Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
4 Wrzesień 2009
kyokushin vs taekwondo
Autor Wiadomość
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24 Styczeń 2005   kyokushin vs taekwondo

Mam okazje trenowac jedna z tych dwoch sztuk walki: karate kyokushin albo taekwondo ITF co byscie polecali????
 
 
 
Tomi Fu 
Posiada 1 dan


Wiek: 54
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

Wszystko oczywiście zależy od tego czego oczekujesz od treningów. Bardzo ważne hest równiez to, co oferuje konkretnie ta sekcja, do której możesz chodzić. Spotkałem się juz nie raz z przypadkami, że w obrębie jednego stylu sekcja nr1 nastawiała się na sport, a sekcja nr2 na walke i różnice były ogromne. Najlepiej przejść się na trening i zobczyć czy Ci to pasi.
_________________
TOMILAND - warto zobaczyć
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

No wlasnie tak zrobilem, bylem zobaczyc jak wyglada trening i powiem szczerze ze w niczym mi to nie pomoglo bo nadal nie moge wybrac:) Zarówno taekwondo jak i kyokushin naprawde przypadly mi do gustu ale 2 trenowac ze wzgledow finansowych to nie moge, a pewnie i tak nie dalbym rady:) Jestem ciekaw ktora z tych sztuk walk jest bardziej efektywna w realnym zastosowaniu.
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

A ja mysle że nie można dowiedzieć sie dokładnie co przedstawia dany styl walki bo jak juz zostalo powiedziane w kazdej sekscji moze to się rożnić, każdy z nas sodbiera to co się dzieje an treningu inaczej i każdy znasz oczekuje czegoś innego.
Myśle że po kilku treningach można mieć namiastek tego co będziemy się uczyć, trzeba zapoznac sie z nauczycielem i grupą wtedy będziemy mieli cąły obraz tego co jest w danej sekcji.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Tomi Fu 
Posiada 1 dan


Wiek: 54
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

Oczywiście uogólniając stawiałbym na Kyokushin
_________________
TOMILAND - warto zobaczyć
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

a jakies wytlumaczenie dlaczego? pelnym zdaniem prosze :) taka wypowiedz nie pomoze mi w wyborze :)
 
 
 
Tomi Fu 
Posiada 1 dan


Wiek: 54
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

Walki w kyokushin to full kontakt, z pewnymi ograniczeniami (nie mozna uderzać pięścią na głowe), w TKD liczy się pacnięcie przeciwnika i przez to techniki nie są wykonywane mocno. Oczywiście są zawodnicy, którzy potrafią przywalić :)
_________________
TOMILAND - warto zobaczyć
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

ale tak w realnym zastowaniu na ulicy kiedy zaatakuje nas 2 przeciwnkiow i jestemy przyparci do muru? To chyba tez jednak kyokushin no nie? bo kto by sie tam w chwili zagrozeni na wyskoki i obroty decydowal, kiedy sie sekundy licza, a przeciez taekwondo to w sumie tylko techniki nozne.
 
 
 
Tomi Fu 
Posiada 1 dan


Wiek: 54
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Białystok
Wysłany: 27 Styczeń 2005   

:)
Wolalbyś dostać butem czy pięścia?
_________________
TOMILAND - warto zobaczyć
 
 
Agent
Posiada 1 dan


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 5
Skąd: Głogów
Wysłany: 1 Luty 2005   

Ja bym wybrał Kyokushin - bardziej kontaktowy - Taekwondo to bardziej styl sportowy, choć tez ciekawy.
_________________
"Ufam wszystkim ludziom - nie ufam diabłu w nich"

Znowu moje trzy grosze......

Filmy szkoleniowe
 
 
Dranzer
Gość
Wysłany: 1 Luty 2005   

Jak bym miał do wyboru tylko te dwa style, to bym sie bardzie przychylił do Kyokushin
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Luty 2005   

a jakos szerzej? jakies argumenty przemawiajace akurat za tym?
 
 
 
banan
[Usunięty]

Wysłany: 9 Luty 2005   

ziomek jestes z czestochowy. masz naprawde duzy wybor. jest kilka sekcji karate, kilka taekwondo, aikido, kendo, pare sekcji kickboxingu (polecam jednak klub start) jujtsu, kobudo, muay thai nielegalnie :twisted: , wiec dlaczego wybor padl tylko na te dwie sztuki ?

Nie wiem jak jest u nas z kuykoshin, ale klub taekwondo o ile sie nie myle z shillera ma duze osiagniecia - moja kolezanka jest mistrzynia swiata juniorow, ktos tam inny europy.

co do stylow to chyba bardziej karate na ulice jest skuteczne ze wzgeldu na uderzenia rekami i chwyty, bo na ulicy ciezko jest kopnac kogos w glowe - jest za duze ryzyko upadku a wtedy koniec z nami ale slyszalem o przypadku ze jak napastnik dostal w leb z obrotu to go karetka zabrali :twisted:

taaekwondo jest dobre na pokazy, itp, jezeli chcesz zaszpanowac przed laskami :P bo jest naprawde widowiskowe
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 9 Luty 2005   

a muay thai "nielegalnie " to gdzie mozna pocwiczyc?????
 
 
 
banan
[Usunięty]

Wysłany: 9 Luty 2005   

eh nie wiem dokladnie gdzie ten klub sie znajduje
slyszalem tylko takie plotki ze jakis koles co nie ma uprawnien czy cos uczy MT, ale szczerze mowiac troche nie polecam czegos takiego - nie masz ani ubezpieczenia ani zadnej gwarancji ze poprawnie gosc naucza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group