Poprzedni temat «» Następny temat
dlugie i krotkie laczenie
Autor Wiadomość
piotreksu 
Strażnik

Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 148
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21 Luty 2005   dlugie i krotkie laczenie

Czy mieliscie kiedys okazje poslugiwac sie nunem o bardzo dlugim laczeniu (jest to wersja okinawska jesli sie nie myle) ktorego dlugosc wynosi prawie tyle smo co dl. palki (albo i wiecej)? Jak takie nun sie zachowuje podczas treningu? Bardziej "odbija" po uderzeniach? trudniej takim cwiczyc?
 
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Luty 2005   

Ja nie miałem, i zupełnie mnie do tego nie ciągnie.

A swoją drogą to czytałem, że są trzy odmiany - okinawańskie, japońskie i chińskie. I to ze średnią długością linki (łańcucha) to jest to okinawańskie.

Japońskie to chyba to z długą linką, a chińskie z bardzo krótką (ale mogę się mylić - ewentualnie proszę o korektę).

--------------------
ukłony
XFactor
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 21 Luty 2005   

no ja machałem nunem chłopaka mojej siosstry, to on miał w nim długi łańcuch (długość prawie taka jak pałki) machało sie troche inaczej, przełozenia wychodziły elegancko ,ale z kołowrotkiem były juz spore problemy :wink:
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 15 Kwiecień 2005   

panowie potzrebuje konkretne informacje jak dobrac idelanie dlugos linki czy lanucha - w tych dwoch przypadkach bedzie sie to troche roznilo bo lanuch trzeba do czegos przypiac nie ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15 Kwiecień 2005   

hmm...... chyba nie ma idealnej długościi linki i łańucha każdy ma inną szerokość dłoni,
i to zależy czy ktoś chce mieć nunchaku do freestylu(krótsza ) czy do combatu :wink: (dłuższa) każdy podczas zamówienia powinien podawać jaką długą chce mieć linke/sznurek
ja jak robie nun to czasem zmieniam po kilka razy zanim zrobie odpowiednią długość
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 15 Kwiecień 2005   

no wlasnie o to mi chodizlo jak to sie miezy do swojej dloni
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 15 Kwiecień 2005   

do freestylu to chyba linka powinna obejmować najszerszą częśc dłoni pałki powinny swobodnie zwisać, w moim przypadku 14 cm, jeżeli linka będzie za długa to wristflipy nie wychodzą
 
 
 
MATI 
Posiada 2 dan


Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 112
Skąd: kraina cienia(wa-wa)
Wysłany: 15 Kwiecień 2005   

ja preferuje długości linki do szpanerki 14 cm do walki 13 cm choć i 14 moze być. robienie zadługiej linki jak też za krótkiej niema najmniejszego sensu bo triki niewychodzą itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group