Poprzedni temat «» Następny temat
sai
Autor Wiadomość
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Lipiec 2005   

sai to byla bron uzywana do walki z mieczem i przy tym powinna sie najlepie sprawdzac - więc chyba mozna by bylo uzywac do samoobrony przeciwko kijowi ale nie sadze aby tak czesto napadano z kijami - prędzej z kastetami, poza tym sai zajmuje troche miejsca - 50 cm to wcale nie malo jesli chce sie z tym chodzic po miescie...
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipiec 2005   

hmm,no fakt 50cm to nei mało, ale psiarskie sie do ciebie nie przyczepią, bo ostrze może mieć do 5cm, a to go wogole nie ma:P
sadze ze chodzenie z czyms takim nie bylo by dla mnie ciezkie, jakos bym miejsce znalazl...
a w wypadku jak napadna cie dresy z kastetami, nie pomoglo by jakby im takim sai po zebrach przywalic?czy jednak w samoobronie o niebo lepsze pozostaje nun?
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Lipiec 2005   

ja bym wolal przywalic 1 - metrowym pętem 3x3 po lapach takiemu... na ulice zamiast sai bym wolal wziac 50 centymetrowy pręt bo latwiej schowac, tanszy, i sprawdzi sie moim zdaniem rownie dobrze (chyba ze ktos z kijem wypadnie). ale to tylko moja opinia - osoby ktora nigdy nie walczyla saiami...
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
 
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lipiec 2005   

kłopot w tym że sam też nei ćwiczyłem tym wogole...ale zacząłem sie zastanawiać czy nie była by to idealna broń do obrony przed napastnikiem z nożem-a że sie nie znam to lepiej sie dowiedzieć od tych co sie znają:P
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 21 Lipiec 2005   

Sai nie do tego zostało stworzone więc sie w tej roli nie sprawdzi za dobrze. Tak jak któryś z poprzedników pisał , będzie tak samo skuteczne jak 50 cm pręta a droższe znacznie.
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lipiec 2005   

Będzie skuteczniejsze. Nie wiesz jak dobrze wbija się w drzewa. W ludzi będzie wchodzić jak w masło

Cytat:
sadze ze chodzenie z czyms takim nie bylo by dla mnie ciezkie, jakos bym miejsce znalazl..


Sai jest ciężką bronią. nie mówię o tych tanich aluminiowych kupkach. Ja mam oryginalne, japońskie stalowe saie. Ważą całkiem sporo. Trzymanie ich przy pasku (zwłaszcza pary) powodowałoby spadanie spodni.

Do walki na ulicy proponowałbym raczej odmianę Sai- jitte. Broń ta kosztuje obecnie trochę dużo (Hanwei obniżyło wszystkie ceny, poza Jitte- które zdrożało :( .), ale jest poręczniejsze, lżejsze i ma skuteczniejszy w przechwyach broni przeciwnika wąs. Ale jak jest okarze się może jutro, jak jitte do mnie przybędzie :>

Nunchaku też nie zostało stworzone do bicia ludzi po gębach a chodzi jak marzenie. Nóże tez nie został stworzony do zabijania- a zabić nim można dziecinnie prosto.

Myślę, że niedoceniacie sai, gdyż nie umiecie nim walczyć i nigdy nie mieliście z nim kontaktu.
_________________
Hax
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lipiec 2005   

Cytat:
Myślę, że niedoceniacie sai, gdyż nie umiecie nim walczyć i nigdy nie mieliście z nim kontaktu.

w moim wypadku sie zgodze, nigdy takiej broni na żywo nie widzialem i jedyne co do niej wiem to jak wygląda i sceny z filmów-z czego bardizej wierzę we własny intelekt i jako tako domyślam sie co z czymś takim można by zrobić...
Cytat:
jak jitte do mnie przybędzie :>

raany....ile ty tej broni kupujesz?^^"
moze niebawem własny sklep otworzysz, albo muzeum?:P
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25 Lipiec 2005   

podstawowe techniki z sai
http://www.ikkf.org/vdojo2Q01.html

spory artykuł o sai
http://www.uechi-ryu.com/oldsite/sai_article.htm

i jeszcze jedna stronka
http://www.portaskarate.org/sai.html
 
 
 
szwagier 
Posiada 4 dan

Wiek: 35
Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 26 Lipiec 2005   

fajne sai ;]
 
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Lipiec 2005   

O takich sai nie słyszałem, ale widziałem Jitte z ostrzem miecza zamiast z prętem. Coś podobnego używa się też w kung fu- bodaj miecze motylkowe.
_________________
Hax
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lipiec 2005   

nie no wg mnie to tej broni dodaje kilka plusów, tylko na co tyle zdobień?przecież taka surowa broń jest znacznie ładniejsza, a to to tak samo jak zdobiona katana która ma pochwę okrytą jakimś badziewem...
a poza tym są całkiem fajne:P
no i cene rozumiem też mają pewnie fajną:P
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 31 Lipiec 2005   

Fajne sai no nie (LINK) Nie dość że chromowane to tanie 150 za 2 sztuki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Lipiec 2005   

Ładne bo ładne, ale chyba nie najmocniejsze, jak chromowane.
_________________
Hax
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 8 Sierpień 2005   

romanz2 napisał/a:
Ładne bo ładne, ale chyba nie najmocniejsze, jak chromowane.
A co ma chrom do wytrzymalosci ? Wydaje mi sie ze wplywa tlyko na estetyke i to wszystko.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sierpień 2005   

Cytat:

A co ma chrom do wytrzymalosci ? Wydaje mi sie ze wplywa tlyko na estetyke i to wszystko.

wiesz, wg mnie chrom może troszkę dać, ale napewno nie więcej niż jak lakier w bokkenie...
no a poza tym to broń chromowana ładniej wygląda i chrom ciężej jest zetrzeć z broni niż jakąś warstwę farby...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group