Poprzedni temat «» Następny temat
kultura wschodu
Autor Wiadomość
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sierpień 2005   

Cytat:
a co rozumiesz przez: w taki sposób jak japończycy ?bo to dla mnie dziwne stwierdzenie

wg mnie chodziło tutaj o to że zgodnie z tradycją staro japońską...
ale u mnie w sumie poza walką i brakiem możliwości przegrania przez honor (nie w walce a innych sprawach) jest dokładnie jak u samurajów...
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 9 Sierpień 2005   

takezo napisał/a:
a co rozumiesz przez: w taki sposób jak japończycy ?bo to dla mnie dziwne stwierdzenie

No bo my najczesciej robimy ekspresową i pijemy na szybko :) a japonczyc to maja caly rytuał nie ? No wiec chodzilo mi o to czy ktos prowadzi takie rytuały :]
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 9 Sierpień 2005   

wojownik napisał/a:
takezo napisał/a:
a co rozumiesz przez: w taki sposób jak japończycy ?bo to dla mnie dziwne stwierdzenie

No bo my najczesciej robimy ekspresową i pijemy na szybko :) a japonczyc to maja caly rytuał nie ? No wiec chodzilo mi o to czy ktos prowadzi takie rytuały :]


To że japończycy stworzyli chanoyu(ceremonie herbacianą) nieznaczy że zawsze jak chcą sie napić herbaty to urządzają chanoyu, bo prawidłowe przygotowanie tej ceremonii jest bardzo skomplikowane. A tu więcej o chanoyu http://strazprzyboczna.ma...php?strona=wsep

A jak chodzi po prostu o picie japońskiej herbaty to nie ma z tym większego problemu bo czasem nawet w supermarketach można takie dostać a jak nie to w sklepach z herbatą na pewno. Ja pijam dość często(co najmniej raz dziennie) herbate zieloną sencha , jest to chyba najpopularniejsza japońska herbata. Wielu ludzi nażeka na jej smak ale mi pasuje tylko trzeba ją umieć dobrze zaparzyć.
 
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sierpień 2005   

Fish napisał/a:
raczej: skąd bierzesz w polsce sake? ( chyba ze kozystasz z jakiegos polskiego wyrobu...)

W Polsce jest dostępna sake - wystarczy, że się wybierzesz do poważniejszego sklepu z alkoholami lub nawet pozwiedzasz supermarkety (w Łodzi można ją kupić w Tesco).
 
 
marciniak
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sierpień 2005   

Tyle że mało kiedy ma jakośc i smak japońskiej sake...
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sierpień 2005   

To jest japońska sake, a jeśli chodzi o jakość to się niestety nie znam za dobrze, ale z tego co się orientowałem na stronach o sake to można ją uznać za średniogatunkową. W końcu tania to ona też nie jest :P
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sierpień 2005   

Yakubu, wiesz jezeli w polsce byla by prawdziwa sake, to tak naprawde za przywoz i oplaty policzyli by sobie dwa razy tyle co za sama butelke i trunek...to raz, a dwa w polsce ejszcze nei widzialem sake ktora przypominala by w smaku prawdziwa porzadna sake, to dla mnie tylko podrobki jakosci slabego wina...
 
 
marciniak
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpień 2005   

Ano właśnie, tak się sprawy mają. Mozna kupić lepsza sake, ale za wyższą cenę, no i niestety, ale w dojczach jest taniej.
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpień 2005   

Sugerujesz może inwazję? :P
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 11 Sierpień 2005   

A może dodam do swojej ofery ? :mrgreen:
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpień 2005   

w sumie, wtedy sprzedaż derastycznie by wzrosła-ach te zgraje chcace skosztować japońskiej vódki, a potem ją wypluwające bo chcieli pić z kieliszków a nie misek:P
tylko że woju, strona jest "chyba" o broni treningowej:P
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 11 Sierpień 2005   

Po pierwsze sake to nie wódka, po drugie można ją pić z kieliszków (tylko tych japońskich), po trzecie nie wypluliby bo by pomyśleli ile na nią forsy wydali, a po czwarte i ostatnie to picie też można czasem "potrenować". :D
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 11 Sierpień 2005   

Yakubu napisał/a:
a po czwarte i ostatnie to picie też można czasem "potrenować". :D
:ciii
Może trzymajmy się bardziej tematu.
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
raq102 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 25 Luty 2013   

Na kulturę wschodnią składają się też poszczególne kultury innych krajów, jak Indii, Korei, Pakistanu, Chin, Japonii, Tybetu i wielu innych z tego regionu. Najbardziej rozpowszechnioną kulturą jest chińska, japońska. Kultury te są pomieszane razem z religiami, na które składają się też religia buddyjska, hinduska czy muzułmańska. Każda z nich wniosła swoją cząstkę do każdej z kultur. Najbardziej znaczącą religią jest buddyzm i hinduizm.
_________________
PozdrawiamOla1kr1a
 
 
Fightwear_com_p 
Posiada 1 dan

Trenuję: boks
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 17
Wysłany: 10 Maj 2013   

Zgadza się,jednak ta najbardziej znana i popularna to chyba jednak japońska,jest także inspiracją do aranżacji wielu pomieszczeń w stylu orientalnym,inny przykład to anime i manga- przedstawiać nie trzeba. A Samuraje? Wszystko kojarzy nam się właśnie z tym krajem.
_________________
Podpis łamie regulamin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group