 
Posiada 1 dan

Trenuję: siłownia
Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 6 Maj 2013   

Polecam książki Simona Becketta
-Chemia śmierci
-zapisane w kościach
-szepty zmarłych

gatunek to tzw thrillery medyczne naprawdę fajnie się czyta
 
 
Fightwear_com_p 
Posiada 1 dan

Trenuję: boks
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 17
Wysłany: 10 Maj 2013   

Ja najbardziej lubie horrory Kinga,uważam ze są klimatyczne i naprawdę można się nieźle przestraszyć. Ewentualnie Mastertoona.
_________________
Podpis łamie regulamin
 
 
estrycoo 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączyła: 29 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: 29 Kwiecień 2014   

Polecam "Portret Doriana Greya" Oscara Wilde'a. Jedna z lepszych książek jakie czytałam.:-)
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 13 Listopad 2014   

To już kwestia indywidualnego gustu,ja np interesuje się fantastyką,więc klimaty słowiańskiego Wiedźmina czy Trylogia Władcy Pierścieni są jak najbardziej w moim typie:)
 
 
Jakub Przemek 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 10
Wysłany: 20 Sierpień 2019   

Ja uwielbiam Powieść J.R.R Tolkiena Władca Pierścieni. Glównymi książkami są ksiązki fantazy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group