Poprzedni temat «» Następny temat
TONFA
Autor Wiadomość
aniol 
Posiada 2 dan

Trenuję: jiujitsu
Wiek: 51
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Luty 2006   

wojownik napisał/a:
Czy tonfa o dł. 30 - 35 cm może być przydatna, funkcjonalna itp ? Spotkaliście się z takimi wymiarami ? :shock:


a i owszem spotkaliśmy sie, ale była to tonfa teleskopowa w stanie "złożonym", po rozłożeniu przyjmowała długośc ok 75cm, był to kolejny "oryginalny" hamerykański wynalazek, służący tylko i wyłącznie nabijaniu kasy producentowi i sprzedawcy
_________________
spieszmy kochać ministrów - tak szybko odchodzą
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 15 Luty 2006   

http://www.weaponmasters...._DN&ITEM=XL-336 - tu jest ta Tonfa zamieniająca sie w nun ;) Tylko to jest wersja bez odkręcanej bocznej rekojeści bodajże. Ale mniejwicej to tak wyglada dla nieuświadomionych
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 3 Październik 2006   

hmm.. ja z takim dosc nietypowym pytankiem;]
tonfa PCV z czego jest i czy jest lepsza niz drewniana, chociazby do treningu, jaka jest po prostu miedzy nimi roznica?
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 3 Październik 2006   

rolland napisał/a:
hmm.. ja z takim dosc nietypowym pytankiem;]
tonfa PCV z czego jest
Tonfa PCV, poprawnie zapisać powinniśmy Tonfa z PCV. A PCV to Polipropylen Winylu. Taki rodzaj tworzywa(oczywiście syntetycznego). Nie jest zbyt gietka. A co lepsze? Na treningach SW, podobno najczęściej się spotyka drewniane. Dużo ludzi twierdzi że do prawdziwego SW powinna byc drewniana. Specem nie jestem, ale wydaje mi się że tonfa z PCV będzie się zachowywać bardzo podobnie, a przynajmniej będzie wygodniejsza i praktyczniejsza biorąc pod uwage serce. Ale nie trenuje Tonfa-jutsu, ani nie próbuje technik policyjnych więc nie traktujcie tego tekstu jako jakiegoś najważniejszego i najprawdziwszego.
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 3 Październik 2006   

rolland napisał/a:
hmm.. ja z takim dosc nietypowym pytankiem;]
tonfa PCV z czego jest i czy jest lepsza niz drewniana, chociazby do treningu, jaka jest po prostu miedzy nimi roznica?
taka jak pomiędzy kijem z drewna i kijem z PCV , czyli jak to mówią- zależy. Tonfa z PCV w swoich założeniach ma być wytrzymała i skuteczna, i jest dużo wytrzymalsza niż drewno, poza tym spotykamy także tonfy wzmacniane metalowym prentem na które potrzebne jest pozwolenie :mrgreen: . Jak na mój gust tonfa z PCV jest praktyczniejsza. Posiadam typ euro-tonfa bez wzmocnienia i jest naprawdę dobrze wyważona, nie ma problemu z rozmiarem ani konserwacją- czyszczeniem, bardzo fajnym patentem jest grzybek na końcu uchwytu czego często brakuje w drewnianym sprzęcie, zazwyczaj tonfa PCV jest czarna co daje nam dodatkową przewagę jaką jest zaskoczenie. Szczerze powiedziawszy miałem w ręku drewnianą tonfę a nawet kilka ale przyzwyczaiłem się już do swojej. Popróbuj sobie która bardziej Ci pasuje, polecam z własnego doświadczenia eurotonfę z PCV bo wydaje mi się najbardziej praktyczna (czarna z wyrażnymi grzybkami i sercem). W kwestii wyjaśnienia bawię się nią pod okiem trenera dopiero od paru tygodni.
Ostatnio zmieniony przez angelus88 3 Październik 2006, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 4 Październik 2006   

a jak to jest z "wojownikowa" Tonfa? znaczy ta ktora jest dostepna u wojownika, z PCV, na taka zabawke nie trzeba pozwolenia, nieprawdaz? ;]
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 4 Październik 2006   

Nie trzeba.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
aniol 
Posiada 2 dan

Trenuję: jiujitsu
Wiek: 51
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Październik 2006   

jesli chodzi o mnie to zalezy od tego co w danym momencie cwicze: jesli trenuje na dwie tonfy (czyli przewaga uderzen) wole tonfy drewniane, jesli na jedna (dzwignie, rzuty duszenia) lepiej mi lezy PCV
ale byc moze tak mam to "wdrukowane" bo tak bylem uczony (wiec nie nalezy sie sugerowac ze akurat komus innemu tez tak bedzie wygodniej)
tonfy od wojownika sa bez wkładów wiec jak najbardziej sa bez pozwolen
_________________
spieszmy kochać ministrów - tak szybko odchodzą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group