Poprzedni temat «» Następny temat
urazy podczas treningow
Autor Wiadomość
daro89 
Posiada 1 dan

Trenuję: capoeira
Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 28 Listopad 2015   urazy podczas treningow

czesto odnosicie urazy podczas treningu? co Wam sie przytrafilo najabrdziej bolesnego?
 
 
fight-fight 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: 3 Grudzień 2015   

na szczescie teraz coraz rzadziej, kiedys jak trenowalem z kumplami z osiedla to byla prawdziwa rzez, teraz trenuje profesjonalnie w Akademii Walki w Warszawie i ucze sie jak z glowa podejsc do tego sportu
 
 
tetrus 
Posiada 1 dan

Trenuję: aikido
Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Marzec 2016   

kiedyś często zdarzały mi się drobne kontuzje palców u rąk lub nóg, ale od kilku lat mam z tym spokój.
 
 
 
Jemiol2311 
Posiada 1 dan

Trenuję: MMA
Wiek: 28
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 2
Wysłany: 29 Marzec 2016   

Witam Cię :)
No niestety sporty walki to na tyle kontaktowy sport że urazy to chleb powszedni, zależy jeszcze jaki rodzaj sztuk walki trenujesz, ale na przykład w moim przypadku (trenuję mma) drobne urazy zdarzają się często, otarcia, bóle palców u stóp, kolan, w sumie ciężko wyliczyć co nie bolało :P, niestety też zdarzają się większe kontuzje niż jakieś tam obicia czy zadrapania takie jak nadciągnięcia ścięgien co paskudnie się goi, złamania kości i wiele innych. To ostatnie mnie dopadło na początku lutego gdy na jednym z ostrzejszych sparingów złamałem kość łokciową w przedramieniu przy blokowaniu wysokiego kopnięcia, no i niestety to mnie wyklucza na co najmniej 3 miesiące. Ale moim zdaniem każdy sam to sobie wybiera i trzeba być twardym i cisnąć mimo wszystko, trzeba także podchodzić z głową do treningów, mięsień mózg najlepsze połączenie :) czyli nie forsować się zbytnio jeśli nie czujesz się na siłach danego dnia, nie lekceważyć drobnych urazów mając nadzieje że samo przejdzie, zawsze maźnięcie jakąś maścią nie zaszkodzi :)
No i cóż mogę powiedzieć, trenuj systematycznie i się nie poddawaj a będzie co raz lepiej gwarantuję ! życzę zdrowia oby tych urazów było jak najmniej i powodzonka ! :)
_________________
"Ludzie mają albo wymówki, albo wyniki ".
 
 
krisu_byk 
Posiada 1 dan

Trenuję: Sztuki walki
Wiek: 36
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 30 Marzec 2017   

oprócz wielu naciągnięć to najbardziej bolały po nachodzące na siebie nerwy jeśli chodzi o kark i plecy, tragedia ale wtedy uratowała mnie Pani Magda z fizjoterapiadomowakrakow.pl miałem wrażenie że mi życie ratuje ;)
 
 
przegrzany-leb 
Posiada 1 dan

Trenuję: MMA
Wiek: 43
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 4
Wysłany: 27 Kwiecień 2017   

Stary dzięki za info o Akademii Walki, to stąd się o nich dowiedziałem, faktycznie bardzo dobry klub.
 
 
Manoji 
Posiada 1 dan
Tatami Master

Trenuję: Judo, MMA
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Maj 2017   

Powiem tak, "trochę" trenuję. Znam różne osoby trenujące z różnych różne sztuki walki. Na różnych poziomach uważania podczas treningów. Bardziej przewidujące konsekwencje i mniej... Ale nie znam nikogo kto by trenował na poważnie i ominął kontuzje.

Trochę to może chore, ale kontuzje świadczą w mojej prywatnej ocenie - na jak poważnie trenujesz. W sensie jak intensywnie, ile lat. Bez nich się chyba nie obejdzie. :D

No i oczywiście wiele też zależy od tego na jakim podłożu trenujesz. Dobre maty puzzlowe, lub tatamis to także istotny element zabezpieczania się przed urazami.
_________________
Droga wojownika - to droga na całe życie.
 
 
fight-fight 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 28 Paź 2015
Posty: 8
Wysłany: 24 Maj 2017   

przegrzany-leb napisał/a:
Stary dzięki za info o Akademii Walki, to stąd się o nich dowiedziałem, faktycznie bardzo dobry klub.


Serio? :mrgreen: To git, stary, jak Ci się podoba? Długo trenujesz? Musimy się kiedyś zgadać, ja chodzę zawsze w czwartki, bo moja dziewczyna ma w tym czasie pilates i zumbę :mrgreen:
 
 
Jakub Przemek 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 10
Wysłany: 20 Sierpień 2019   

jako iz jestem poczatkujacym jeszcze nie odnioslem urazu ale wszystko przedemna
 
 
vergil96 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate shotokan
Dołączył: 02 Wrz 2021
Posty: 3
Wysłany: 2 Wrzesień 2021   

Na ogół tylko lekkie siniaki. Żadnych wybitych zębów ani nic w tym guście. Raz wybiłem sobie palec u stopy i bardzo boleśnie naciągnąłem brzuch trenując ze sporo większym kolegą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group