Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
4 Wrzesień 2009
Nin-jutsu
Autor Wiadomość
wowo 
Posiada 1 dan

Trenuję: Brak
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Maj 2008   Nin-jutsu

CZy ktos z was zetknął się już z tą sztuką walki bądźteżzna kogoś kto to zorbił albo może sparowaliście się z kimśkto to trenował. Wszystko co możecie o niej powiedzieć piszcie:)
 
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 1 Czerwiec 2008   

Może, zadaj konkretne pytania, na które w pierwszej kolejności chciałbyś uzyskać odpowiedzi, bo jeśli miałbym zacząć pisać wszystko co wiem, mogłoby zająć to wiele czasu i miejsca. A i na pewno nie wytrzymałbyś czytając tyle tekstu. A wiem, w porównaniu z innymi - niewiele...
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
wowo 
Posiada 1 dan

Trenuję: Brak
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Czerwiec 2008   

ok:)

1. Czy widzieliście w akcji kogośkto trenuje ninjutsu??

2. Jak bardzo ninjutsu jest pomocne na ulicy?

3.Ile około kosztuje trening za miesiąc(na stronach nie podają)

4.CZy wszystko trzeba samemu kupować(shurikan te miecze strój itd) i ile to około wynosi??

5. Co o niej myślicie warto trenować czy nie??

6. Ja trenowałem 1.5 roku aikido jak mniemam ninjutsu to zupełnie inna bajka więc trochę informacji nie zaszkodziP
 
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 4 Czerwiec 2008   

po kolei :)
1. Tak, widziałem. :) Nie wiem co to znaczy według Ciebie w akcji, ale po mojemu, to w sparringu w pokazie, sytuacji zagrożenia... Widziałem.
2. To wszechstronna sztuka, w skrócie można rzec; zawiera wiele możliwych, adekwatnych do sytuacji, warunków fizycznych itd. elementów. Są rzuty, uderzenia, kopnięcia, dźwignie, duszenia, łamania, itd... Większość szkół ninjutsu kładzie bardzo duży nacisk na przydatność w życiu sztuki, ma tu więc wiele zastosowań zestaw przewrotów, padów, sposobów zachowania równowagi itp.
3. To zależy od szkoły zapewne i wypadałoby raczej nauczyciela zapytać.
4. Z tym też jest różnie, najczęściej swoje ubranko musisz sam sobie sprawić, natomiast broń różnoraka, często (na przykład w dojo do którego uczęszczam) jest w dojo. Ale to zależy od zaangażowania samego nauczyciela i uczniów, by ta broń w tym dojo była. Ale powtarzam, w każdej szkole może być inaczej.
5. Tu odpowiem najkrócej jak się da: Warto :)
Mam nadzieję, że zaspokoiłem Twą pierwszą ciekawość.

Przejrzyj dyskusje i wątki tutaj: http://forum.fsw.net.pl/ jest sporo o ninjutsu.
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Shidoshi 
Posiada 1 dan

Trenuję: Ninjitsu
Wiek: 53
Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Grudzień 2008   Ninjitsu

Sztuki walki nie są po to abyś z nich korzystał na ulicy, sztuki walki mają Ci dać coś więcej nie tylko korzyść do walenia kogoś w twarz itd, one mają kształcić Twój charakter i Chart ducha, a że przy okazji nauczysz się bronić to wielki plus.
 
 
Kusari 
Posiada 1 dan

Trenuję: HHmmm
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: HHhmm
Wysłany: 9 Styczeń 2009   

HAI
_________________
Żyj w pokoju albo umieraj
 
 
Nienor 
Posiada 1 dan


Trenuję: aikido
Dołączyła: 17 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: Wro
Wysłany: 9 Styczeń 2009   

of kors popieram Shidoshi :) a do tego uważam że w słowach "sztuka walki" należy zająć się głównie interpretacją słowa "sztuka"... a co do obrony na ulicy: wiele radochy jest wtedy, jak zobaczysz że wychodzą Ci jakieś techniki w starciu z misiem jakimś pod blokiem :) istny szok :mrgreen: :twisted: .. ale na to trzeba czekać nieraz latami :|
 
 
Metsurjaku 
Posiada 1 dan

Trenuję: Sztukę Życia
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Ziemia
Wysłany: 12 Styczeń 2009   Przyjaciółko

Jeśli człowiek znajdzie się w sytuacji życia i śmierci to nie może zastanawiać się czy jest w stanie poradzić sobie z daną sytuacją czy też nie. Przeciwnik który z zaskoczenia ciebie zaatakuje zazwyczaj sam nie oczekuje być zaskoczonym. Czuwaj na każdym kroku, a unikniesz zaskoczenia. Czasami sytuacja, która widzi tylko jedno rozwiązanie czyli twoją porażkę i śmierć, może przekształcić się w drogę do życia. Jeśli serce masz czyste a przeciwnik chce ciebie skrzywdzić to droga do zwycięstwa otworzy się szeroko przed tobą, miej tylko odwagę nią kroczyć.

Pokój
_________________
Jeśli chcesz nauczyć się walczyć, najpierw naucz się żyć,
 
 
dark one 
Posiada 1 dan

Trenuję: Ninjutsu
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Everywhere
Wysłany: 30 Maj 2009   

Jedyne prawdziwe Bujinkan Shinden Dojo w Polsce - www.ninjutsu.com.pl - nie chcę się tu wypowiadać na temat Łodzi czy Warszawy ale skoro są ludzie z tamtych rejonów, którzy przyjeżdżaja by trenować u nas powinno Ci wiele wyjaśnić
 
 
antakes 
Posiada 1 dan


Trenuję: chwilowo brak
Wiek: 27
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 9
Skąd: poznań
Wysłany: 23 Czerwiec 2009   

chciałbym trenować nin-jutsu i mam pytanie czy jest jakaś dobra szkoła w poznaniu
 
 
Fager 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Wiek: 26
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: Krajenka
Wysłany: 30 Grudzień 2012   

Mam pytanie co uczy się na treningach ninjutsu Słyszałem że na początku uczy się jak rozkładać ciężar ciała a w rezultacie cicho i zręcznie chodzić. To prawda?
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 30 Grudzień 2012   

He he. Uwielbiam takie legendy.

Uczysz się wszystkiego, tylko na początkującym poziomie, jak w wielu innych szkołach walki. Postaw, poruszania się, padów, przewrotów, uderzeń, kopnięć, prostych rzutów. Oczywiście nie wszystkiego na jednym treningu ;) Ogólnie uczysz się podstaw, zyskujesz koordynację potrzebną do dalszego rozwoju i trudniejszych technik. Poznajesz pierwsze cechy specyfiki szkoły.

Najprościej rzecz ujmując.
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group