Poprzedni temat «» Następny temat
sai
Autor Wiadomość
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 27 Styczeń 2007   

NIestety muszę zgodzić się z MMarciNNem , nie niestety że z MMarciNNem tylko niestety, że sprawa wygląda tak jak przedstawił
Tu masz link to tematu BROŃ NA ULICĘ

A jeśli ktoś będzie chciał kontynuować ten wątek zapraszam na NASZE POLSKIE OSIEDLA pod napisem jest hiperłącze (wystarczy kliknąć) , zawarłem tam mój komentarz bo uznaję za stosowne nie prowadzić wywodu w tej konkretnej kwestii w temacie "sai"
Ostatnio zmieniony przez wojownik 10 Wrzesień 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MicroIce 
Posiada 1 dan

Trenuję: Walkę mieczem katana, (trenuję) sai
Wiek: 30
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Leśna
Wysłany: 27 Styczeń 2007   

Wiem rozumiem że nie wierzysz i się nie dziwie jeśli chodzi o wzrost to mam 175 cm wzrostu ważę 61 kilo. Jeśli chodzi o broń to po prostu hobby, a wakisashi zainteresowało mnie poprzez ojca który też ćwiczył. No ale nie rozumiem twoję wątpliwości do ran ciętych.Oczywiście miecz jest bronią sieczną ale na chłopski rozum kto by chciał walczyć jeśli byś go zranił? Trafiłem go po żebrach i miał ranę ciętą to co twierdzisz że niby nie miał??Jeśli chodzi to i tak chcem się zaopatrzyć w sai...
 
 
 
Matix 
Posiada 1 dan

Trenuję: Aikido,Kobudo
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Luty 2009   

Według mnie sai to bardzo ciekawa i skuteczna broń, apropo odpowiednich to ja mam 53 cm i niechromowane. Ćwiczy się z nimi bardzo dobrze ale do obrony na ulicy równie dobrze spisze się pożądna pałka. Oczywiście nie mówie tu o efekcie psychologicznym.
 
 
Shinobi 
Posiada 1 dan

Trenuję: Ninjutsu
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Targanice
Wysłany: 16 Sierpień 2010   

Ja wlasnie chce kupic Sai ale nie wiem czy na przyklad strona: Goods.pl dziala... kupowal juz tam ktos? Jak tam to fajnie by bylo gdybyscie zdali relacje... albo jak znacie jakis lepszy sklep to tez ;) :z
_________________
Shinobi ;)
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 17 Sierpień 2010   

Shinobi napisał/a:
Ja wlasnie chce kupic Sai ale nie wiem czy na przyklad strona: Goods.pl dziala... kupowal juz tam ktos? Jak tam to fajnie by bylo gdybyscie zdali relacje... albo jak znacie jakis lepszy sklep to tez ;) :z

Zapraszam do mnie www.bokken.pl
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Shinobi 
Posiada 1 dan

Trenuję: Ninjutsu
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Targanice
Wysłany: 17 Sierpień 2010   

Ahaaaa... no ja ta strone znam ale dzieki ze mi przypomniales bo jeszcze na niej nie sprawdzalem... :z
_________________
Shinobi ;)
 
 
Dawid 
Posiada 1 dan


Trenuję: Muay Boran
Wiek: 28
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 39
Skąd: niestety sieradz
Wysłany: 13 Grudzień 2011   

Chciałbym rozwiać wątpliwości tych którzy twierdzą że metalowy pręt jest tak samo skuteczny jak sai.
A mam pytanie czy braliście pod uwagę efekt psychologiczny??.Nie raz wystarczy tylko przestraszyć przeciwnika.Podam przykład z historii około 14-16 dokładnie nie pamiętam Rumunią władał Wład zwany Palownikiem(prawdziwy Drakulla) Rumuni nie byli silnym militarnie ani gospodarczo państwem a i tak za rządów Włada Turcy jej nie podbili a to dlaczego?A dlatego że Wład wpadł na genialny(dla ogółu) lecz zarazem okrutny(dla jednostek) pomysł aby nabić na pale chyba 20 tys osób nie pamietam dokładnie być może że przesadzam z liczbą a Turcy miewli lepiej wyszkoloną,uzbrojoną,zorganizowaną i liczebniejszą armię ale jednak gdy zobaczyli co Wład zrobił prawdopodobnie własnym ludziom to się tak przerazili że po prostu dali im spokój na jakiś czas oczywiście.
Więc jak ktoś by ktoś mnie napadł i miałbym do wyboru sai czy metalowy pręt wybrałbym sai ze wzgledu efektu psychologicznego a skuteczność w walce ma według mnie też lepszą ale top już zostawiam Wam do roztrzygnięcia ;) :k
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group