Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwonic czy pomagac ?
Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 2 Marzec 2005   Dzwonic czy pomagac ?

przypuscmy ze gdzies sobie idziemy i zauwazamy ze ktos jest atakowany badz zaczepiany, co wtedy robicie ?

dzwonie na policje
pomagam w jakis sposob
staram sie zwucic na siebie uwage - moze wtedy zrezygnuja
nic nie robie - lepiej nie pchac sie w cudze klopoty
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
marsik 
Posiada 2 dan


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 110
Skąd: Kraków N-H
Wysłany: 3 Marzec 2005   

To zależy kto jest zaczepiany, bo jak jakaś dziewczyna to napewno bym pomógł, a jak jakiś koleś ma coś do innego to bym się nie mieszał, niech chłopaki załatwią między sobą. Chociaż w lecie miałem taką sytuację że wracałem z kumplem z jakiejś domówki i stoimy na przystanku tramwajowym i jakiś 2 typów ma coś do jakiegoś szczyla (chłopaczek może z 12 lat miał), my podchodzimy z ziomkiem (a kumpel wieeeelki, aż sam się go boje czasami <lol>) i kumpel wyciąga kose i pyta się tych dresów czy mają coś do jego brata, tamci jak go zobatrzyli "to oni tylko o godzine pytali i już idą" <lol> Chyba ładnie się zachowaliśmy :wink:
_________________
Autor tego posta informuje, że bywa skrajnie nietolerancyjny i często miewa w poważaniu resztę świata.
Dziękujemy za uwagę.
 
 
 
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 3 Marzec 2005   

No pewnie, że pomagam ale trzeba mieć granice rozsądku, jak ich jest więcej niż 2 i byłbym sam, to taka pomoc na nic się nie przyda. Bo jak nazwać kogoś kto się pakuje w konflikt z np. 10 dresami większymi od siebie nie mając wsparcia => kamikaze :) . Zrobić coś, żeby dać tej osobie i sobie czas na ucieczkę i myślę, że nic więcej bym nie robił, to nic honorowego dostać za kogoś kosę bez powodu (no chyba, że dziewczyna w tedy jak przeżyjemy będziemy mogli opowiadać o ty swoim wnukom ;)). Ludzie na bliskim wschodzie umierają codziennie i nie wszystkim się pomaga. A jak już się uda to uciekać i nie pytać się czego chcą (z racji na mój krótki starz w MA i mało przerażający wygląd). Powiedziałbym tu coś ale znowu by było że się powtarzam :) 3 raz
 
 
Oceansoul 
Posiada 2 dan

Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 107
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Marzec 2005   

podstawa to trzezwa ocena sytuacji na co zwrocili uwage moi przedmowcy.
trzeba zwrocic uwage nie tylko na liczbe napastnikow lecz takze na warunki terenowe, meteorlogiczne, jak i inne ktorych sie na pierwszy rzut oka w przyplywie adrenaliny nie zauwaza (a moze napastnikow jest wiecej?, moze istnieja warunki nam sprzyjajace?).
naturalnie nie moze to trwac wiecznosc ;)
rowniez nalezy wyczuc subtelna granice miedzy odwaga a samobojstwem :D
_________________
The Way of Harmony of the Spirit
 
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Marzec 2005   

Na pewno warto zadzwonić - jeśli nie do kumpla kulturysty to chociaż na policję. Oczywiście przyjadą, jak im się zechce (albo w ogóle) ale zawsze to więcej niż nic. No i można trochę ściemnić, że "wielka zadyma" ;).

A co do reszty, to przedmówcy powiedzieli co trzeba :).

---------------
ukłony
XFactor
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 17 Maj 2005   

1. Patrze z boku o co chodzi.
2. Jak o pieniądze to pomagam (oczywiście bandytom), jak nie to dalej stoje.
3. JAk jest więcej niż 3 no najpierw po koleśi dzwonie(metalowcy).
4. Nawalanka.
5 Goście leżą to spodamy.
6. Potem po karetkę.
7. A karetka robi swoje. :D :D :D
 
 
gilotyna
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lipiec 2005   

Jak o pieniądze to pomagam (oczywiście bandytom), jak nie to dalej stoje.
CO ty sobie myślisz????
jak to był żart to niesmaczny
ja najpierw daje cynk policji i zwykle wkraczam do akcji!
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 4 Lipiec 2005   

gilotyna napisał/a:
ja najpierw daje cynk policji i zwykle wkraczam do akcji!
No a potem policja cię łapie i oskarża o współ udział.
Xaero napisał/a:
2. Jak o pieniądze to pomagam (oczywiście bandytom), jak nie to dalej stoje
Tak to był żart. A tak na boku jeżeli nie to co z tego. A może jestem skinheadem he??
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lipiec 2005   

Reguły nie ma - ot co. Najlepiej zadzwonić po niebieskich w przypadku przewagi przeciwnika, a gdy możemy sami coś zdziałać (z DUŻĄ pewnością) to działajmy - i obyśmy mieli farta :]
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lipiec 2005   

po psiarskie nigdy nie dzwonie, bo nawet jak nic potem nie zrobisz-oskarżą cie o to że nic nie zrobiłeś!-pomożesz temu co go napadli-o napad na grupe dresów!-pomożesz złodziejom-o współudział
-to sie poprostu nie opłaca, dlatego lepiej samemu zobaczyć czy ma sie szanse, jak tak to skopać im tyłki, jak nie to sie wycofać (niestety...)
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lipiec 2005   

Zwykły obywatel nie ma obowiązku narażać swojego zdrowia i życia w czyjejś obronie - to właśnie obowiązek niebieskich. Tak więc pomocą jest zadzwonienie na policję, bez zbędnego narażania się. Oskarżyć mogą np wtedy, gdy ktoś jest poszkodowany w wypadku a ty mu nie udzielisz pierwszej pomocy, a z tym się całkowicie zgodzę bo jeżeli nasze społeczensto jet tak tępe i nie pomyśli, że zamiast stać i się gapić można pomóc danej osobie to trzeba je karać, i to surowo.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lipiec 2005   

czy wy na prawde wiezycie ze nasze polskie "pały" w takich sytuacjach mogą coś zdziałać!?!? :shock: przeciez zanim przyjadą (o ile przyjadą!!) to juz bedzie po wszystkim... lepiej dzwonic po karetke...

edit:
przeciez w naszym kochanym kraju mozna pójść siedzieć za to ze probowalismy sie bronic...
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lipiec 2005   

Fish-co ty lepsze było jak mnie i kumpla kiedyś spisywali, a wygladało to tak:
my idziemy spokojnie, jakieś 10 metrów dalej na ławce siedzi 10 dresów-widać że patrzą komu dokopać, podchodzą do nas psiarskie zaczynają coś tam gadać spisywać wsyzstko, po czym jak dresy zaczęły rzucać hasłami jak "hwdp" etc, psiarskie stwierdziły "może odejdziemy tutaj kawałek"-więc o obowiązkach psów, czy straży meijskiej w polsce prosze mi tutaj nie gadać bo oni są dobijający, a jedyne jednostki jakie uznaje za przydatne to anty terroryści...
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lipiec 2005   

Ja nie twierdzę, że są skuteczni - po prostu człowiek będzie miał spokojne sumienie , że spełnił swój "obywatelski obowiązek", bez dodatkowego ryzykowania swojego życia i zdrowia.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Lipiec 2005   

Yakubu napisał/a:
Ja nie twierdzę, że są skuteczni - po prostu człowiek będzie miał spokojne sumienie , że spełnił swój "obywatelski obowiązek", bez dodatkowego ryzykowania swojego życia i zdrowia.

po prostu super spokojne sumienie bym mial po czyms takim... ja bym nie wzywal psów tylko od razu karetke.
a co do antyterrorystow - to faktycznie, oni jeszcze moga sie przydac... ale slyszalem niedawno w TV ze grom (te specjalne zajesuper polskie jednostki antyterrorystyczne) dostanie pozwolenie na akcje (np. gdyby sie cos takiego jak w moskwie w tym teatrze zdazylo) to minie pare dni (najmniej 2 - ale to tyllko w zabojczym pospiechu).
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group