Poprzedni temat «» Następny temat
wytrzymalosc bokkena
Autor Wiadomość
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 3 Marzec 2005   wytrzymalosc bokkena

prawie rok temu miałem odbiór osobisty bokkenow no i pan wygladal typowo jak samuraj :)
no ale chcialem napisac o naszej rozmowie o bokkenach.
Rozmawialismy o wywazaniu i wytrzymalosci bokkenow i ta osoba powiedziala mi ze kupuje sobie na zapas bo jak sensej czasem przylozy to bokken nie wytrzyma nawet jednego treningu. Chce zaznaczyc ze bokkeny byly kupowane zazwyczaj w s....... czyli troche drozsze od moich ale okazuje sie ze chyba nie sa lepsze jakosciowo :)

Czy spotkaliscie sie z czyms takim aby bokkena zlamac przy pierwszych udezeniach ? podobno jest to tylko mozliwe przy wykonywaniu jakiegos bloku ( nie wiem jak to sie nazywa fachowo )

A jak czesto lamia sie wasze bokkeny ? slyszalem tez opinie ze nie wytrzymuja one wiecej niz pol roku.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Narutos 
Posiada 2 dan


Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 71
Skąd: Opole City ;]
Wysłany: 27 Marzec 2005   

Moje jak narazie maja sie dobrze :) aczkolwiek widac na nich wgniecenia od udezen.
_________________
Just follow your path...
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 4 Kwiecień 2005   

Narutos napisał/a:
Moje jak narazie maja sie dobrze :) aczkolwiek widac na nich wgniecenia od udezen.

wydaje mi sie ze z naszych gatunkow drewna nie ma na tyle twardych aby nie powstawaly wgniecenia, tak wiec pewnie trzeba by zakupic jakiego bokkena agzotycznego :)
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Arlo 
Posiada 2 dan
Furczący Arlo


Wiek: 46
Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 105
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 4 Kwiecień 2005   

slady sa ale do pekniecia czy zlamania to raczej daleko. Bokkeny od woja sa razej solidne. A moze sprobowac je suszyc jakos specjalnie? Natomiast owijka wojku jest nierozciagnieta i dlatego po tygodniu trzeba ja przewijac bo material najzwyczajniej w swiecie sie rozciaga.
_________________
Babylon must Fall!!!
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 4 Kwiecień 2005   

suszyc specjalnie ? a jak to niby bedzie wygladac ?
drewno suszy sie naturlanie lub sztucznie w suszarni... proces naturlany w przypadku deba to od 3 do 10 lat w zaleznosci od gr materialu , dla mojego to bedzie ok 5 lat.
do suszarni najlepij dac drewno podsuszone ktore ma juz ze 3 lata. wtedy dosuszanie ma sens, bo jak wlozymy mokre do suszarni to wszyskto speka....

wgniecenie nie maja nic wpolnego z suszeniem drewna :) kazde drewno sie wgniecie materialem twardszym do siebie...
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Arlo 
Posiada 2 dan
Furczący Arlo


Wiek: 46
Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 105
Skąd: Skarżysko Kamienna
Wysłany: 4 Kwiecień 2005   

luzik:) tak tylko luzno sobie myslalem :roll:
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 5 Kwiecień 2005   

najwkieszy problem jest w doborze odpowiednich sloi , jest to o wiele wazniejsze niz wilgotosc, jezeli bokekn bedzie z mokrego amterialu to bedzie znacznie ciezszy ale jego wytrzymalsoc sie nie zmeinia.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 6 Kwiecień 2005   

Niedawno dostarczono mi bokkena i muszę przyznać że szefu zna się na rzeczy. Bokken jest wytrzymały i dopracowany po intensywnym napie**** w murek są tylko wgniecenia. Jedno mnie dobiło że bokken waży 700g :D
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 6 Kwiecień 2005   

jak bym wiedzial ze tak sie nad nim bedziesz znecal to bym pewnie nie wyslal :)
napie***** w murek ? myslałem ze bokkeny sa do czegos innego :)

700 do za malo :mrgreen: no troche ostanio z waga sa problemy ale moze jak sie ociepli bardzo to sie dopracuje ta kwestie :)
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 6 Kwiecień 2005   

Wiesz oprócz napie******** w murek są sparingi z kolegą i troche street combat :mrgreen:
 
 
Oceansoul 
Posiada 2 dan

Wiek: 43
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 107
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Kwiecień 2005   

mialem bokkena kupionego w sklepie w Gdyni, i po paru pierwszych treningach mial takie niewielkie wgniecenia o ktorych wspomnial Narutos. Z tymze te wgniecenia sa od delikatnego dotykania nawzajem bokkenow w trakcie cwiczen.
Natomiast gdy zaczelismy z kumplem okladac sie nimi na powaznie po paru uderzeniach po prostu pekl... takie g***a sprzedaja :/
_________________
The Way of Harmony of the Spirit
 
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 13 Kwiecień 2005   

czyli co robic w takiej sytuacji ? kupic bokkena za 50 czy 100 zl ? czy takie sie nie polamia ?
Oceansoul a Ty jaki masz sprzet ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Narutos 
Posiada 2 dan


Wiek: 37
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 71
Skąd: Opole City ;]
Wysłany: 17 Kwiecień 2005   

wytrzymalosc bkkena nie zalezy od tego kto, ile za niego dal, tylko od rodzaju drewna, z ktorego zostal wykonany ow bokken oraz od treningu. Jak ktos wali po scianach bokkenem to nie dziwne ze sie szybciej rozleci.
_________________
Just follow your path...
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2005   

Słuchaj... bokken nie jest do walki. Elementy można wprowadzać, ale to nie jest rzecz która można tak po prostu rozwalać coś. A twój jest dobry bo... gruby. Z kolei trudniej się nim macha. Szczerze to na forum budo bodaj ktoś pisał "że kupił prostacki bokken od jakiegoś faceta na allegro- za 20 zeta i że wygląda jak kij bejsbolowy" .... nie dziwie się... są przy grube xP
_________________
Hax
 
 
Sandayu Momochi 
Posiada 3 dan


Trenuję: Tenshin shoden
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 139
Skąd: Anglia-Northampton
Wysłany: 30 Czerwiec 2005   

Zależy od uzytkowania takiego bokkena i tez jaki jest on wytrzymały(ja np.miałem z czerwoneo drewna i nie przezył jednego dnia ,dltego tez trzeba dobierac odpowiednie drewno do siebie aby szybko sie nie lamały) ,pozatym czasem moze ci sie zdarzyc ze kupisz super wywrzony bokken a złamie sie za pierwszym razem a za drugim moze wytrzymac ci wieczność. Nakłada sie na to tez ciężkość takiego bokkena ,lżejsze zazwyczaj szybciej sie lamia bo sa mniej wytzymałe(choć nie zawsze).Ja zawsze kupuje cieższe i wmiare wywarzone z prostych powodów ,po pierwsze wiem ze trzymam cos w rece a jak nauczysz sie walczyc mniej wywarzonym (lub wogole) to masz pewnosc ze poradzisz sobie wywarzonym i lepiej będziesz walczyć.
_________________
Ayamatsu-ha hito-no tsune, yurusu-ha kami-no kokoro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group