Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
5 Wrzesień 2009
jakies nie znane dla mnie MA...
Autor Wiadomość
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Kwiecień 2005   jakies nie znane dla mnie MA...

Czy slyszeliscie cos o LUTA LIVRE oraz SAMBO? to drugie juz gdzies slyszalem ale to pierwsze to dla mnie calkowita abstrakcja jest...ciekawe jak to sie ma do np. krav magi itp. z tego co mi wiadomo to sambo od Rosjan pochodzi.
 
 
 
Zoolw 
Posiada 1 dan

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 43
Wysłany: 1 Kwiecień 2005   

Sambo jest to rosyjski system walki i kontroli nad tłumem, wywodzący się z Zapasów klasycznych, Judo, Ju-Jitsu i paru innych styli...Rozróżnia się z tego co wiem odmiane sportowa Sambo, regulowaną przepisami, i tym podobne, oraz odmiane bojową, czyli taką jaką stosowano w wojskach i służbach mundurowych za czasów ZSRR. Sambo było(a może i jest dalej)Używane między innymi przez rosyjski Specnaz.Sambo łączy uderzenia, chwyty, walke w parterze, dżwignie i rzuty
_________________
"Okazując litość przeciwnikowi, jesteś bezlitosny dla siebie"
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 1 Kwiecień 2005   

oraz jak zabić saperką, młotkiem i co tylko mamy w zasięgu na kilkanaście sposobów, pilnie strzerzone , stworzone na potrzeby armii cerwonej, coś jak ninjitsu : jak najszybciej spacyfikować kolesia nie żadko zabijając.
 
 
Zoolw 
Posiada 1 dan

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 43
Wysłany: 1 Kwiecień 2005   

A co do Luta Livre, jest to styl podobny do Vale Tudo, a więc stójka+parter. Z portugalskiego Luta Livre, oznacza wolną walke. No to chyba jasne 8)

Tu masz video z technikami Luta Livre, jak byś chciał oblukać:
http://www.luta-livre.prv.pl/
_________________
"Okazując litość przeciwnikowi, jesteś bezlitosny dla siebie"
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Maj 2005   

Jakiś z moich kolegów podnieca się jakąś kreskówką gdzie ciągle krzyczą luta livre.... =]
_________________
Hax
 
 
Sandayu Momochi 
Posiada 3 dan


Trenuję: Tenshin shoden
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 139
Skąd: Anglia-Northampton
Wysłany: 30 Sierpień 2009   

Jak dobrze napisano Sambo jest rosyjską sztuką walki (ofensywną i bardzo brutalną).Jeśli chodzi o Krav mage (o której wyżej wspominano) pochodzi z Izraela i sama w sobie nie jest ofensywną sztuką a defensywną i bazuje ona na odruchach obronnych człowieka.(Czyli gdy zostaliśmy zaatakowani ,dzieje się to bez naszej świadomości a pozostaje odruch,który w odpowiedni sposób wykorzystujemy.)
_________________
Ayamatsu-ha hito-no tsune, yurusu-ha kami-no kokoro.
 
 
Sapka 
Posiada 1 dan

Trenuję: Judo
Wiek: 26
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Zabkowice Slaskie
Wysłany: 27 Maj 2010   

Luta livre (por. wolna walka) – w języku portugalskim termin ten w szerokim ujęciu może oznaczać "zapasy", bądź "wrestling". W Brazylii wąskie znaczenie tego słowa odnosi się do powstałej w latach 20. XX wieku w Rio de Janeiro formy zapasów, w której zawodnicy dążą do pokonania rywala przez zastosowanie dźwigni i duszeń.

Brazylijska luta livre występuje w dwóch odmianach:

* Luta Livre Esportiva – pod względem stylu i dozwolonych technik podobna do brazylijskiego jiu-jitsu czy amerykańskiego catch wrestlingu; walka toczy się w parterze za pomocą chwytów, zabronione są uderzenia
* Luta Livre Vale Tudo – odmiana przeznaczona do walki w turniejach vale tudo; zawodnicy trenują i korzystają w walce z w zasadzie nieograniczonego zakresu technik chwytów i uderzeń (w tym łokciami i kopnięć), pod tym względem zbliżona do mieszanych sztuk walki.
_________________
"Drogą mi jest jedynie odnosić zwycięstwo jakąkolwiek bronią"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group