Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne poczatki...
Autor Wiadomość
Doman 
Posiada 1 dan

Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 29 Marzec 2005   Trudne poczatki...

Kieruje to do osob ktore juz co nieco o nunie wiedza i posiadaja przynajmniej wstepne informacje. Jak zaczynaliscie uczyc poslugiwania sie nunchaku to z czego korzystaliscie?? Co wam w tym pomoglo?? Bo ja np. dopiero zaczynam przygode i w ogole nie wiem z ktorej strony to ugryzc?? Czy kupic ksiazke, czy zapisac sie na jakis kurs (sa takie??), czy moze probowac nauczyc sie sztuczek na podstawie filmikow z neta. Co byscie poradzili na poczatku takim osobom jak np ja?? W imieniu wszystkich nowych napalencow bardzo prosze o udzielanie szerokich wypowiedzi, gdyz tutaj sa one na wage zlota. Z gory dzieki i piszcie, piszcie!!
_________________
Pierwszy raz zawsze boli...:P
 
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 29 Marzec 2005   

ja Ci powiem jak było ze mną, zaczynałem od bukowego nunchaka które sam sobie zrobiłem
cwiczyłem nim 2 moze 3 miesiące gdy juz opanowałem przełożenia, odbicia i kołowrotek wtedy zamówiłem w bushi.pl dwa nuny piankowe z prostego powodu przy ćwiczeniu trudniejszych tricków upadki byłay rutyną a szkoda mi było pokoju więc treningówka jak najbardziej sie sprawdza, jednak zaczynanie swoejej przygody z nun od piankowego nie uwaźam za dobry pomysł gdyż póżniej trudno sie odzwyczaić od pianki no i pozostaje kwestia wagi pianki która może i fajnie wygląda na filmikach ponieważ jak wiadomo pianka jest letsza i możemy nabrać dużej predkości. Przyznam sie że cały czas nowe tricki najpierw ćiwcze do oporu pianką a dopiero póżniej zabieram sie za drewniane, lecz to Twój wybór czym będziesz machał.
A co do materiałów to korzystałem tylko z filmków z neta nic mi nei wiadomo o żadnych kursach nunchaku chyba że w karate tsunami :wink: .
Zycze powidzenia i nie zniechęcaj sie z szybko i uważaj na łokcie :mrgreen:
 
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2005   

Taka najbardziej elementarna rada: po prostu weź do ręki i oswoj się z narzędziem - poznaj jego wymiary, ciężar i dynamikę. Spróbuj sobie pomachać metodą "prób i błędów", na początku możesz też śmiało skorzystać z internetowych kursów/filmików - poszukaj w spisach odnośników. :n

No i nie machaj za szybko w okolicy czaszki :D .
Poza tym warto uważać na łokcie i kolana.
Niegłupim pomysłem, według mnie, są też rękawiczki bez palców...

Z materiałów drukowanych polecam książkę Demury. Znalazłem egzemplarz na allegro.pl
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46510805

Wiem też, że można ją kupić w Arkadii (bo kolega z Warszawy rozumiem) ;-)

szwagier napisał/a:
(ciach)chyba że w karate tsunami

Nie, tylko nie tsunami karate :lol: Bo jeszcze weźmie za dobrą monetę :D .

ps. nie zapomnij kupić pokrowca w wojownik.com (cena 6 zł), Szef będzie wniebowzięty :mrgreen: .
 
 
Doman 
Posiada 1 dan

Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2005   

Dzieki bardzo. Zwykle nun debowe juz sobie zamowilem na allegro, a piankowe zakupie w najblizszym czasie :D Ze strona juz sie zapoznalem (BTW swietna) i jestem w trakcie nakrecania kumpla na ta forme rozrywki: we dwoch zawsze razniej :D A Wy wszyscy sami sie uczyliscie...Gratulacje, oby dla mnie ta sztuka nie okazala sie zbyt trudna! Dzieki!!
_________________
Pierwszy raz zawsze boli...:P
 
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 29 Marzec 2005   

to karate tsunami jak nie zauważyłes powiedziałem z przymrużeniem oka ale wole nie wypowiadac sie o ich poziomie bo nie znam nikogo kto to trenuje a napisałem to bo widziałem na ich stronce informacje ze w ich sekcji nauczają nunchaku, ale raczej freestyla to sie tam nie nauczysz :n
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 29 Marzec 2005   

Doman napisał/a:
Dzieki bardzo. Zwykle nun debowe juz sobie zamowilem na allegro!

a u kogo na allegro ? i to debowe ?? :roll:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2005   

szwagier napisał/a:
to karate tsunami jak nie zauważyłes powiedziałem z przymrużeniem oka

Zauważyłem, że z przymrużeniem oka, ale jakby niechcący tam się chłopak zapisał, to potem by "oszczędzał przeciwnika" i wyłupiał tylko jedno oko :D ;)
Ach ten Murat :roll:
Ostatnio zmieniony przez wojownik 22 Sierpień 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 29 Marzec 2005   

nie inwestuj w rękawiczki bez palców, próbowałem i potem ma się trudności z przyzwyczajeniem gołej ręki (ale nic nie szkodzi spróbować), nie uważam za konieczne używanie rękawiczek, niemniej jednak polecam całe skórkowe (damskie dopasowane- takie które dobrze opinają rękę, no chyba że masz dużą łapę :wink: ) z palcami, w miarę dobra amortyzacja i pewny uchwyt (nie muszą być drogie u "ruskich na bazarze" już za kilkanaście do 20stu paru kupisz coś fajnego) :n :mrgreen:

Ja nie mam żadniej książki, wszystkich uderzeń, odbić i przełożeń nauczyłem się z filmików z neta (polecam best- playera, ma opcję spowolnienia wyświetlanego filmu, fajna sprawa)

tsunami karate hehe , duża spontaniczność na tych zdjęciach jest, :mrgreen: szczerze mówiąc chciałbym sobie kilka miesięcy pochodzić na takie coś (tylko żeby było za darmo), może zrobimy własny styl na forum wojownik-street-fight-jitsu-jet-kune-tai-chi-wondo przecież to nic trudnego :wink:
 
 
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Marzec 2005   

temat o karate tsunami byl to sie nikt prawie nie wypowiedzial, tutaj jest temat o nun i zaraz sie o tsunami rozkreci...
 
 
 
Pic!@ 
Posiada 1 dan


Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 31
Skąd: Żarów
Wysłany: 30 Marzec 2005   

Niemniej jednak z tym zjazdem to dobry pomysł...
 
 
 
Doman 
Posiada 1 dan

Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Marzec 2005   

Wojownik, to od Ciebie kupowalem?? :P

Co do rekawiczek, to slyszalem ze niektorzy maja na poczatku problemy z rekami (podraznienia i opuchniete dlonie), wiec jeszcze nie wiem czy bede musial ich uzywac
:P
_________________
Pierwszy raz zawsze boli...:P
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 31 Marzec 2005   

Cytat:
Wojownik, to od Ciebie kupowalem?? :P

Wyglada na to ze u mnie :) dostaneisz plytke z filmikami to na poczatek Ci wystarczy jak to opoanujesz :n to zaden trener nie bedzie Ci potrzebny :lol:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Doman 
Posiada 1 dan

Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwiecień 2005   

3mam za slowo!! :]
_________________
Pierwszy raz zawsze boli...:P
 
 
 
Sorc 
Posiada 3 dan
Umysłowy abstynent


Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 125
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2 Kwiecień 2005   

kumpel sobie kupil na allegro Nuna od Wojownika, przyszedlem do niego oblookac tą płytke ;) ale miałem zonka jak w jednym z folderów zobaczyłem swoje, szwagra i masła filmiki ;] thx za uwzględnienie
_________________
Only the dead saw end of war.
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 2 Kwiecień 2005   

sam sie zdziwilem jak to zobaczylem :) cos namieszalem w kopiowaniu folderow :( te co sobie sciagam z forum to do jednego ida...
szkoda tylko ze mam jeszcze troche na zapas tych plyt :( no ale chyba nie ams znic przeciwko ze stajesz sie popularna osoba :mrgreen:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group