Poprzedni temat «» Następny temat
Gry traktujące o sztukach walki(Tekken / Bushudi Blade itd)
Autor Wiadomość
Nightbudda 
Posiada 2 dan


Wiek: 40
Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 50
Skąd: Głogówek
  Wysłany: 1 Maj 2005   Gry traktujące o sztukach walki(Tekken / Bushudi Blade itd)

Ja ostatnio gralem w Bushudi Blade 2 i musze wam przyznac ze w tej grze sztuka walki katana jet niesamowicie dobrze odwzorowana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Letnie trawy,
Wszystko co zostaje
Z marzeń żołnierzy.
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2005   

Soul Calibour 2- wspaniała bijatyka na GC. Jest to zapewne jedyna gra którą przeszedłem wzdłóż i wszerz na wszystkich poziomach trudności. Odkryłem 86/88 sekretów (87 wymaga o ile pamiętam przejścia 30 bitew w survivalu- to udało mi się tylko w jednej z survivalowych wariacji- polegających na tym , że kto pierwszy zrani przeciwnika wygrywa. 88 z kolei dostaje się za odblokowanie całej reszty), zebrałem większość broni do wszystkich postaci... noi własnie co do broni. Nie licząc kilku nierealnych technik połączonych z jakimiś nadludzkimi mocami, spora część rzeczy jest do wykonania w realu, dotego może być całkiem mocna. Za czysto teoretyczne błędy należy uznac, że Mitsurugi ma tylko katane- nie posiada krótkiego miecza wakizashi, a Maxi używa jakiś urojonych technik nunem :) Poza tym wszystko prawie może być =]
_________________
Hax
 
 
sky_net 
Posiada 1 dan


Wiek: 38
Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 3 Maj 2005   

Jako wielbiciel bijatyk jestem zobowiązany coś dodać od siebie :). Grałem w wiele mordoklepek, m.in: Street Fighter (wszystkie alphy, turby oraz przeróżne klony), Tekkeny (I, II, III, Tag Tournament), King of Fighters (wszystkie oprócz tej ostatniej najnowszej), Rival Schools, Star Gladiator, Bloody Roar I,II,III oraz stare klepidła typu Karate Championship, itp, itd.
Najbardziej z nich cenię sobię Street Fighter Alpha 3. Na moim osiedlu jest 4 streetowców (wlączając w to mnie :)) i nikt sobie nie może z nami poradzić :). Oczywiście nigdy jeszcze nie graliśmy z kimś z poza miasta czy nawet osiedla i gramy tyko na emulatorach więc jesteśmy przyzwyczajeni do klawiatur i nie wiemy na co naprawdę nas stać w konfrontacji z światową śmietanką Street'a :).
Jeśli chodzi o realizm, to IMO są dwie takie gry, które znam, które mogą poszczycić się bardzo dobrym odwzorowaniem walki. Pierwsza to Karate Championship (czy coś podobnego) ze starych automatów. Nie ma tam żadnej broni, a styl walki jakim się walczy jest jeden, nie ma też zawodników do wyboru. Jednak jak na tak starą grę realizm walki 1x1 jest dość duży, a co najważniejsze gra ta jest strasznie miodna.
Drugą taką grą, jest Bushido Blade I. Realizm w tej bijatyce jest niesamowity. Od razu zaznacze, że w grze nie ma żadnych pasków energii ani "specjali". Wystarczy odpowiednio trafić przeciwnika i walka może zakończyc się w kilka sekund po rozpoczęciu. Oczywiście w grze używamy broni białej do robienia krzywdy przeciwnikowi. Jest tego żelastwa trochę (katana, krótki miecz, włócznia, itp.). Są też duże przestrzenie do walki, po których można swobodnie biegać. Można też odnajdywać w nich tajemne przejścia do innych plansz. Ruchy postaci są na tyle realistyczne, że jakby się postarać, to można się z nich uczyć walki mieczem :). Ogólnie bardzo dobra gra z doskonałym systemem walki. Kupa miodu i trochę pszczół - polecam spróbować :).
Co do Bushido Blade II - jest to według mnie krok do tyłu w porównaniu do pierwszej części. Uproszczenie systemu walki było w dwójce najpoważniejszym błędem dlatego gra jest przez to płytka i nudna. Oczywiście jest to tylko moja opinia i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Bijatyki to czad!! :)
_________________
Amirite?
 
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2005   

Ja lubiłem Mortal Kombat i Street Fighter na Sedze/Nintendo... To były czasy... Ech aż się łezka w oku kręci :wink:
 
 
Sorc 
Posiada 3 dan
Umysłowy abstynent


Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 125
Skąd: Tarnów
Wysłany: 3 Maj 2005   

na DC kiedys sciagnalem filmik jak ktos machal nunem w jakiejs bijatyce
Ma ktos emulator i tą gre ? ewentualnie wie skad sciagnac ? Dzieki ;]
_________________
Only the dead saw end of war.
 
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2005   

Sorc napisał/a:
na DC kiedys sciagnalem filmik jak ktos machal nunem w jakiejs bijatyce
Ma ktos emulator i tą gre ? ewentualnie wie skad sciagnac ? Dzieki ;]
Również jestem zainteresowany. Jak będzie coś wiadomo, proszę o kontakt.
 
 
sky_net 
Posiada 1 dan


Wiek: 38
Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 3 Maj 2005   

XFactor napisał/a:
Sorc napisał/a:
na DC kiedys sciagnalem filmik jak ktos machal nunem w jakiejs bijatyce
Ma ktos emulator i tą gre ? ewentualnie wie skad sciagnac ? Dzieki ;]
Również jestem zainteresowany. Jak będzie coś wiadomo, proszę o kontakt.
Ta gra to Soul Calibur 2 na Dreamcast'a, a ten gośc co macha nunchakiem to Maxi. Można ją łatwo znaleść w sieci bittorrent (np. http://torrentspy.com - ale trzeba mieć odpowiedni program żeby ściągać te pliki - najlepszy to IMO Azureus). Emulator jest łatwo dostępny, a co najważniejsze działa bardzo płynnie :) - nazywa się Chankast.
_________________
Amirite?
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Maj 2005   

Ta gra to Soul Calibour 1... 2 wyszła tylko na konsole nowej generacji.

Jedynka to zero w porównaniu do dwójki :) Ta gra jest świetna.

A i mam karate na komórce ^^
_________________
Hax
 
 
sky_net 
Posiada 1 dan


Wiek: 38
Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 24
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 6 Maj 2005   

romanz2 napisał/a:
Ta gra to Soul Calibour 1... 2 wyszła tylko na konsole nowej generacji.
No właśnie o tej 2 mówiłem :) Jakiś czas temu krążył po sieci filmik z Maxim wymachującym nunchakami właśnie w Soul Calibur 2
_________________
Amirite?
 
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 8 Maj 2005   

ja z bijatyk które lubie moge wymienić mortal kombat 1,2,3 lubiłem 4 była denna a nastepnych niewidziałem.
tekken 2 i 3 zwłaszcza 3 jak dla mnie gra wszechczasów
firtua fighter 2 i 3 też gry zajebiste
soul blade (poprzednik soul calibura)
soul calibur oczywiscie
death or alive 2 tez fajna bijatyka


co do emulacji bijatyk na dremcasta

mam firtua fighter 3 death or alive 2 i soul calibur

z tym ze firtua fighter 3 i death or alive 2 działają 30-35 klatek na sekunde czyli da sie pograć ale gra niejest tak płynna i szybka jak na konsoli

natomiast soul calibur śmiga aż miło 60 klatek !!!!

oczywiście na emulatorze chankast


aha mam mortal kombaty 1,2,3 wersje z automatów!!!!! odpalane przez emulator mame chyba
graficzka jest troche lepsza niz była na pecetach i konsolach,tła wyraźniejsze itp.

jedyna wada to ustawienie przycisków jest troche upierdliwe ale da sie to zrobić ze 2 lata temu jak grywałem wto to ustawiłem i było spoko. hehe h nawewt wciska sie przycisk który symuluje wrzucenia monety do automatu :)))


tak troche odbiegajac od bijatyk ma ktos piłke nozną ISS99 na playstation 1 ???? wszędzie jej szukam. a najlepiej jakby ktoś miał wersje ntsc.
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 9 Maj 2005   

Jak dlamie Tekken 3 wymiata jednak zdecydowanie wole coś w stylu Soul calibur

Ps: Niech ktoś poprawi naze tematu bo nie wiem co tam pisze
 
 
Sorc 
Posiada 3 dan
Umysłowy abstynent


Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 125
Skąd: Tarnów
Wysłany: 9 Maj 2005   

Xaero napisał/a:
Ps: Niech ktoś poprawi naze tematu bo nie wiem co tam pisze
Done

Please, cytowanie :wink: pzdr. XFactor
_________________
Only the dead saw end of war.
 
 
 
gilotyna
[Usunięty]

Wysłany: 29 Maj 2005   

najlepsza jest seria samurai shodown na neo-geo luz....wypas a trudna-ho ho

patrz
www.samsho.abc.pl
:n2 :n1 :n2 :n1


jeśli myślisz że wszystko jest mozliwe to trzasnij drzwiami obrotowymi
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Czerwiec 2005   

ma ktos moze jakiegos linka do soul calibura 1 na DC?? jest very needed :roll:

edit:
a moze torrent??
 
 
 
Arlo 
Posiada 2 dan
Furczący Arlo


Wiek: 46
Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 105
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 13 Czerwiec 2005   

Def Jam Fight for NY...........polecam
_________________
Babylon must Fall!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group