Poprzedni temat «» Następny temat
Nunchaku treningowe
Autor Wiadomość
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25 Kwiecień 2005   Nunchaku treningowe

Czy trenujecie czasami nunchakiem treningowym, jakie są wasze opinie na temat nunów piankowych, czy opłaca sie wogóle kupować takie nunchaku?
Zapraszam do dyskusji :n1
 
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 25 Kwiecień 2005   

samej szpanerki nun treningowym niećwicze. ale do sparingów to tylko nun piankowe :))) ) choć i normalnym sparowałem. walczyć tak naprawde nunem mozna sie tylko ćwicząc uderzenia i podczas sparingów. ćwiczac samą szpanerke nieda sie. widziałem juz takich co machali tak ze szczena opadała,ale w sparingu dostawali łomot.
 
 
frigo 
Posiada 1 dan

Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 1
Skąd: Nowy Sacz
Wysłany: 28 Wrzesień 2005   Gdzie kupic nuny piankowe w Krakowe lub Nowym Saczy niedrog?

Przyjechal do Polski, wypadkiem zajshel na sajt. Spodobalo sie. Chcial bym poczac. eszczeBaczyl w Krakowe nuny piankowe na Dlugej, ale zadrogo (39). Gdzie eszcze kupic nuny piankowe w Krakowe lub Nowym Saczy?
 
 
Kegriz 
Posiada 2 dan

Trenuję: BRAK
Wiek: 48
Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Październik 2005   

a macie może jakiś przepis na zrobienie takiego piankowego nunchaku?

tzn czy to polega na tym, że robie nun tylko, że z cieńszego patyka (żeby miał mniejszą masę i mniej bolało) i oklejam pianką?
_________________
. .
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 15 Grudzień 2005   

Widząc zainteresowanie tematem to chyba nie wiele osób ćwiczy nunem piankowym. Ale może ktos odpowie ;] Czy nunchaku piankowe weług Ciebie jest bezpieczne? Ogólnie chodzi mi o trening i np ewentualne zastosowanie w walce.

Kegriz napisał/a:
a macie może jakiś przepis na zrobienie takiego piankowego nunchaku?

tzn czy to polega na tym, że robie nun tylko, że z cieńszego patyka (żeby miał mniejszą masę i mniej bolało) i oklejam pianką?
Mniej więcej tak bym to zrobił. Tylko jako materiał wewnetrzy to dął bym jakąś sosnę aby była lekka a nie koniecznie cienka. Albo mozna zastosować rurki PCV. Takie rurki i piankę można kupić w sklepie za kilaka zł do tego linka i juz jest treningówka.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15 Grudzień 2005   

bezpieczne to jest napewno, większej krzywdy sobie tyym nie zrobimy :? niestety jakość sprzedawanych treningówek jest fatalna, szczególnie tej rurki w środku złamała mi sie w 4 miejscach :? , lepiej tą rurke zastąpic cienką palką z lekkiego drewna
 
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 15 Grudzień 2005   

Samo zrobienie takiej treningówki nie jest trudne. Co do cieżkości nunchaka to też nie ma problemu bo kijek od moitełki(dostępny za 1,5zł w każdym ogrodniczym) wystarczy na cztery pałeczki(czyli dwa nuny). Jego cieżkośc też jest ok. Wystarczy wtedy jeszcze się wybrać do jakiegoś hydraulika ;) albo po prostu do sklepu z materialami budowlanymi i kupić pianke do rurek. Wybrać sobie można odpowiednią średnice, nałożyć na pałeczki używajac jeszcze ajkiegoś kleju i pałki o wiele trwalsze i porządniejsze niż grziekolwiek indziej. A do tego sam możesz sobie zrobić taką grubosc pianki jaką tylko zechcesz mieć.

Co zaś do zastosowania w walce.. chyba chodzilo o sparingi.. jeszcze nie próbowałem, ale myśle że rurki PCV też mogą z czasem się rozwalić, a zreszta sparingi zbyt lekkimi nunami to też nie fajna sprawa.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Grudzień 2005   

szwagier napisał/a:
niestety jakość sprzedawanych treningówek jest fatalna, szczególnie tej rurki w środku złamała mi sie w 4 miejscach :?
skąd ja to znam ... :roll:
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 18 Grudzień 2005   

szwagier napisał/a:
bezpieczne to jest napewno, większej krzywdy sobie tyym nie zrobimy :? niestety jakość sprzedawanych treningówek jest fatalna, szczególnie tej rurki w środku złamała mi sie w 4 miejscach :? , lepiej tą rurke zastąpic cienką palką z lekkiego drewna
To zależy do czego ma być to nunchaku, bo do freestyle jest dobre, poblemy zaczynają się dopiero kiedy chcemy się z kimś ponap.... (arzać) bardziej na poważnie, typu wszystkie chwyty dozwolone jak w prawdziwym życiu wtedy jeśli nawet przez przypadek przyładujemy takim nunem z kijkiem od miotełki w środku będzie boleć główka, łokieć albo krocze. Kolejna sprawa przy kijku nie da się go tak umocować wewnątrz tworzywa żeby nie latał a jak za cienki będzie to go nie przewiercimy i tutaj polecam np uszczelkę do okien (taką od okien a nie gąbkę. Jeśli chcemy oczywiście mieć ciężkie nunchaku. Miałem dużo pomysłów jednak 50% było albo za drogich albo nie wypaliło i większość wylądowała w śmietniku. Próbowałem nawet opchnąć to co wyszło na allegro i sprzedałem tylko 10 czy 20 , ale zagrozili że mi usuną aukcję i dużo osób wysyłąło mi maile że debil jestem, nie wiem co 2 dan aikido chłopaka ma wspólnego z oceną przedmiotu ale ch..(olera) z tym . Poprostu pianka i konstrukcja opierająca się na izolacji+ tani sznurek (który wytrzymał nawiasem mówiąc całe wakacje) to tak w skrócie do czego doszedłem nie mam opisu produkcji bo Allegro wywaliło aukcję (bo kretyni wywalają wszystkie aukcje czegoś co ma w opisie "nunchaku") Tu są zdjęcia
DRUGIE Wiem że wygląda lipnie ale trzema się tak długo jak powertape a jest 3 razy tańsze w produkcji, dobra rada jak chcecie żeby ważyło więcej i było twardsze owińcie go powertapem (taśmą z tkaniną PU nie wiem co to znaczy ale jest super). COś mi się wydawało że gdzieś już o tym pisałem :?: Acha jeszcze jedno dłubaniny przy tym jest od groma to się tak wydaje a zroluję sobie piankę, owinę i wszystko będzie się trzymać długo, długo :wink: życzę szczęścia, cierpliwości i powodzenia :wink:
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 4 Styczeń 2006   

Czy treningówki ogólnie dostepne można łatwo złamać ? Czy można je rozwalić na sobie lub innej osobie ? Oczywiście podczas treningu a nie umyślnie :n2
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 5 Styczeń 2006   

wojownik napisał/a:
Czy treningówki ogólnie dostepne można łatwo złamać ? Czy można je rozwalić na sobie lub innej osobie ? Oczywiście podczas treningu a nie umyślnie :n2
podczas treningu na worku (znam to z autopsji), ale znam przypadek kiedy kumplowi wyleciało z ręki i pękła ta rurka w środku, na sobie myślę, że nie, na innej osobie nie próbowałem.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Styczeń 2006   

mozna je zamać jak upadnie nawet [z autopsji]-.- raz sie popisaem glupota lamiąc swoje =.=" - podrzuciem grudke ziemi srednicy palki nuna i uderzylem w powietrzu... no i pękla -.- najlepsza treningowka jest jednak drewniany nun ...
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 5 Styczeń 2006   

popieram, ale do sparingów jednak "treningówka" nie chciałbym dostać po pysku drewnianym.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Styczeń 2006   

ja tez:P ale takie treningówki jak szefu ma w sklepie to mozna na czyjejs glowie polamac... bede musial zrobic sam jakas taka porzadniejsza treningowke zeby walczyc -.-
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Olajda$ 
Posiada 2 dan


Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 58
Skąd: Jasło
Wysłany: 27 Marzec 2006   

no jak dla mnie te treningówki z rurka pcv oblozone pianka jak do treningow to sa idealne. chociaz jest troche problem z lozyskami bo te mocowania nie sa schowane w nunie tylko wystaja i jak sie tym czasnie to peka srut i chodzi jak traktor ale ogolnie treningowka jest dobra krzywdy sobie na mur beton nie zrobicie
_________________
Gdy ty spisz twój przeciwnik trenuje.
Jak nie teraz to kiedy bedzie dane nam to przeżyć ??? THUG LIFE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group