Poprzedni temat «» Następny temat
Gwiazdki ninja (shaken, shuriken) vs rzutki vs nóżDoRzucania

czym najlepiej Ci się rzuca ??
gwiazdką
58%
 58%  [ 10 ]
nożem - rzutką
35%
 35%  [ 6 ]
tradycyjną rzutką (w kształcie bolca)
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 4 Wrzesień 2005   

a ja mam takie pytanie do znawcow, lepsze sa zwykle gwiazdki, czy tez tzw, igły(nie pamietam jak sie nazywały)?i czym rzuca sie wygodniej?np, igły wydaja mi sie skuteczniejsze, ile czasu trzeba by poswiecic mniejwiecej na to zeby nauczyc sie czyms takim rzucac?(nozem niby probowalem ale kiepsko mi wychodzi, wiec ciekaw jestem czy jest sens probowania nauki czyms takim)
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Wrzesień 2005   

Cóż trudno jednoznacznie okreslić które są mocniejsze. Wydaje mi się, że shurikeny- gwiazdy były najcelniejsze.Noi gwiazdy robiły większe spustoszenia w kartonie. I tak trzeba było mieć naprawdę dobrego cela, zwłaszcza gdy przeciwnik się ruszał. A jeżeli idzie o naukę- rzucanie boshurikenami kiepsko mi wychodzi. Jak rzucam do kartonowych tarcz to nawet sie wbija ale... zwykle drugą, nie ostrą stroną oO. Znacznie łatwiej jest nauczyć się rzucać gwiazdkami. Właściwie nie potrzeba do tego większej wprawdy. lIle potrzeba czasu... to zależy od człowieka, ale nie licz, że będziesz celnie rzucał z daleka. Z tego co czytałem większość shurikenów ma krótki zasięg od 5 do 8 metrów. No a nauczyć się rzucać jakimiś dziwnymi shurikenami w stylu Kamagata(coś jak mała kama do rzucania) Shuriken, Hebigata ("s") czy Matsubagata ("Shuriken w kształcie sosnowej igły") to już trudna sztuka.

Sens nauki zawsze jest. Nie wolno nigdy się poddawać.
_________________
Hax
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrzesień 2005   

Ryuzoku napisał/a:
a ja mam takie pytanie do znawcow, lepsze sa zwykle gwiazdki, czy tez tzw, igły(nie pamietam jak sie nazywały)?i czym rzuca sie wygodniej?np, igły wydaja mi sie skuteczniejsze, ile czasu trzeba by poswiecic mniejwiecej na to zeby nauczyc sie czyms takim rzucac?(nozem niby probowalem ale kiepsko mi wychodzi, wiec ciekaw jestem czy jest sens probowania nauki czyms takim)
Ja rzucałem w wakacje praktycznie kilka godzin w tygodniu i trafiam nożem z odległości ok 1,5m , czasem się udaje z 4 ale rzadko, zato gwiazdką w drzewo o średnicy 30 cm z odległości ok 5m , czasem udawało mi się trafiać gwiazdką nawet z 12 m. jeszcze próbowałem rzutką (taki mały nożyk) i rzutką shuriken włąsnej roboty. Najlepsze są gwiazdki, trenować można zawsze rzucając z kimś czymkolwiek np portfelem. Im cięższa broń tym ma większy zasięg a gwiazdka wydaje mi się najskuteczniejsza i najprostsza w użyciu nie skupiasz się na tym żeby się wbiła tylko celujesz gdzie się ma wbić, jak rzucisz wmiarę mocno i równo nie będzie problemów. Zapraszam do działu materiały szkoleniowe gdzie zamieściłem e-booka jak rzucać shurikenami.
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Wrzesień 2005   

Jak znajdę na dysku, to dorzucę jeszcze dwa.
_________________
Hax
 
 
roofoos 
Posiada 1 dan


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 42
Skąd: W-wa
Wysłany: 5 Luty 2006   

a co sądzicie o shurikenach ze składanymi ostrzami? ja bym się bał, że się sprężyny w takim rozwalą...
_________________
I love smell of napalm in the morning...
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Luty 2006   

One raczej nie są sprężynowe, tylko zwyczajnie rozkładane. Cóż fajny patent, ale wykonanie średnie
_________________
Hax
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 3 Październik 2007   

Czy ktoś sprawdzał działanie i wytrzymałość tych sprężynowych ? np

http://allegro.pl/item251..._ramienny_.html
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 3 Październik 2007   

również chętnie poczytam recenzję
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Październik 2007   

Odradzam shurikeny mające więcej jak 5 ostrzy, trzeba nie lada siły by to cholerstwo wbijać w drzewo, 5 jest optymalną liczbą.
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 10 Październik 2007   

Fish napisał/a:
Odradzam shurikeny mające więcej jak 5 ostrzy, trzeba nie lada siły by to cholerstwo wbijać w drzewo, 5 jest optymalną liczbą.


Najlepsze są 6 i 7 :) Z tą siłą to lekka przesada :)
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
dawid_ninjitsu 
Posiada 1 dan


Trenuję: Ninjitsu
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 7
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2 Listopad 2008   Re: Gwiazdki ninja (shaken, shuriken) vs rzutki vs nóżDoRzuc

ja dostalem na 10 urodziny szuriken :kij
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group