Poprzedni temat «» Następny temat
Sai vs nunchaku
Autor Wiadomość
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2005   Sai vs nunchaku

http://majin.boo.pl/1.jpg narazie jeden skan testowy. Jakość i rozdzielczość mniejsza niż mi się zeskanowało bo... początkowo skan miał ważyć 14 mb :) Widać wystarczająco dużo, czy zrobić nowy, lepszy?
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 21 Czerwiec 2005   

roman a tenowałes juz nun vs sai ? bo widziałem ze masz w swojej kolekcji obie te bronie :D
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2005   

Kiedyś szanowny patrol policji przejeżdżał koło lotniska i obserwował co robię z kolegą :) Mając to w pamięci nie ćwiczę nun tam gdzie zwykle ćwicze. Są plany by chodzić w wakacje do lasu... tam bez obaw będę mógł rzucać shurikenami i walczyć nun... więc wtedy się sprawdzi. Ale jest jeden problem. Tylko ja umiem walczyć Sai, a kolega nun mnie zabije (jest nie ostrożny :> )
 
 
Sorc 
Posiada 3 dan
Umysłowy abstynent


Wiek: 35
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 125
Skąd: Tarnów
Wysłany: 22 Czerwiec 2005   

Imo ktoś z Sai ma małe szanse z nunem - praktycznie żaden blok [w sensie : gdy nunem uderzymy z pewna moca to sai wyleci nam z reki] BO tez by wylecial trzymany w jednej rece ;) a wiec raczej NunvsSai obstawialbym nuna
_________________
Only the dead saw end of war.
 
 
 
Pic!@ 
Posiada 1 dan


Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 31
Skąd: Żarów
Wysłany: 22 Czerwiec 2005   

Bo Sai jest do walki z szermierzami...
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Czerwiec 2005   

Sorc napisał/a:
Imo ktoś z Sai ma małe szanse z nunem - praktycznie żaden blok [w sensie : gdy nunem uderzymy z pewna moca to sai wyleci nam z reki] BO tez by wylecial trzymany w jednej rece ;) a wiec raczej NunvsSai obstawialbym nuna
To nie jest walka treningowa, gdzie wykonuje się określone kumibo... Czy ty myślisz, że przeciwnik sam się podłoży i da uderzyć w ręce. Wiesz jaki ma zasięg Bo? ok. 1,5 m na pchnięcie i 1,4 na cięcie. A i kto trzyma bo w jednej ręce?

Wiesz jaką bronią nie uderzysz to przy pewnej sile broń przeciwnika zostanie wytrącona. Noi pamiętaj, że nun ma tendencje do odbijania się od celu. To zmniejsza szanse na wytrącenie.

Walka Nun vs Sai... wiele możliwości.

Atakuje gość z Nun:

-Wojownik idzie trzymając nun, rusza na idącego parę metrów przed nim innego wojownika. Ten drugi wyciąga Sai. Atakujący pogardliwie atakujeod góry w głowę. Pałka Nunchaku ześlizuje się. Drugi wojownik szarpie sai i wytrąca nun z ręki przeciwnika. Drugie sai wbija się między żebra nunchakowca

-Omijając wstęp. Atakuje gość z Sai. Nunchakowiec unika ciosu, wyciąga nun i staje przed przeciwnikiem. Szybko wywija nun nie pozwalając skoncentrować się przeciwnikowi, po czym skraca dystans i zadaje kilka ciosów w głowę. PRzeciwnik z Sai nie nadąrza i pada pod gradem ciosów

-Remisowy wariant. Ogólnie trudno o takie. W walce w zwarciu Nun nie ma szansy (ciosy są słabsze) A sai można zabić jednym pchnięciem. Więc nie ma opcji "Oboje umierają". Powiedzmy, że gość z Sai unika ciosu nun schylając się, pcha gościa w brzuch. Ten z kolei zmienia tor lotu i Saiowiec dostaje w tył głowy. Remis... ale nunchakowiec ma większe szansę na zobaczenie światełka na końcu tunelu....
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 23 Czerwiec 2005   

w walce nun kontra sai zdecydowanie i bezdyskusyjnie stawiam na nunchaku. ma przewage zasięgu i szybkości. i oczywiście mocy uderzeniowej. bo saj zeby coś zrobić to trzeba wzasadzie tylko dźgnac w tej sytuacji.
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwiec 2005   

-Sai walczy się w parach co równa się, że przy zablokowaniu ciosu, nunczakowiec nie ma szans
-Sai można też uderzyć jak pałką
-Pamiętaj, że przy skróceniu dystansu nunchaku wiele nie zdziała

No ale jakiego wyniku można się spodziewać, gdy na forum są sami fani nun?? Nun wygra ze wszystkim, nawet z Karabinem maszynowym.\ :d
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwiec 2005   

romanz2 napisał/a:
-Sai walczy się w parach co równa się, że przy zablokowaniu ciosu, nunczakowiec nie ma szans
Przesada :))) A co gdy jest potrójne nunchaku :mrgreen: Nie ma jak nun :wink:
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Czerwiec 2005   

Mówimy o zwykłym. W sumie ciekawe jakibyłby wynik walki nun na ssk Nun.

A ja bym sprawdził jak Sai vs Nun wygląda w praktyce, ale straciłem mojego przyjaciela :( Spadł za szafę i nie zobaczę go raczej do remontu (to może potrwać parę miesięcy!!! ;(.)
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 24 Czerwiec 2005   

O ilę się orientuję to sai można też rzucać, no nie ??
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Czerwiec 2005   

W filmach typu elektra tak. W rzeczywistości jest dużo ciężej. Umiem już wbić sai wziemie, ale taki rzut na odległosć by sięidealnie nie wbił. Ale trafienie tsukagashira mogłoby spokojnie rozwalić czaszkę :D
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 30 Czerwiec 2005   

romanz2 napisał/a:
-Sai walczy się w parach co równa się, że przy zablokowaniu ciosu, nunczakowiec nie ma szans
-Sai można też uderzyć jak pałką
-Pamiętaj, że przy skróceniu dystansu nunchaku wiele nie zdziała

No ale jakiego wyniku można się spodziewać, gdy na forum są sami fani nun?? Nun wygra ze wszystkim, nawet z Karabinem maszynowym.\ :d
dlatego nunchaku niewalczy sie w bliskim dystansie tylko średnim.......... w bliskim dystansie jak dojdzie do walki to mozna uzyc łokci tez,niekoniecznie nunchaku. sai generalnie sluzy do obrony przed kijem,pałka, mieczem. nunchaku moze być dla saj za szybkie ............we wprawnych rekach.

a co do twojej kąsliwej uwagi cyt "

No ale jakiego wyniku można się spodziewać, gdy na forum są sami fani nun?? Nun wygra ze wszystkim, nawet z Karabinem maszynowym.\"

nietrzeba az karabinu szukac....... nunczaku niewygra z nozem chociazby........ i mimo niezaprzeczalnych zalet niejest bronią doskonała.
 
 
Kegriz 
Posiada 2 dan

Trenuję: BRAK
Wiek: 48
Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Lipiec 2005   

O_o
dlaczego nun nie wygra z nożem?
to ja zawsze myślałem, że to dobre na nóż... szkoda... :(
_________________
. .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group