Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wojownik
4 Wrzesień 2009
ninjitsu !!!
Autor Wiadomość
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 3 Listopad 2008   

Dawidzie, możesz mi powiedzieć, gdzie trenujesz ninjitsu? Jest w Piotrkowie klub?
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Skylark1987 
Posiada 1 dan


Trenuję: mma
Wiek: 36
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: Tomaszów Maz - Łódź
Wysłany: 12 Listopad 2008   

W Piotrkowie z tego co wiem to raczej nie ma, ale jest w Tomaszowie Maz., a to jest pół godziny drogi od Piotkowa Tryb. np. pks'em.
_________________

Moje skromne filmy na YT ;-)
 
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 12 Listopad 2008   

A kto jest Twoim nauczycielem, to duża grupa? Od dawna istniejecie?
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Skylark1987 
Posiada 1 dan


Trenuję: mma
Wiek: 36
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: Tomaszów Maz - Łódź
Wysłany: 12 Listopad 2008   

Sensei Sławomir Kujda (3 DAN Ju Jitsu, 2 DAN Ninjitsu, 2 DAN Tai Jitsu, 1 DAN Karate), jesteśmy nową sekcją, działamy dopiero od 1,5 m-ca.
_________________

Moje skromne filmy na YT ;-)
 
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 12 Listopad 2008   

Ach, w takim razie, proszę pozdrowić Pana Sławka od Sławka (takiego małego) z Kęszycy :)
I powodzenia w treningach :)
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Skylark1987 
Posiada 1 dan


Trenuję: mma
Wiek: 36
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: Tomaszów Maz - Łódź
Wysłany: 12 Listopad 2008   

Dobrze, pozdrowie.
_________________

Moje skromne filmy na YT ;-)
 
 
 
Kusari 
Posiada 1 dan

Trenuję: HHmmm
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: HHhmm
Wysłany: 29 Grudzień 2008   Ninpo

Przedewszystkim jedną z zasad shinobi jest nie zabijać. Wojownik ninja musi żyć w harmoni z naturą, ponieważ w momencie kiedy się przeciwstawia prawom natury i człowieka, przegrywa swoją walkę zanim ona się rozpocznie. Do bycia ninją przedewszystkim trzeba wiele pokory, a trening w rzeczywistości pochłania całe życie człowieka, a człowiek nigdy nie przestaje się uczyć. Ninpo to nie tylko sztuka niewidzilności, ale przedewszystkim wytrzymałości. Ninja z powołania nie są mordercami, ponieważ zabijanie narusza prawa wolności do życia innej istoty, a naruszanie praw Życia sprowadza do śmierci. Kenji choć mało powiedział dobrze ujął całą tą sztukę walki, która zaprawdę jest krengosłupem wszystkich sztuk walki. Jeśli chodzi o historię ninjutsu to nie można opierać się wyłącznie na historii zapisywanej przez tych którzy służyli shogunowi, ponieważ jeśli byśmy stosowali się do zaparcia Rosji w sprawie zbrodni w Katyniu to byśmy wierzyli kłamstwu, a prawda wiele razy w historii ludzkości jest zmieniana oraz deformowana tak aby pasowała tym którzy ją zmieniają, a prawda czasami jest całkiem inna. Taijutsu to sztuka posługiwania się ciałem i jest jedną z części całkowitego treningu ninja, a części jest kilkanaście. Ktoś wspomniał, że nie jest samo łukiem, ale trenować samemu trzeba i własny trening pochłania więkoszść czasu w którym ninja trenuje. Musisz znać uczucie aby wiedzieć jaka droga i musisz trenować całe życie aby stopniowo zrozumieć tą drogę. Dobrze aby posmakować wszystkich różnych stylów sztuk walki aby rozumieć poczęści techniki, strategje oraz podejście integrowane w różnych sztukach walki, także jakikolwiek przeciwnik jakiejkolwiek sztuki walki nie będzie stanowił problemu dla shinobi. Wiele sztuk walki ma jakąś konkretną formę, co w prawdziwych sytuacji życia i śmierci te konkretne formy mogą zawieść. Przykładowo mistrz boksu znalazł się w sytuacji gdzie musi stawić czoło kilku przeciwnikom naraz a są to zawodowi hokejarze i akurat znalazł się w niekorzystnych dla siebie warunkach na zamarzniętym jeziorze. Mimo to że bokser może mieć przewagę nad nimi ponieważ wie jak pokonać przeciwnika używając boksu, ale jeśli nie trenował na lodzie swoich technik, może okazać się że jego techniki zawiodą w danych warunkach do których naturalnie nie jest przystosowany, z drugiej strony hokejarze na lodzie będą czuć się jak w domu, więc samo środowisko jest po ich stronie i w rzeczywistości mają przewagę nad przeciwnikiem właśnie z tego powodu. Technik ninja trzeba uczyć się od dzieciństwa, ale kto powiedział kiedy dzieciństwo się kończy, więc szukaj a znajdziesz.

Szikin hara mitsu dai komjo
_________________
Żyj w pokoju albo umieraj
 
 
Metsurjaku 
Posiada 1 dan

Trenuję: Sztukę Życia
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 6
Skąd: Ziemia
Wysłany: 5 Styczeń 2009   Odpowiedź

RyOr zgadzam się z twoim wypowiedzią, oprócz tego że ninjutsu to sztuka zabijania. W rzeczywistości wiele sztuk może być wykorzystane do zabijania, ale przecież NIN w ninjutsu nie oznacza właśnie tego. Można wykorzystać sztukę rozczepiania się jąder uranu do produkcji energji jądrowej aby wyprodukować dzięki temu prąd elektryczny w elektrowniach jądrowych lub też wykorzystać tą samą sztukę w bombach uranowych do zabijania istot żywych oraz niszczenia konstrukcji materialnych.

NIN w ninjutsu ma znaczenie niewidzialności oraz wytrzymałości, dlatego jak sam dobrze ujołeś henso jutsu jest wykorzystywane do przybierania wyglądu różnych postaci, ale każdą postać charakteryzuje sposób poruszania się i cała osobowość, więc wszystko musi być brane pod uwagę aby efektywnie być niewidzialnym.

Wytrzymałość jest jakby kluczowym słowem w ninjutsu, ponieważ na drodze treningu wojownik napewno przejdzie różne okresy, także i pustyni, ale kluczem jest "iść dalej" i nie poddawać się. Wytrwać do końca, czyli śmierci.
Ostatnio zmieniony przez Metsurjaku 5 Styczeń 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dark one 
Posiada 1 dan

Trenuję: Ninjutsu
Dołączyła: 30 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Everywhere
Wysłany: 30 Maj 2009   

Witam mogę tylko potwtórzyć słowa które już padły - Shikin Haramitsu Daikomyo - Jedyne Prawdziwe Bujinkan Shinden Dojo - www.ninjutsu.com.pl
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 30 Maj 2009   

dark one napisał/a:
Witam mogę tylko potwtórzyć słowa które już padły - Shikin Haramitsu Daikomyo - Jedyne Prawdziwe Bujinkan Shinden Dojo - www.ninjutsu.com.pl

Ale po co pisać 3 razy to samo?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Ryuu 
Posiada 1 dan


Trenuję: Kyokushin
Wiek: 33
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: 1216246
Wysłany: 21 Czerwiec 2009   

A jest jakaś szkoła Lubin-Legnica-Wrocław bo bardzo mi zależny na tej sztuce
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 21 Czerwiec 2009   

http://ninjutsu.wroclaw.w.interia.pl/ - proszę bardzo.
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
Ryuu 
Posiada 1 dan


Trenuję: Kyokushin
Wiek: 33
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: 1216246
Wysłany: 21 Czerwiec 2009   

A ktoś chodził do tej szkoły jaki jest jej poziom i koszta
 
 
uguisu 
Posiada 2 dan


Trenuję: budo ninpo taijutsu
Wiek: 52
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 89
Skąd: zielona góra
Wysłany: 21 Czerwiec 2009   

Nie wiem dokładnie jaki poziom, ale shihan z Gorlitz cieszy się dobrą sławą. A o koszta najlepiej zapytaj już ich samych :)
_________________
Biru obin-de ni-hon kudasai.
www.madeinchina.art.pl
 
 
antakes 
Posiada 1 dan


Trenuję: chwilowo brak
Wiek: 27
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 9
Skąd: poznań
Wysłany: 23 Czerwiec 2009   

jest jakaś dobra szkoła w poznaniu bo mi bardzo zależy na szybkiej odpowiedzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group