Poprzedni temat «» Następny temat
Nunchaku a prawo
Autor Wiadomość
czaki- 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 96
Skąd: M-c Podl.
Wysłany: 4 Październik 2005   

eeee a co grozi za posiadanie nuna ?:>
 
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 4 Październik 2005   

Kara pienieżna nie przekraczająca 2000 PLN. Lub odsiadka w areszcie do 31 dni maksymalnie. (oczywiście można korzystać z zamiany kasy na areszt i aesztu na kase jeśli zezwoli sąd)
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 5 Październik 2005   

MMarciNN napisał/a:
Kara pienieżna nie przekraczająca 2000 PLN. Lub odsiadka w areszcie do 31 dni maksymalnie. (oczywiście można korzystać z zamiany kasy na areszt i aesztu na kase jeśli zezwoli sąd)
Myślę że mało kto nas wsadzi do ciupy za posiadanie nunchaku. Za użycie może ale za posiadanie :shock: zawsze można powiedzieć że się na trening idzie albo że się nie wie co to jest np ozdoba na ścianę albo przyżąd do brzydkich zabaw :wink: choć trzeba zaznaczyć że lepsze wytłumaczenie dla kobiet i to raczej po 19-stce :wink: jest milion wymówek: cep do młocki żem se kupił, ja tylko to przenoszę, dostałem na urodziny ale nie wiem co to i chcę sobie na ścianę powiesić ..........
 
 
Lothian 
Posiada 2 dan

Trenuję: iaido, shotokan
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 86
Skąd: Z choinki ;)
Wysłany: 10 Październik 2005   

Angelus88. Mam nadzieję, że te wszystkie "tłumaczenia", to żartem podałeś... 8) Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym tłumaczeniem w tej sytuacji jest gadka o treningach, tym bardziej jeśli można to jeszcze jakoś udokumentować i udowodnić. Jeśli się trafi na kogoś rozsądnego, to może się udać. Ale z tym rozsądkiem to różnie bywa... :?
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 10 Październik 2005   

:wink: :wink: no pewnie, że nie na poważnie , mam nadzieję że nikt tutaj nie pisze do nas z aresztu :shock:
 
 
pyqs
[Usunięty]

Wysłany: 10 Październik 2005   :)

Albo po prostu wyprububować Nun .vs. tonfa! Klawisz zrozumie, że nie samą pałą włada człowiek! ^_^ ;p możliwości jest wiele ja bym też chyba o treningu natonknął ;)
 
 
doska 
Posiada 2 dan


Wiek: 34
Dołączyła: 15 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: z daleka
Wysłany: 16 Październik 2005   

heh.. mnie do ciupy by nie wsadzili ;D co najwyzej z kasy oskrobali ;| :shock:
 
 
 
czaki- 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 96
Skąd: M-c Podl.
Wysłany: 16 Październik 2005   

buhaa tak Dośka mamy znajomego policjanta 8)
ale nie mamy co narzekać teren jak na machanie nunem mamty wspaniały ;]
 
 
 
doska 
Posiada 2 dan


Wiek: 34
Dołączyła: 15 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: z daleka
Wysłany: 17 Październik 2005   

buahaa no baaa:P u nas pewnie policja nie wiedzialaby co to jest <lol2> :PPP i zreszta mamy tyle POL ze latwo sie cos znadzie ;DD yeah ;pp
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 20 Grudzień 2005   

Czy uważacie że nunchaku treningowe jest w naszym kraju leglane w myśl pięknej ustawy o broni ? Już drugi dzień toczę wojnę z allegro w tej kwesti ;] Oczywiście oni twierdzą że jest nielagalne ;]
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 20 Grudzień 2005   

By się tego dowiedzieć trzeba by bylo dostć w ręce Dziennik Ustaw w którym zdefiniowano co to jest nunchaku. Bo jeżeli tylko napisali tyle zę są to pałki połączone sznurkiem to .. hym.. nie wolno dziciakom dawac skakanek a połowa Polskich wsi posiada nielegalne cepy :)

Wszystko zależy od definicji. Tak samo jak przy Kastecie. Z tego co słyszałem Kastet jest to przedmiot zwiększający siłe ciosy gdy trzymamy go w dłoni. Więc jak by nie było Kij też trzymamy w dłoni. Wiele takich było przykładów braku precyzyjności Polskiego Prawa. Ale by ustalić czy są to tylko pogłoski czy zaś fakty, trzeba sprawdzić. Ale teraz kto się znajdzie i weźmie się za szukanie tego konkretnego dziennika ustaw :D
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 20 Grudzień 2005   

http://www.nunchaku.one.pl/?s=prawo

w drugim zaznaczeniu jest taka definicja nunchaku - nie wiem na ile to prawdziwe bo w tym całym opisie na stronie jest troche bajek więc nie wiem czy to też nie jest tylko interpretacja autora. No ale pewnie taka jest definicja w naszym prawie.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
MMarciNN
[Usunięty]

Wysłany: 20 Grudzień 2005   

Ano fakt. Ale warto by było sprawdzić dokładnie dziennik ustaw. Bo the_d nie podrzucił tam ani numerku ani żadnej informacji na temat tego kto i jak wydał to orzeczenie :). A jeżeli zaś jest tak jak the_d mówi. Trzeba będzie pochować wsyzstkie skakanki i cepy. Użyj może też tego jako argumentu. Choć jak już pisałem.. polegać na stronie pasjonata nunchaku to słaby argument. Gdyby jeszcze zaistniały tam numerki ustaw i tym podobnych(a jest tylko data wydania.. ale Ustawy o Broni i Amunicji gdzie brakuje akurat definicji). Mała wiarygodność.

Ale co zrobić.. jak nie ma mocnych argumentów to trzeba znaleźć milion słabszych :)
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 20 Grudzień 2005   

Proponuję przenieść te opinie do tematu nunchaku a prawo , Po pierwsze na Al.... pracują głupie fuymIB które nie wiedzą co to jest nunchaku i nie potrafiliby odróżnić go od skakanki jeśli w opisie nie ma słówka nunchaku. Po 2 nasze prawo jest chore i ma racje ten kto ma znajomości wyżej, po 3 jeśli już musisz użyć nunchaku to ustawa o broni będzie w tej chwili najmniej ważna. Tak mamy i musimy się z tym pogodzić, może nawet lepiej że nie jest to jednoznacznie określone w polskim prawie bo są luki, nie sądzę żeby dres opanował nunchaku bo zazwyczaj jest naćpany albo wstawiony i ma problemy z koordynacją ale jak wiemy nunchaku jest zaj..... niebezpieczne jeśli się już opanuje podstawy więc mamy 2 aspekty, w USA jak ktoś nieznajomy wejdzie Ci do domu możesz go skasować w polsce ekonomiczniej jest dać się okraść i to jest chore, Al..... jak samo do mnie pisało (bo prosiłem o uzasadnienie) nie rozróżnia nunchaku treningowego od broni, chore jest to że można tam kupić gwiazdki a nunchakuz pianki nie można sprzedawać bo się przyczepią, gwiazdki służą do zabijania a nunchaku do treningu szybkości, koordynacji i rozwoju mięśni. Można by długo nad tym dyskutować ale to strata czasu. Lepiej pokazać Lepperowi taką zabawkę jak mu się spodoba to zalegalizuje i spokój LOL :shock:
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 20 Grudzień 2005   

mówisz i masz tylko dlaczego sam teog nie robisz :?:

ma ktoś numer tel do Leppera ? :wink:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group