Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
4 Wrzesień 2009
Krav Maga?
Autor Wiadomość
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 31 Maj 2005   Krav Maga?

czy ktoś mi wyjaśni na czym polegają treningi Krav Magi? nie ma tego u nas w Tarnobrzegu a jestem ciekawy jak sie to trenuje... Czy treningi są tak samo brutalne jak sama walka? :mrgreen:
Inną drogą czy każdy z nas nie potrafi takiej swojej Krav Magi? chyba każdy potrafi posłać kolano w krocze przeciwnika, albo wsadzić mu palce do oczu...
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 31 Maj 2005   Re: Krav Maga?

rolland napisał/a:
czy ktoś mi wyjaśni na czym polegają treningi Krav Magi? nie ma tego u nas w Tarnobrzegu a jestem ciekawy jak sie to trenuje... Czy treningi są tak samo brutalne jak sama walka? :mrgreen:
Inną drogą czy każdy z nas nie potrafi takiej swojej Krav Magi? chyba każdy potrafi posłać kolano w krocze przeciwnika, albo wsadzić mu palce do oczu...
celnie i skutecznie kopnąć w jaja czy dźgnąć palcami w oczy wbrew pozorom nie jest tak zupełnie łatwo.
trzeba dobrze przycelować z odpowiedznią siłą i wtedy jest efekt powalający a nie tylko zatykający na chwile.
Co do treningów uczysz sie uderzać prawidłowo w odpowiednie miejsca :D niema tu walki sportowej,są techniki tylko typowo na ulice do samoobrony. Brutalne często ale skuteczne.Sa na zajęciach sparingi które przygotowują do starcia ulicznego. wiele zależy od sekcji i od trenera jak prowadzi zajęcia. Czy trafisz do sekcji nastawionej na trzepanie kasy czy do takiej gdzie jest dobry instruktor.ćwiczy sie w normalnych ubraniach tak jak chodzisz po ulicy(realizm) np.nam kiedyś trener kazał przynieść plecaki na zajęcia i część ćwiczyła w plecakach a część bez. idzesz sobiez plecakiem i 2 osoby cie napadają np.
albo kiedyś przyniósł siatki z zakupami prawdziwymi no chleb owoce i inne duperele i tez było realistycznie idziesz dźwigasz zakupy i .............. ale owoce i chleb po treningu chyba trener juz niezjadł hehehe. był tez trening z bronią hukową przykładał ci ktos broń do pleców i miałeś sie obronić przez zbicie broni z zejściem z lini ataku jak ktoś niezdążył to miał dziurke wypaloną w koszulce hehe h

mielismy tez ćwiczenia z pistoletami ASG na kulki z forbą tez dość realistyczne. ogólnie u trenera z prawdziwego zdarzenia są treningi urozmaicone i fajne.
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 1 Czerwiec 2005   

W sumie to ciekawe macie treningi... 8)
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 1 Czerwiec 2005   

rolland napisał/a:
W sumie to ciekawe macie treningi... 8)
mieliśmy........ja juz niećwicze,po kontuzji. to ja miałem hehe bo treningi pewnie nadal takie są.
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Czerwiec 2005   

MATI napisał/a:
ja juz niećwicze,po kontuzji. to ja miałem hehe bo treningi pewnie nadal takie są.
A nie brakuje Ci treningów, nie tęsknisz i nie chciałbyś znowu poćwiczyć? Czy ta kontuzja w końcu nie minie?
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 2 Czerwiec 2005   

XFactor napisał/a:
MATI napisał/a:
ja juz niećwicze,po kontuzji. to ja miałem hehe bo treningi pewnie nadal takie są.
A nie brakuje Ci treningów, nie tęsknisz i nie chciałbyś znowu poćwiczyć? Czy ta kontuzja w końcu nie minie?
Po takich kontuzjach piłkarze np. kończą kariery.......... co do treningów nie niebrak mi ich już,zmieniłem zainteresowania,odzwyczaiłem sie. no niećwicze juz ponad 3 lata więc był czas odwyknąć,choć na początku było cięzko.(zwłaszcza że w krav madze doszedłem do stopnia g2 i wiązałem z tym pewne plany) ale nunchaku za to sobie macham jeszcze a i sparingi sie nieraz poćwiczy jak jest ktoś chętny,ale na ćwiczenie z duzym zaangazowaniem w SW niemoge sobie juz pozwolic.zresztą i czasu by chyba juz tak niebyło.teraztrzeba sidzieć w pracy dłużej niż kiedyś aby na chleb zarobić....
 
 
fantom133
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwiecień 2014   

A co teraz uprawiasz?
Ostatnio zmieniony przez wojownik 23 Styczeń 2015, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Fraggles 
Posiada 2 dan

Trenuję: Shaolin Kempo
Wiek: 54
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Warszawa, Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2014   

Nawet teraz polowa z "mistrzów" krav magi ma swoją i treningi jednego nie sa podobne do drugiego...:)
_________________
Fraggles
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 13 Listopad 2014   

Wszystko zależy od danej szkoły oraz instruktora,bo jeżeli widzisz po kilku treningach że faktycznie jest to nastawione na trzepanie kasy i nic poza tym,to lepiej odpuścić,szkoda zachodu i lepiej nawet zmienić SW na taki ,który będzie dawał najwięcej satysfakcji i zadowolenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group