Poprzedni temat «» Następny temat
bambus a drewno
Autor Wiadomość
szavic 
Posiada 1 dan

Wiek: 37
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 2
Skąd: bytom
Wysłany: 15 Wrzesień 2005   bambus a drewno

bedac przypadkiem w zoologicznym wypatrzylem sobie fajne bambusowe kije :). Mają gdzieś tak 220 cm długosci i 2,5 szeroknci sa leciutkie i wytrzymale jak to bambus.
Pytanie moje brzmi czym lepiej kręcić takim bambusem(skruconym gdzies do 180 cm. czy raczej drewnianym kijaszkiem 170(ktorego kupilem w gorodniczym;p) ??
_________________
Trickz.... Breaking the gravity:)
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 15 Wrzesień 2005   

A kupiłeś już ten kij bambusowy ? Bo wydaje mi sie że najpierw trzeba sprawdzić jego wytrzymałość by cokolwiek mówić o przydatności do trenowania. Też widziałem raz takie w kwiaciarni ale były za cienkie by zastosować je w treningu.
A jeżeli chcesz sobie tylko machać to nie ma wiekszego znaczenia czym to będziesz robił. Kwestia przyzwyczajenia.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15 Wrzesień 2005   

Ja bylbym bardzo szczęśliwy gdybys sprawdzil co jest wytrzymalsze - ale wazne jest aby testowac kije jak najbardziej zblizonej dlugosci i szerokosci.
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 15 Wrzesień 2005   

bambus ma jedną poważną wadę a mianowicie pełno nierówności co przy długotrwałym treningu skończy się bąblami na dłoniach.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Wrzesień 2005   

Kij kupiony w ogrodniczym nie jest zbyt wytrzymały, takie zwykłe bambusy też nie będą. Za to taki bambusowy kij bo jaki jest dostępny w sklepie samuraj.canpol.pl to zupełnie co innego.
_________________
Hax
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 19 Wrzesień 2005   

Wedłg badań przeciętny bambus łamie się po nacisku 400 kg. Ale bambus jest zajebi.... lekki to więc pytanie czy to jest dobre dla trenującego?? Moim zdaniem wole drewno.
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrzesień 2005   

A Bambus to nie drewno :D ?? No wiesz a co do wagi, to już zależy od preferencji użytkownika.

Noi zależy jaki bambus :) Jaka grubość? I jak się ma to do bambusowych kijów bo?
_________________
Hax
 
 
Pic!@ 
Posiada 1 dan


Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 31
Skąd: Żarów
Wysłany: 4 Październik 2006   

Mam kumpla który ma Bo bambusowego. Powiedział że jak by nim sparować z kimś kto ma Bo z innego materiału (twardszeg- buk, dąb) to się z bambusa "miotełka" zrobi. Ale jak by oboje sparujących mieli bambusy to było by ok.
Sam nie widziałem więc nie potwierdzę;) ufam na słowo.
 
 
 
aniol 
Posiada 2 dan

Trenuję: jiujitsu
Wiek: 51
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Październik 2006   

eksperymentowlismy u nas w dojo z bambusowymi jo i bo (srednica ok 3 cm - na odcinku 1,8 nieco sie z jednego konca zweza)
fajnie sie sprawdza w kata i od biedy na pokazach (jak sie wywierci otworki na koncach to fajnie gwizdze podczas ruchu) jest leciutki wiec da sie nim bardzo szbko machac
sparowac sie nimi nie da (nawet bambus vs bambus) bo sie rozlatuje momentalnie
nawet treningu technik w parach (tak na 50%) sie nie da przeprowadzic bo strzepy bambusa lataja we wszystkie strony
i jeszcze jedna rzecz: dostepne w sklepach ogrodniczych zazwyczaj nie sa wysuszone i szsybko sie rozsychaja (i pekaja)
a do tego nie da sie tej trawy pokryc lakierem do drzewa - odchodzi calymi platami
_________________
spieszmy kochać ministrów - tak szybko odchodzą
 
 
Polikopolik 
Posiada 1 dan


Trenuję: Combat Kalaki
Wiek: 30
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Lipiec 2008   

A ja mam kije ratanowe i przy walce na 100% się nie rozłażą, a jedynie wgniatają. Są na prawdę bardzo wytrzymałe. Oczywiście można je złamać, no ale jakiego drewna nie można?^^
_________________
Per Aspera Ad Astra...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group