Poprzedni temat «» Następny temat
Co wybrać?
Autor Wiadomość
ninia20 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 20 Październik 2013   Co wybrać?

Witam,
jestem nowy na tym forum. Chciałbym zapytać o możliwie najbardziej praktyczną sztukę walki. Mieszkam w Krakowie i zamierzałem zapisać sięna kendo ale przeczytałem gdzieś że nie jest to najlepszy wybór. Chodzi mi o dość efektywną (i efektowną) sztukę która (jeśli to możliwe) pozwoliła by poźniej władać mieczem bastardowym. Nie znam zbytnio kultury japońskiej gdyż zainteresowałem się nią stosunkowo niedawno więc mogę nie znać wszystkich terminów. Z góry dziękujęza pomoc.
_________________
"Every man has his weakness. Find the girl."
 
 
Fightline 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 31
Wysłany: 20 Listopad 2013   

A jakie warunki fizyczne posiadasz w sensie wzrostu oraz wagi? Może podaj to też na początek i wtedy o wiele łatwiej będzie dobrać odpowiednią dla Ciebie sztukę walki.
_________________
Podpis łamie regulamin
 
 
ninia20 
Posiada 1 dan

Trenuję: brak
Dołączył: 20 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: 22 Listopad 2013   

Sry, mój błąd, mam 178 cm wzrostu, ważę 69-70 kg.
_________________
"Every man has his weakness. Find the girl."
 
 
niedozwolonanazwa 
Posiada 1 dan

Trenuję: MT
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 44
Wysłany: 13 Listopad 2014   

Warunki wzrost względem wagi masz dobre bo powinieneś ważyć właśnie około 70-75kg. Zastanów się czego na dobrą sprawę szukasz,bo Kendo nie jest praktyczną sztuką walki,przynajmniej w mojej opinii. Co innego Aikido czy KravMaga. Rozglądałeś się już za jakąś szkołą w Krakowie?
 
 
Fraggles 
Posiada 2 dan

Trenuję: Shaolin Kempo
Wiek: 54
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 54
Skąd: Warszawa, Lublin
Wysłany: 12 Grudzień 2014   

Musisz rozdzielić kilka rzeczy: np. kendo to sport, nie sztuka walki, krav maga, to sport walki lub system wojskowy (zależy jakiej klasy jest nauczyciel). Jeśli chodzi o Sztuki Walki, to nieskutecznej nie znam - wszystkie powstały w czasach znacznie bardziej niebezpiecznych od obecnych do obrony życia, więc albo się sprawdzają, albo już dawno nikt by nie miał czego nauczać, bo wy ich wybili. Jeżeli chodzi o miecz - może Aiki Jutsu? Gdzieś w Twoich okolicach jest dobry w mieczu shihan Błaszkiewicz, ale nie pamiętam dokładnie gdzie....
_________________
Fraggles
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group