Poprzedni temat «» Następny temat
Naginata
Autor Wiadomość
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 26 Czerwiec 2005   

XFactor napisał/a:
Uważam, że takie materiały powinny być (docelowo, w przyszłości...) dodawane na płycie CD do każdego przyrządu treningowego kupowanego w serwisie wojownik.com.
No ja mam na płycie materiały szkoleniowe do bokkena jak by co to mogę wysłać.[/code]
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 4 Lipiec 2005   

co do naginaty jak by sobie ktoś chciał zrobić sam treningową to standardowa czyli taka jaką sie dziś trenuje naginatado ma od 212cm(7shaku) do 218(niechce mi sie liczyć ile shaku). jeśli chodzi o samo naginatado to moim zdaniem piękna sztuka walki a chyba nawet kilka klubów kendo w polsce sie tym zajmuje

a przypomniało mi sie jeszcze takimi jak z ebaya to se kata chyba ciężko porobić bo odbiegają od standardowych rozmiarów sporo(choć nie wiem bo nigdy nie ćwiczyłem)
 
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lipiec 2005   

Niestety naginatado nie jest dyscyplina statutowa PZKendo, ale sa osoby ktore staraja sie trenowac naginatka. Moze w przyszlosci tez sie rozwinie w Polsce...
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 7 Lipiec 2005   

W PZKendo nagintado nie ma i pewnie nie będzie w innych krajach w takich związkach/federacjach kendo jak nasze PZKendo też nie ma magnatado , tylko kendo , iaido i jodo. Od naginaty są inne związki/stowarzyszenia/federacje . Może za jakiś czas u nas też będzie coś takiego...........
 
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 7 Lipiec 2005   

takezo napisał/a:
Może za jakiś czas u nas też będzie coś takiego
No o ile wiem to jest w Międzyzdroju Żywieckim

http://pl.wikipedia.org/wiki/Naginata-do
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 7 Lipiec 2005   

Tak , w polsce też ćwiczą ale chodziło mi o to że nie ma żadnego stoważyszenia ani związku naginatado.
 
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 8 Lipiec 2005   

Jak to nie ma

http://www.naginata.org/inf/inf.html
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 8 Lipiec 2005   

No i właśnie polska nie należy do INF. A szkoda...
 
 
 
Yoshindo 
Posiada 2 dan


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 79
Skąd: Galicja
Wysłany: 11 Lipiec 2005   

Naginata-jutsu jest ćwiczone w szkołach Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu w Krakowie, Warszawie i Tarnowie.

Naginato-do to sportowa wersja Naganata-jutsu. Ciwiczy się w podobnych zbrojach jak kendo.
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 12 Lipiec 2005   

Bo tak naprawdę to Kendo od naginata-do różni praktycznie tylko broń.
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lipiec 2005   

No bez przesady ale są dość zbliżone.
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 14 Lipiec 2005   

Xaero napisał/a:
Bo tak naprawdę to Kendo od naginata-do różni praktycznie tylko broń.

Yakubu napisał/a:
No bez przesady ale są dość zbliżone.

No możę przesadziłem :mrgreen: (jak to zwykle bywa)
A ciekawi mnie pewna ciekawostka. Na stronie http://www.zsr.lubsko.pl/...aginata_00.html na dole jest napisane:
Cytat:
Skuteczność czarnych pasów nagi nata jest bardzo duża. Kobieta posiadająca 1 dan w nagi nata z łatwością pokonuje 5-tego lub 6-tego dana kendo
Ja bym się z tym nie zgodził. Moja koleżanka na ostatnich zawodach tak wymiatała żę zaproponowali jej sparing z 2 kolesiami oczywiście wpieprz dostali. Potem sparing z 2 kolesiami nagi nata. UUUUUU.... ale była żeź jak ich pokonała to wszystkim opadły kopary

Ps:Koleżanka ćwiczy KENDO
 
 
Yakubu
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lipiec 2005   

To wszystko zależy pewnie od umiejętności wykorzystania zalet broni. Naginata jest skuteczna na odległość natomiast shinai jest niebezpieczny z bliska. Jeśli walczący naginatą umie utrzymać odpowiedni dystans to ma oczywiście przewagę, jednak należy pamiętać, że kendoka bardzo szybko potrafi dystans skrócić. Gdy to zrobi wtedy to on będzie miał przewagę. Tak więc zdolność walki bronią polega na wykorzystaniu jej możliwości i unikaniu sytuacji, w których staje się ona mniej użyteczna - i nie należy tu uogólniać, że taki a taki dan pokona takiego.
 
 
Yoshindo 
Posiada 2 dan


Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 79
Skąd: Galicja
Wysłany: 14 Lipiec 2005   

Dłuższa broń daje przewagę. To chyba naturalne.
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Sierpień 2005   

Naginatę można dostać na goods.pl za 298 zł. Ciekawy model, aczkolwiek dla mnie za krórki trochę. Można go rozłożyć na kij o długości bodaj 90 cm i Wakizashi. Osobiście wolę kupić robione przez artystę naginaty. Pojawiają się one co jakiś czas na allegro (wkrótce mają pojawić się 2... z tym, że jedna jest zarezerwowana dla mnie :> )
_________________
Hax
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group