Poprzedni temat «» Następny temat
Nunchaku a prawo
Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 21 Grudzień 2005   

Cytat:
Dziękuję za list.
Dziękuję za obszerne wyjaśnienia - niestety, nie zmieniają one naszego stanowiska. Nunczako znajduje się wśród przedmiotów zakazanych w naszym serwisie, w związku z czym nie może go Pan wystawiać, niezależnie od argumentacji i materiału z jakiego jest wykonane.

Dopuszczenie sprzedaży tego typu przedmiotów wykonanych z miękkich materiałów otworzyłoby drogę do ogromnych nadużyć. W związku z czym nie ma planów, by w najbliższym czasie zezwoli na ich sprzedaż.

Pozdrawiam
To potwierdza że pracownicy allegro to tylko maszyny do odpisywania na e-maile które wklejają gotowe odpowiedzi aby się nie przemęczyć.

Postanowięłm założyc temat w kawiarence na allegro tylko że zrobie to dopieor poxniej mam nadzieję że licznie będziecie się tam wypowiadać i udawadniać tym durnią że nie mają racji :wink:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 21 Grudzień 2005   

jak tylko założysz to się wypowiwemy :wink:
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 24 Grudzień 2005   

oj wypowiemy sie i to soczyście tylko daj znać jak temacik zapodasz.
 
 
Olajda$ 
Posiada 2 dan


Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 58
Skąd: Jasło
Wysłany: 27 Marzec 2006   

no co racja to racja nielegalne w Polsce ale walsnie ciekawe to jest z tym. niedawno u nas w szkole byl gosciu z samoobrony i mowil ze jak ci ktos narobi lomotu nunem do idzie do kicia na 5 lat bo to jest nielegalne a jak ty go zabijesz to nic ci nie robia bo byle w obronie wlasnej a on mial bron. mowil nam takze ze nun jest tak samo uwazany za bron taka sama jaka jest pistolet
_________________
Gdy ty spisz twój przeciwnik trenuje.
Jak nie teraz to kiedy bedzie dane nam to przeżyć ??? THUG LIFE
Ostatnio zmieniony przez 10 Maj 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aniol 
Posiada 2 dan

Trenuję: jiujitsu
Wiek: 51
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Marzec 2006   

Olajda$ napisał/a:
no co racja to racja nielegalne w polsce ale walsnie ciekawe to jest z tym. niedawno u nas w szkole byl gosciu z samo obrony i mowil ze jak ci ktos narobi lomotu nunem do idzie do kicia na 5 lat bo to jest nielegalne a jak ty go zabijesz to nic ci nie robia bo byle w obronie wlasnej a on mial bron. mowil nam takze ze nun jest tak samo uwazany za bron taka sama jaka jest pistolet


nie myl dwoch roznych pojęć
jesli uzyjesz broni w uzasadnionej obronie koniecznej (nie wazne czy to bedzie nóż kuchenny, nunchaku czy kałasznikow) to co najwyzej mozesz miec sprawe o przekroczenie tejze obrony (tu juz wszystko zalezy od adwokata, prokuratora czy sedziego - zdarzaly sie i nadal zdarzają werdykty sądowe tak nieprawdopodobne ze mózg sie lasuje
natomiast niezaleznie od okolicznosci - czy to ty napadles czy ciebie napadnieto prokuratura niejako z urzedu wytacza ci sprawe o nielegalne posiadanie broni (a to faktycznie jest chyba ok 5ciu lat)
najlepszy przyklad sprzed kilku lat kiedy kobieta zastrzelila dwoch zlodzieji kradnących transformator elektryczny sprzed jej domu, zarzut przekroczenia obrony koniecznej (jakby nie bylo zabila dwoch ludzi) oddalono ale za nielegalne posiadanie strzelby poszla siedziec

natomiast Szefu: a probowales obejsc Allegro tak jak to robia inne sklepy? czyli sprzedawac piankowe nunchaku jako "wiązane pałki treningowe" albo jakoś podobnie?
_________________
spieszmy kochać ministrów - tak szybko odchodzą
 
 
Olajda$ 
Posiada 2 dan


Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 58
Skąd: Jasło
Wysłany: 2 Kwiecień 2006   

Tak wiem ale gosciu mowil ze nie wazne czy sie bedziesz bronil czy go bil ty miales bron i koniec. No i tez mi sie to dziwne wydawalo bo przeciez w obronie wlasnej koniecznej mozna uzyc broni a nawet zabic
_________________
Gdy ty spisz twój przeciwnik trenuje.
Jak nie teraz to kiedy bedzie dane nam to przeżyć ??? THUG LIFE
 
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwiecień 2006   

Cytat:
dziwne wydawalo bo przeciez w obronie wlasnej koniecznej mozna uzyc broni a nawet zabic

takie male pytanie, czy ty oby napewno zyjesz w polsce?czemu pytam?wg naszych genialnych sadow i polskiego rozumienia, obrona konieczna w ktorej mozesz zabic jest w momecie w ktorym:
a)juz jestes martwy
b)właśnie wykrwawiasz się an śmierć
c)jesteś otoczony przez 15 dresow i kazdy wlasnie wbija w ciebie jakas kose
i temu podobne...
wiele jest juz spraw w sadzie w tkorych wlamali sie do jakiegos kolesia, chcieli go zabic, i ma on sprawe poniewaz wyjal bron i do nich strzelil, w sumie nic dziwnego, w stanach tez idioci zakladaja takie sprawy, ale do licha tam nie skazuje sie faceta za to ze sie bronil...
i pamietaj, polskie prawo zawsze doda ci wyrok, za to ze posiadales nun'a-posiadanie broni bez zezwolenia, bo na nuna nie da sie zrobic zezwolenia...
wiec wg mnie, jak juz sie bronisz, to nie wzywaj zadnej policji i olewaj prawo, bo inni nie beda na nie specjalnie patrzec...
 
 
Olajda$ 
Posiada 2 dan


Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 58
Skąd: Jasło
Wysłany: 2 Kwiecień 2006   

No to fakt to policji to nigy bym nie wezwal oklepac jak sie da i wiac
tyle ze w USA nam gosciu opowiadal ze maja ponoc takie prawo ze jak ci jakis koles wleci na twoje terytorium i zawadzal to mozna mu kulke sprzedac i nic ci nie moga zazucic bo on byl na czyims terenie

Pisz po POLSKU.
_________________
Gdy ty spisz twój przeciwnik trenuje.
Jak nie teraz to kiedy bedzie dane nam to przeżyć ??? THUG LIFE
Ostatnio zmieniony przez 19 Maj 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zarun 
Posiada 2 dan


Trenuję: Aikido
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 50
Skąd: z Europy
Wysłany: 19 Maj 2007   

Hmmm... Rzezywiście przechlapane z tym nunchaku... Mam tylko nadzieję, że mnie nigdy nie zatrzymają za jego posiadanie. Chociaż narazie raczej nie mogą bo nie jestem pełnoletni. Swoją drogą jestem ciekaw jestem do ilu osób się za to przyczepiła policja i jeśli już to jakie dostali wyroki. :/
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2007   

Olajda$ napisał/a:
No to fakt (...) to mozna mu kulke sprzedac i nic ci nie moga zazucic bo on byl na czyims terenie
Tak , w myśl zasady mój dom to moja twierdza. W Polsce z moich informacji trwają prace nad włączeniem tej zasady do prawa o obronie koniecznej.

O nawet znalazłem link http://www.tvn24.pl/-1,1504169,wiadomosc.html

Zarun odnośnie swojej pełnoletności też coś znajdziesz :]


P.S. Proszę używać polskich znaków i interpunkcji.
Ostatnio zmieniony przez angelus88 19 Maj 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zarun 
Posiada 2 dan


Trenuję: Aikido
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 50
Skąd: z Europy
Wysłany: 20 Maj 2007   

Z tym wprowadzeniem zasady "mój dom moją twierdzą" to nawet dobrze. Poza tym zauważyłem, że róznic między nieletnimi a pełnoletnimi jest coraz mniej. ^^
Ostatnio zmieniony przez Zarun 20 Maj 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group