Poprzedni temat «» Następny temat
shaolin Kung-Fu
Autor Wiadomość
salezius 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate goju ryu
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Sierpień 2011   shaolin Kung-Fu

Witam! mam na imię Patryk i mam 19 lat ;) nie chce byście uznali mnie za jakiegoś świrusa ja jestem po prostu ciekaw. Czy mnisi w klasztorach shaolin mogą uczyć cudzoziemców ? albo jakieś inne klasztory na terenie chin które także nauczają sztuk walki ? własnie skąd to pytanie z mojej strony , a więc sztuki walki których my się uczymy tutaj są to tylko sztuki walki sportowe nikt tak na prawde nie nauczy cie tu tradycyjnego kung-fu ;) chodzi mi nie tylko walkę w ręcz ale też o walke z bronią białą , może tu uzyskam odpowiedź z góry dziękuje i życze miłego dnia ;)
 
 
eideard 
Posiada 1 dan

Trenuję: Capoeira
Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 15
Skąd: Włocławek
Wysłany: 29 Sierpień 2011   

Klasztor shaolin w ostatnich latach coraz bardziej ulega komercjalizacji i z tego co wiem nie ma żadnego problemu żeby sobie jechać i ćwiczyć; znaczy jedynym problemem może być zasób finansów czy dostanie wizy.
Jako ciekawostkę napiszę że jakiś czas temu pewien mnich wraz z sześcioma młodymi wychowankami założył w stolicy Niemiec pierwszą świątynię Shaolin poza granicami Chin. Podobno berlińska świątynia oferuje wszystkie aspekty nauki Shaolin, a jest trochę bliżej :) Sam nie byłem więc nic bliżej na ten temat Ci nie napiszę, ale jeśli kogoś to interesuje może warto byłoby się zainteresować.
_________________
Sztuka walki, akrobatyka, muzyka, taniec
 
 
kungfulee 
Posiada 1 dan

Trenuję: kung fu
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 12 Kwiecień 2012   

słyszałem, że zdarzają się takie praktyki lecz są to wyjątki i raczej nie liczyłbym na to
z kolei uważam, że nie trzeba jechać do chin czy też w inne strony tylko rozglądać się i interesować mistrzami z europy, których jest wielu i to wielu bardzo znanych o wielkiej renomie, umiejętnościach
_________________
kung fu warszawa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group