Poprzedni temat «» Następny temat
sai
Autor Wiadomość
angelus88
[Usunięty]

Wysłany: 1 Marzec 2005   sai

Ciekaw jestem czy ktoś z Was używa sai, jest to w miarę kosztowna broś i chyba trudno się nią posługiwać?
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 21 Marzec 2005   

na fbb wyczytalem pewnie ciekawostki typu czy widzial ktos drewniane sai :) troche sie usmialem bo nie bardzo widze material z ktorego mozna by je zrobic...

[ Dodano: 15 Kwi 2005 05:43 pm ]
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47909451

troche drogi ten sprzet :(
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
Xaero 
Posiada 4 dan


Trenuję: sztuki walki
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lut 2005
Posty: 381
Skąd: by tu wziąść kawuche
Wysłany: 21 Kwiecień 2005   

Słyszałem o sai z jakiegoś rodzaju gumy ale z drewna nigdy
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2005   

Mój sprzedawca sprzentu sprzedawał swego czasu saie po jedyne 90 zł. Widziałem aluminiowe za 40- w sam raz do treningu. Sam mam z dobrej stali, oryginalne japońskie... używane niestety, z rękojeścią obłożoną bandarzem. Dosyć dobrze tym walcze-znam podstawy, a na wolnej przestrzeni kiedyś pouczę się kata. Kupiłem je za 105 zł z oryginalnym japonskim poradnikiem walki ;]
_________________
Hax
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Maj 2005   

Co do sai- znacie jakieś książki dobre do nauki walki nimi?? Poza tą Demury, czy jakoś tak :P bo tę posiadam.

BTW. wczoraj obejrzałem znów trylogie Matrixa. Zaskoczony byłem, gdy zobaczyłem, że u Merowinga walczył gościu kamami, a sam Neo ciachał przeciwników Sai'ami.
_________________
Hax
 
 
rolland
[Usunięty]

Wysłany: 3 Maj 2005   

Zakladam ze ktos z was uzywa sai. jakie sa lepsze krotsze czy dluzsze? chromowane czy nie?
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2005   

Miałem doczynienia tylko ze swoją parą sai. Muszę stwierdzić, że dosyć dobrze kożysta się z 50 cm. Przy kupowaniu należy też zwrócic uwagę na szerokość widełek. Jeżeli są zaszerokie, nie będzie można wykonać pewnych układów z Sai. Dodatkowo używając drugiej strony rękojęści jako wzmocnienia ciosu pięści należy uważać w dłuższych sztukach, by się nie dźgnąć w brzuch (poczułem to na własnej skórze). Co do chromowania- nie wiem zbytnio co ono ma wnosić....


BTW. Kupiłem używane sai, rękojeść miałem owiniętą bandarzem, a teraz się rozwalił ;] Czym radzicie owinąć rękojeść?? I jak??
_________________
Hax
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 10 Czerwiec 2005   

w necie dostepne sa dwi wersje sai ok 50 cm dl i druga to ok 55 cm , ktora jest lepsza i od czego zalezy dobor dlugosci ?

Drugi podzial to ostrze okragle i cyba osmikatne o ile dobrze pamietam ? Ktorym lepiej sie cwiczy ?
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Czerwiec 2005   

Długość zależy od użytkownika. Oktagonalne to saie "bojowe"- jak już ktoś mówił o nun, oktagon zadaje więcej obrażeń. A rodzaj Tsuka Gashiry chyba nie robi różnicy w treningu. Co najwyżej można sobie ręce bardziej obetrzeć.
 
 
XFactor 
Posiada 4 dan


Trenuję: karate shotokan
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 495
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Czerwiec 2005   

romanz2 napisał/a:
Długość zależy od użytkownika. Oktagonalne to saie "bojowe"- jak już ktoś mówił o nun, oktagon zadaje więcej obrażeń.
Ale tylko gdy uderzasz obuchowo. A przy wbijaniu mniejszy opór stawia pręt o przekroju okrągłym. Dlatego nie widzę żadnego sensownego powodu by robić sai o przekroju ośmiokąta. No chyba żeby "ciekawiej" wyglądało...
 
 
wojownik 
Szefu


Trenuję: BOKKEN
Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 1020
Wysłany: 10 Czerwiec 2005   

A ty roman jakie amsz dlugie sai ? i ile masz wzrostu ?:)
_________________
https://www.bokken.pl/blog-nc-1.html
 
 
romanz2 
Posiada 4 dan

Trenuję: br
Wiek: 47
Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Czerwiec 2005   

Mają koło 50 cm, ja mam 175 cm :D . Pałka jak i Tsuka Gashira są oktagonalne.
 
 
Ryuzoku
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lipiec 2005   

a takie pytanie co do sai, czy nadało by sie ono jako broń do samo obrony?w tym że bez dużych treningów wcześniej, czy jak tym komuś przywale to będzie to dobrą bronią żeby sie obronić?
 
 
Lothian 
Posiada 2 dan

Trenuję: iaido, shotokan
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 86
Skąd: Z choinki ;)
Wysłany: 20 Lipiec 2005   

Ryuzoku napisał/a:
a takie pytanie co do sai, czy nadało by sie ono jako broń do samo obrony?w tym że bez dużych treningów wcześniej, czy jak tym komuś przywale to będzie to dobrą bronią żeby sie obronić?


Pewnie żeby się nadało. Jak każda broń, albo np. krzesło, tylko... co potem?
 
 
takezo 
Posiada 2 dan


Wiek: 33
Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 47
Skąd: wrocław
Wysłany: 20 Lipiec 2005   

Ryuzoku napisał/a:
a takie pytanie co do sai, czy nadało by sie ono jako broń do samo obrony?w tym że bez dużych treningów wcześniej, czy jak tym komuś przywale to będzie to dobrą bronią żeby sie obronić?

Kiedys shisengumi urzywalo sai do walki z przeciwnuikami uzbrojonymi w miecz by ich nie zranic a pokonac i nieyszkodliwic ale dzis,moim zdaniem, na ulicy jest tak samo przydatne jak kawalek preta. (soirki za brak polskich znakow ale mam angielskiego windowsa i nie mam ich niestety)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group