Poprzedni temat «» Następny temat
Legalność i pozwolenia na broń !
Autor Wiadomość
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2005   

MMarciNN napisał/a:
no tak tak.. ale ja nigdzie nie użyłem słowa więzienie.. powiedziałęm że idize się do pierdla.. :) a to oznacza dla mnie że będziesz gdzieś siedizał i uwazał na swoją dupe żeby nikt Ci jej nie zatkał..
W takim razie różnie rozumiemy słowo więzienie, no coż bywa... A co do takich "grypsów", to lepiej ich unikać w publicznych wypowiedziach.
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sierpień 2005   

Głupot wcale nie gadam.. a Skazań wcale nie ma za domniemanie przestepstwa..

W takim wypadku spróbuj wejść na stadion z dwumetrowym kijem, lub tonfą.. myślisz że policja Ci go nie zabierze ? Nic bardziej mylnego.. Paragrafów o tym Ci nie znajde ponieważ nie mam aż takiej wiedzy prawniczej, by się dobrze orientować w prawie.. ale zapewniam Cię że jeśli policja znajdzie jakiekolwiek przypuszczenie że będziesz chciał użyć niebezpiecznego narzędzia w niecnych planach.. to odbierze Ci go..
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2005   

Część merytoryczna wypowiedzi Lothiana (reszta na Poligonie w temacie "Kultura"):

Lothian napisał/a:
A co do "domniemania przestępstwa", to chyba się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, że oczywiście, Policja może zatrzymać przedmioty (nie zarekwirować), co do których posiada przypuszczenie, że zostaną użyte do popełnienia przestępstwa. Mowa jednak o tym, że jeśli wyjaśni się, że nie zamierzałeś ich do przestępstwa użyć, to muszą ci zostać zwrócone i nie zostaniesz a to ukarany (oczywiście, jeśli na posiadanie tych przedmiotów nie jest wymagane pozwolenie). Twoja rola w tym, by się o to upomnieć. Czym innym jest zaś bezpieczeństwo imprez masowych i rzeczywiście policja ma prawo nie wpuścić cię na np. mecz z czymś, co uzna, że może być użyte do popełnienia przestępstwa. Poza tym nie istnieje już w polskim prawie pojęcie "niebezpiecznego narzędzia". Pozdr.
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sierpień 2005   

pojęcie niebezpiecznego narzędzia nie istnieje ?

cytat z Ustawy o Broni i Amunicji..
"narzędznie albo urządzenie, którego używanie może zagrazać życiu lub zdrowiu" - dla mnie to jest własnie definicja niebezpiecznego narzędzia.. :) ale o to się sprzeczać nie będziemy..

A zarekwirowane rzeczy nie podlegają zwrotowi ?
Możliwe że masz racje co do zarekwirowania.. może naprawde pomyliłem pojęcia i zwracam honor..
Do tego dochodzi jeszcze sprawa zwrotu.. jest on wręcz niemożliwy w polskim bałaganie.. choć.. cofam.. nie miałem jeszcze okazji się zetknąc z taką sytuacją.. tylko zasłyszałem.. najlepiej jak by się wypowiedział ktoś kto kiedyś chciał coś odzyskać od Policji..

i jeszcze(miało to być w temacie kultura.. ale zablokowany jest)
Wklejone gdzie trzeba. pzdr. XFactor
 
 
Lothian 
Posiada 2 dan

Trenuję: iaido, shotokan
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 86
Skąd: Z choinki ;)
Wysłany: 14 Sierpień 2005   

MMarciNN napisał/a:
pojęcie niebezpiecznego narzędzia nie istnieje ?
cytat z Ustawy o Broni i Amunicji..
"narzędznie albo urządzenie, którego używanie może zagrazać życiu lub zdrowiu" - dla mnie to jest własnie definicja niebezpiecznego narzędzia.. :) ale o to się sprzeczać nie będziemy...
Oczywiście, że nie będziemy się sprzeczać, ale lepiej wiedzieć, "co w prawie piszczy" :D Ten cytat z ustawy o broni i amunicji nie jest tożsamy z "niebezpiecznym narzędziem". W prawie pojęcia są ścisłe (no, przeważnie, ale wtym wypadku na pewno :D ). Takie pojęcie kiedyś istniało, ale było ono powodem do nadinterpretacji ze strony sądów, bo tym pojęciem mogło być objęte dosłownie WSZYSTKO (od gumki do majtek, do katany). Teraz istnieje pojęcie "niebezpiecznego przedmiotu", ale TYLKO w ścisłym powiązaniu z nożem i tylko w odniesieniu do bójki. Pozdr.
Cytat:
Art. 159 KK. Kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sierpień 2005   

a to niewiedzialem.. :) miło wiedzieć.. dzięki..

A miał ktoś juz przypadek zabrania broni ? i tym podobnych ? kumplowi kiedyś nun zabrali.. lecz nawet nei myslał żeby się upominać..
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2005   

MMarciNN napisał/a:
a to niewiedzialem.. :) miło wiedzieć.. dzięki..

A miał ktoś juz przypadek zabrania broni ? i tym podobnych ? kumplowi kiedyś nun zabrali.. lecz nawet nei myslał żeby się upominać..
Zapraszam do tematu romanz2 bardzo ładnie zaczął :)
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 21 Grudzień 2005   

Wiadomości prosto z radia:

PiS chce zająć sie nowelizacją ustawy o broni i amunicji tak aby zwyczajny obywatel mógł się bronić. Szczególnie mają się zająć jakimis miotaczami elektrycznymi na odległośći i pałkami gumowymi.

Tyle mówili w radiu ....

Ciekaw jestem czy zmienią cos wiecej a najlepiej całą ustawę czy tylko zajmą się tymi dwoma przypadkami.

Może macie więcej informacji na ten temat ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 21 Grudzień 2005   

siesz Woju, moim zdaniem jak beda legalne pałki gumowe, to gora tydzien i bedize przerabianie pałek gumowych z prętem w środku na nuny etc, co moim zdaniem moze byc jeszcze silniejsze od normalnego nuna, albo chociazp orównywalne-w koncu polak potrafi...
a moim zdaniem to na pierwszy ogień niech sie zajmą prawem do obrony i obrony koniecznej, zeby nie było jak zawsze, ze jak napadną mnie jakieś drechy i dostaną tęgie bęcki, to potem jest wezwanie do sadu że niby on chciał mnie okraść, ale jest jeszcze młody, a ja odrazu z pięśćmi, i wogole powinienem być wyrozumiały bo mógł tylko żartować-i naprawde, około 20% spraw w polskich sądach to naprawde coś takiego jest...
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Grudzień 2005   

Co do prawa do noszenia broni - obecne jest całkiem dobre (pomijając problemy, jakie mogą napotkać ludzie ćwiczący np. nunchaku). Oczywiście, że każdy powinien mieć możliwość posiadania czegoś, czym mógłby się bronić, ale jeszcze dodatkowo powinien umieć się posłużyć daną bronią i być zrównoważonym (szkolenia i badania). A znając nasze realia to mogą stworzyć kolejny gniot, który pozwoli na zgodne z prawem dozbrojenie się bandytów na ulicach...
Rację ma Ryuzoku - należy raczej udoskonalić prawo dotyczące obrony koniecznej. To co się dzieje obecnie w sądach to tragedia - głośna sprawa, gdy facet (uniewinniony) zastrzelił pijanego nastolatka, który włamał się w nocy do jego domu zdaje się pokazywać, że sytuacja normalnieje, ale do normalności jeszcze daleko. Wiadomo, że czysta obrona istnieje praktycznie tylko na papierze. Na nią może pozwolić sobie ktoś, kto mistrzowsko opanował sztuki walki i ma olbrzymią przewagę nad napastnikiem (a to zdarza się bardzo rzadko). Natomiast każdy z nas, gdy będzie się tylko bronił będzie skazany z dużym prawdopodobieństwem na przegraną - nie krzywdząc napastnika ryzykujemy kolejnymi atakami z jego strony, a tym samym zwiększamy szansę na to, że za kolejnym atakiem nie uda nam się obronić. A napastnik zazwyczaj nie dba o nasze zdrowie i nie przebiera w środkach. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy napastników jest więcej. Jeśli nie znokautujesz/połamiesz/mocno nie uderzysz pierwszego i nie wyłączysz go tym samym z walki, to z kilkoma nie dasz rady. Tak więc jest tu niestety niezbędne użycie ataku. A tego ludzie zajmujący się prawem jakoś nie mogą dostrzec...
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Grudzień 2005   

wojownik napisał/a:
Wiadomości prosto z radia:

PiS chce zająć sie nowelizacją ustawy o broni i amunicji tak aby zwyczajny obywatel mógł się bronić. Szczególnie mają się zająć jakimis miotaczami elektrycznymi na odległośći i pałkami gumowymi.

Tyle mówili w radiu ....

Ciekaw jestem czy zmienią cos wiecej a najlepiej całą ustawę czy tylko zajmą się tymi dwoma przypadkami.

Może macie więcej informacji na ten temat ?


Tu chodzi o miotacze gumowych kuk :) coż jak policyjne pistolety na gumową amunicje, ale jest ona większa i "nie może uszkodzić oka" i tylko przewraca człowieka. A te mioteacze elektryczne to chyba zwykłe paralizatory (chociaż widziałem gdzieś taki działający na odległość )
_________________
Hax
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 25 Grudzień 2005   

Możliwe że nie słyszałem dokladnie bo to było radio internetowe i była kiepska jakość.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Olajda$ 
Posiada 2 dan


Wiek: 35
Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 58
Skąd: Jasło
Wysłany: 3 Kwiecień 2006   

hehe my mieliśmy z kumplami taka dziwna akcje he policjanci tajniacy nas spisywali bo zaszli nas z nienacka nie wiedzielismy kiedy siedzielismy sobie pod mostem hehe i tankowalismy a tu wpadaja tajniacy no i nic spisuja spisuja a ja sie bawilem nunem gosciu tak popatrzyl na mnie i powiedzial tyklo zebym to schowal bo on nie chce dostac tym w leb he no i nie wiadomo czy trafiloby sie kiedys na jakiegos madrego policjanta hehe
_________________
Gdy ty spisz twój przeciwnik trenuje.
Jak nie teraz to kiedy bedzie dane nam to przeżyć ??? THUG LIFE
 
 
 
Elvenium 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 30 Marzec 2008   

Witam

Mam pytanie: Jeżeli będę rzucał shurikenem w drzewo lub w tarczę i zauważą mnie policjanci, to mogą mi nałożyć jakąś karę/zabrać broń?
Pozdrawiam
 
 
aniol 
Posiada 2 dan

Trenuję: jiujitsu
Wiek: 51
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Kwiecień 2008   

moga ci przywalic mandat za niszczenie drzew
co do rekwirowania shurikena to nie maja podstaw prawnych aby ci go zabrac (gdyby jednak chcieli masz pelne prawo domagac sie pokwitowania, z wyranym zaznaczeniem podstawy rekwizycji - zazwyczaj daja sobie spokoj)
_________________
spieszmy kochać ministrów - tak szybko odchodzą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group