Poprzedni temat «» Następny temat
Trening Kości
Autor Wiadomość
dco 
Posiada 1 dan


Trenuję: Kick Boxing
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 4
Skąd: KNW
Wysłany: 18 Grudzień 2010   Trening Kości

Witam . Na początku chcialbym się przedstawic. Jestem Dco mam 16 lat i trenuję muay thai.. i mam pewien problem, mianowicie ucze sie kopac itd ale mam slabe kosci czy istnieje jakis sposób albo jakas dieta aby wzmocnic wytrzymalosc kosci ? z gory dzieki
 
 
Unagi 
Posiada 1 dan

Trenuję: długo by pisać
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 8
Skąd: z nienacka
Wysłany: 19 Grudzień 2010   

Jak to masz słabe kości? Czym to się objawia? Łamią się? Czy po prostu chodzi Ci o ból?
Trenuj w ochraniaczach(!) to prędzej czy później się przyzwyczaisz i nie będzie to już takie niekomfortowe. Pod żadnym pozorem nie rób żadnego "utwardzania" polegającego na obijaniu piszczeli o cokolwiek twardszego niż kość. Wszystko czego potrzebujesz przyjdzie samo z czasem od pracy w ochraniaczach. Wszystko inne to ryzyko poważnych problemów zdrowotnych.
Masz 16 lat, więc puki rośniesz faktycznie nie możesz zaniedbać racjonalnej diety. Z tego co pamiętam potrzebujesz wapnia i witaminy D. Czyli mleko, produkty mleczne ryby itp. Ogranicz za to sól, cole, kawę/ herbatę. Nie jestem dietetykiem więc to tylko orientacyjnie. Skonsultuj to jeszcze gdzie indziej. Ode mnie przede wszystkim jeszcze raz: Żadnego utwardzania!
Ostatnio zmieniony przez Unagi 19 Grudzień 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cinek0212 
Posiada 1 dan


Trenuję: BRAK
Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 3
Skąd: Wolica
Wysłany: 11 Październik 2011   

Jestem technikiem zywienia i troche wiem o dietetyce. Mleko jest najepsze. zawiera duzo wapnia i witamine D. Jeszcze co ciekawe witamine D wytwarza sie pod wplywam promieni słonecznych. Dlatego przebywaj dużo na słońcu. A najlepszym płynem do picia jest woda.
 
 
 
eideard 
Posiada 1 dan

Trenuję: Capoeira
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 15
Skąd: Włocławek
Wysłany: 4 Luty 2012   

@up

Ale najlepsze na co? Przecież chłopak nie napisał że po każdym treningu ma połamane nogi, tylko najpewniej ma poobijane piszczele, myślisz że picie mleka na to coś pomoże?

Tak jak już wyżej napisano, ochraniacze + powolna adaptacja, z czasem przesunie się granica bólu, organizm nawyknie do reżimu treningowego i będzie łatwiej.
_________________
Sztuka walki, akrobatyka, muzyka, taniec
 
 
rudi739 
Posiada 1 dan

Trenuję: boks
Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Styczeń 2013   

jedz produkty bogate w białko mleko mięso z kurczaka itd
 
 
Fightwear_com_p 
Posiada 1 dan

Trenuję: boks
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 17
Wysłany: 14 Marzec 2013   

Dokładnie jak powyżej,plus rzecz jasna zawiera Witaminę D która wzmacnia kości razem z wapniem. Warto uwzględniać nabiał w swojej diecie jeżeli chcemy zbudować mocne i zdrowe kości.
_________________
Podpis łamie regulamin
 
 
corniak 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: 20 Sierpień 2015   Re: Trening Kości

Dieta bogata w składniki budujące kości.
_________________
usunięto admin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group