Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór sztuki walki dla nowicjusza.
Autor Wiadomość
vejddoom 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: 2 Maj 2014   Wybór sztuki walki dla nowicjusza.

Witam, jestem kompletnym nowicjuszem, i chciałbym zapisać się od nowego roku szkolnego (ponieważ obecny plan tak sobie rozplanowałem, że ciężko by mi było uczęszczać systematycznie) na jakąś sztukę walki.
Mam 17 (za 3 miesiące 18) lat, jestem niski (160-170cm wzrostu, duże wachnięcie, ponieważ w szkole na bilansie wyszło 163cm, potem w szpitalu jak byłem 164/165cm ostatnio jak zmierzyłem się prowizorycznie miarką budowlaną wyszło 167cm dodam, że cały czas rosnę), ważę 50-53kg (mam niezwykle szybką przemianę materii, zaczynam tyć dopiero przy 4000kcal-5000kcal dziennie), posiadam drobną budowę (chude kości itp.) i problemy z kolanami (rzepka jest przesunięta trochę w górę, wada anatomiczna) przez co dosyć często mnie bolą kolana, już nie mówiąc o bólu towarzyszącym przy uderzeniu w kolano. Już wiem, że o siłowni nie ma mowy, mogę ćwiczyć w domu (hantle, podstawowe ćwiczenia, niedługo dojdzie drążek), chciałbym móc opanować emocje (jestem strasznie wybuchowy), oraz zacząć czuć się pewnie idą ulicą po zmroku. Chciałbym, żeby to czego się nauczę dało się zastosować w "cywilnym" ubraniu czyt. jeansy, zwykła bluzka z krótkim rękawem.
Liczę na waszą pomoc. :)
 
 
Trupi2441 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 10
Wysłany: 9 Maj 2014   

Myśle że bardziej to musisz nad strachem zapanować bo o zmroku to czy olbrzym z Ciebie czy mikrus i tak napadają.Polecam Ci krawmage
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 30 Lipiec 2014   

Może tajski boks? Poczytaj forum i będziesz wiedział zdecydowanie więcej,a poza tym najlepiej jest wybrać się na kilka treningów do różnych szkół i zobaczyć czy dany styl i SW akurat Ci odpowiadają.
 
 
pawelstolik 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 21 Lipiec 2015   

A jaką sztukę walki polecicie dla kobiety?
 
 
canario 
Posiada 1 dan
Canario

Trenuję: Capoeira
Wiek: 42
Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 2
Wysłany: 30 Sierpień 2015   

Wybierz cokolwiek co ci przyniesie frajdę i nie wymiękniesz po 3 treningach. Idź tam gdzie jest fajny klimat na sali, instruktor jest wykwalifikowany i ma dobre, cierpliwe podeście do uczniów.

Najlepiej idź tam z swoją ekipą. Raźniej będzie się wam ćwiczyło.
A jaka sztuka ? To nie ważne. Każda sztuka walki wzmacnia charakter.
 
 
Fliperus 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 28 Wrzesień 2015   

Kraftmaga, tylko nie wiem dlaczego, ale ta sztuka walki zmienia charakter kobietom.
 
 
daro89 
Posiada 1 dan

Trenuję: capoeira
Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: 16 Listopad 2016   

Ciężko powiedzieć tak po opisie. Znam fajne miejsce nazywa się Akademia Walki, prowadzą zajęcia przykładowo z boksu czy zapasów. Myślę, że tam ci doradzą, co byłoby odpowiednie, bo znają się na tym. Myślę, że byłaby to najlepsza opcja.
 
 
Kickboxser 
Posiada 1 dan
Kickboxser krak

Trenuję: Boks kickboxing
Wiek: 103
Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Grudzień 2016   Trenuj najlepiej kickboxing z boksem napoczatek .

Fliperus napisał/a:
Kraftmaga, tylko nie wiem dlaczego, ale ta sztuka walki zmienia charakter kobietom.


[ Dodano: 2016-12-22, 18:36 ]
daro89 napisał/a:
Ciężko powiedzieć tak po opisie. Znam fajne miejsce nazywa się Akademia Walki, prowadzą zajęcia przykładowo z boksu czy zapasów. Myślę, że tam ci doradzą, co byłoby odpowiednie, bo znają się na tym. Myślę, że byłaby to najlepsza opcja.


[ Dodano: 2016-12-22, 18:37 ]
canario napisał/a:
Wybierz cokolwiek co ci przyniesie frajdę i nie wymiękniesz po 3 treningach. Idź tam gdzie jest fajny klimat na sali, instruktor jest wykwalifikowany i ma dobre, cierpliwe podeście do uczniów.

Najlepiej idź tam z swoją ekipą. Raźniej będzie się wam ćwiczyło.
A jaka sztuka ? To nie ważne. Każda sztuka walki wzmacnia charakter.
_________________
Tiger-instinct Krakow Kickboxing
 
 
Maxymo 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: 25 Wrzesień 2017   

Cześć. No właśnie ja też szukam bo mnie ostatnio okradli.
Czegoś realistycznego - czyli nie sport a takie MMA chyba tylko realistyczne.
Jak szukałem w googlu to trafiłem na poorównanie sportów walki do samoobrony.
Jak czytam to wygląda to bardzo sensownie ale jestem kompletnie zielony wiec potrzebuje waszej porady:

http://www.add-vantage.wa...iwej-samoobrony
Ostatnio zmieniony przez wojownik 8 Październik 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karkołomny 
Posiada 1 dan

Trenuję: BJJ, Aikido
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: 27 Wrzesień 2017   

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, jeżeli wpadł Ci w ręce ten artykuł i pasuje Ci miejsce gdzie odbywają się treningi, to ruszaj na trening. Porozmawiaj z prowadzącym, zobacz "czym to się je"
Artykuł wydaje się sensowny, choć nie wspomina nic o pierwszej zasadzie wu shu czyli nękaniu przeciwnika długimi ucieczkami ;) Ale do tego też trzeba mieć kondycję a to się zdobywa na treningach :)
 
 
Maxymo 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: 28 Wrzesień 2017   

No to chyba pójdę i zdam relację jak było.
 
 
dergax 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: 29 Wrzesień 2017   Kontuzja kolana

Cześć,

Miałem zerwane więzadło krzyżowe w kolanie i masę innych kontuzji przy grze w piłkę nożną. Co polecicie za sztukę walki nie obciążającą kolan. Wiem, że MMA odpada bo dźwignie są. Myślałem o boksie jednak, znajomi mi mówili, że jest to słabe i lepsze byłoby muathai. Jakie są kontuzje częste przy MUA THai i innych??
 
 
Szalony Max 
Posiada 1 dan

Trenuję: Brak
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: 13 Listopad 2017   

Krav maga będzie tu chyba najlepsza, tak mi się wydaje :)
 
 
Marcinos 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 31 Lip 2021
Posty: 2
Wysłany: 31 Lipiec 2021   

A co sądzicie o zajęciach z K-1 https://www.goscinna.com/kick-boxing-k1/ ? Ja właśnie szukam dla siebie zajęć w okolicy Bemowa, mam już na oku miejsce, ale też zastanawiam się nad konkretną dyscypliną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group