Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest lepsze ? Miasto czy wieś ?

Miasto czy wieś ?
Miasto
58%
 58%  [ 14 ]
Wieś lub mała miejscowość
41%
 41%  [ 10 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 19 Maj 2005   Co jest lepsze ? Miasto czy wieś ?

No wiec chcialem was zapytac co wam bardziej odpowiada: mieszkanie w miastach mniejszych lub wiekszych, czy bardziej odpowiadaja wam male miejscowasci lub mieszkanie na wsi i zdala od tloku i calego zamieszania ktore jest w miescie ?

moze potrafice to uzasadnic co jest lepsze ? :wink:

nie zapomnijcie o ankiecie :!:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2005   

Jeśli bym musiał sztywno zdecydować ALBO-ALBO, to minimalnie miasto. Ale moim marzeniem jest wielometrażowe mieszkanie (w sensie: kwatera) w mieście i domek jednorodzinny pod miastem na odludziu... A na razie :( :|
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 19 Maj 2005   

no ale dlaczego miasto ???
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2005   

wojownik napisał/a:
no ale dlaczego miasto ???
Plusy miasta: dobra opieka medyczna, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa i naukowa, ANONIMOWOŚĆ w opiece medycznej i nie tylko (nikt nie plotkuje, że masz np. raka... bo w mieście mieszka mnóstwo ludzi, a nie paru na krzyż, jak w małej miejscowości, gdzie wszyscy wszystko wiedzą).

Minusy miasta: hałas, brud, smród, wysoka przestępoczość (wszystko to mocno zależy od dzielnicy), biurokracja, tłok i korki.

Plusy wsi/małej miejscowości: cisza, spokój, bliski kontakt z naturą, dostęp od zdrowego jedzenia i świeżych warzyw i owoców. Brak dróg z samochodami emitującymi ołów itp. Mniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych.

Minusy wsi/małej miejscowości: zupełny brak anonimowości - "wszyscy wszystko wiedzą". Brak dobrej, specjalistycznej opieki medycznej (w porównaniu z dużym miastem), gorsze zaopatrzenie sklepów.

I na koniec: dla mnie minimalnie lepsze jest miasto, ale nie chcę z nim spędzić całego życia w blokowisku komunistycznej architektury  :-(
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 20 Maj 2005   

JA mam świetną sytuacje. Mieszkam na wsi (Władysławowo) a 3-4 km dalej jest miasto (Ciechanów). I takie coś mi się podoba :D :D :D
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Maj 2005   

Xaero napisał/a:
JA mam świetną sytuacje. Mieszkam na wsi (Władysławowo) a 3-4 km dalej jest miasto (Ciechanów). I takie coś mi się podoba :D :D :D
Byłem we Władysławowie i możliwe też, że będę w wakacje, to Cię mogę odwiedzić :D
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2005   

ja tam mieszkam na obrzezach 50-tys miasta (duzej wsi?) i mi to odpowiada. cisza spokoj i wogole. tylko lipa bo na wieksze zakupy nie ma gdzie pojechac w sumie no i nie ma co trenowac chodzi o sztuki walki :mrgreen:
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 20 Maj 2005   

Chyba wiesz X że nie chodzi o te nad możem
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Maj 2005   

Xaero napisał/a:
Chyba wiesz X że nie chodzi o te nad morzem
No to nie wiem...
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2005   

Tak jak już powiedzieli mieszkanko w mieście i domek na wsi było by super, albo jeszcze lepiej dom na przedmieściu (przedmieścia są kozackie) i rodzina na wsi. Mieszkam w Krakowie ale jak chcę pobiegać poćwiczyć, pospacerować pooddychać świerzym powietrzema to na wieś do dziadków (lilka razy w roku nie licząc wakacji). 10 miesięcy w mieśie i wakacje na wsi, wieś jest dobra na wypady i takie tam. Jak chcę coś kupić to tylko miasto na wsi jest 10 może 15 sklepów i to przeważne spożywka albo przemysłowe. A u mnie mam 5 centr handlowych nie licząc pojedynczych sklepów, jest internet, można gdzieś wyjść. A odpoczywam na wsi, nie potrafiłbym z 1 z tych rzeczy zrezygnować. Ale jak jestem 2 miesiące na zadupiu gdzie kiedy pada wiodącą rozrywką jest TV dostaję świra. To zależy też ile ma się znajomych tam gdzie się jest. miasto i wieś w proporcji 5:1
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 26 Maj 2005   

U mnie to jest tak ze nie lubie miast ani wikszych miejscowosci bo jest w nich tylko zamieszanie, smrod i brud a pozatym to nic ciekawego.
Tak jak wspomnieliscie w miescie jest rozrywka, opieka lekarska, szkoly itd a w mniejszych miejscowosciach tego nie ma. To jest fakt ale nie zamierzam sie uczyc na wieki aby myslec ze musze meic blisko do szkoly, czy do ktorego chodze raz na jakis i wtedy spokojnie moge podjechac do miasta :)

Ja lubie cisze i z checia zamieszkal bym na jakims malym odludziu blisko lasu :) no i drewniany domek to by bylo cos :)
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 26 Maj 2005   

wojownik napisał/a:

Ja lubie cisze i z checia zamieszkal bym na jakims malym odludziu blisko lasu :) no i drewniany domek to by bylo cos :)
Taki domek nie problem możesz sobie wystrugasz :D :wink: .
 
 
Tlaloc 
Posiada 2 dan


Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 71
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: 11 Wrzesień 2005   

Ja też szczerze nie znoszę miast-naprawdę baaardzo. Na szczęście mieszkam w malłym miasteczku blisko Łodzi (takiej dużej mieściny :-) ) i sytuację mam wręcz idealną. Mówiąc mniej ogólnie, zawsze mogę skorzystać z zalet miasta, a na codzień żyję sobie w ciszy i spokoju, z miejscem na treningi w odległości... hm... 5 m od domu (trawnik):mrgreen:.

Niezaprzeczalną zaletą jest też poczucie bezpieczeństwa. O ile w mieście po 21 zawsze chodzę uzbrojony w coś niezbyt bezpiecznego dla otoczenia, u siebie mogę chodzić bez zbędnego sprzętu. Nawet bezpańskie psy nie biegają po ulicach (od czasu, kiedy sąsiad dostał pozwolenie na broń) :mrgreen:
 
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrzesień 2005   

Ja mieszkam w centrum Łodzi. Cenię sobie spokój, ciszę, ale z racji tempa, w jakim teraz się żyje nie wyobrażam sobie mieszkania poza miastem - tu wszędzie jest blisko, a same dojazdy mogą pożreć wiele czasu. Lecz gdyby była możliwość spokojniejszego żywota wybrałbym wieś.
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 11 Wrzesień 2005   

no ja mieszkam w warszawie a więc w bardzo duzym mieście i z jednej strony ma to swoje zalety. wszedzie blisko ,wszystko jest.
ale brak ciszy i spokoju.
mysle ze najlepszym rozwiazaniem jest mieszkanie zaraz obok duzego miasta. bo wieś czy mniejsze miasteczka maja swoje niezaprzeczalne zalety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group