Poprzedni temat «» Następny temat
Manga i Anime
Autor Wiadomość
Sandayu Momochi 
Posiada 3 dan


Trenuję: Tenshin shoden
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 139
Skąd: Anglia-Northampton
Wysłany: 10 Kwiecień 2006   

Głos japonek jest poprostu uroczy !!! =] ,pod warunkiem że mówi to japonka a nie psychodeliczna wariatka ;/
_________________
Ayamatsu-ha hito-no tsune, yurusu-ha kami-no kokoro.
 
 
Fish 
Posiada 4 dan

Trenuję: Trenowałem: Iaido/kenjutsu & Oyama Karate
Wiek: 35
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 245
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Kwiecień 2006   

mnie angielski dubbing w anime wręcz odrzuca - nie potrafie ścierpieć anime w innym języku jak japoński. Japończycy wkładają serce do tego - nie to co Ci amerykańcy, którzy po prostu odklepują swoje kwestie -.-
_________________
"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon,
My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną,
Tak jak już zbladły nie raz,
Znikną tak jak piana na wodzie,
Jak na brzegu piach."
Ostatnio zmieniony przez Fish 16 Kwiecień 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sandayu Momochi 
Posiada 3 dan


Trenuję: Tenshin shoden
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 139
Skąd: Anglia-Northampton
Wysłany: 7 Maj 2006   

Pozatym cieszmy sie ze to Japonczycy ,bo Chińczycy mają bardzooo silny akcent a jak chce ktos zobaczyc odmiane to niech sobie zobaczy Koreańskie anime pdt. Wonderful Days(tytuł nie ma nic wspólnego z anime =])
_________________
Ayamatsu-ha hito-no tsune, yurusu-ha kami-no kokoro.
 
 
Highwind 
Posiada 1 dan

Trenuję: XMA- kiedyś
Wiek: 35
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Bytom
Wysłany: 22 Październik 2008   Anime

Witam (: Oglądałem to anime jakiś czas temu i muszę powiedzieć, że historia i wydarzenia w nim zawarte mi się dość podobały =p Ale to dlatego, że mam taki a nie inny gust :) Najbardziej ze wszystkich jak narazie podoba mi się Bleach głównie ze względu na muzykę :)
 
 
valkyria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Październik 2008   

Anime trochę oglądam (głównie Bleach), bardzo od niedawna. Zainteresowanie sztukami walki stopniowo rozszerzyło się na inne "japońskie historie", w tym także manga i anime. Owszem, w anime muzyka jest ważna, często świetna. Ale piękno kreski docenia się dopiero czytając mangę. Tylko żal człowiekowi, że nie umie czytać po japońsku - kompozycja graficzna tekstów pisanych kanji wydaje się być integralną częścią mangi :)
 
 
rima 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate shotokan
Wiek: 29
Dołączyła: 06 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: 7 Grudzień 2011   

Moje ulubione to oczywiście Naruto, Bleach, oraz Black Butler :D No i Hetalia Axis Powers
 
 
Pavlosport_pl 
Posiada 1 dan


Trenuję: boks
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 21
Skąd: POLSKA
Wysłany: 23 Listopad 2012   

Dragon Ball,Rycerze Zodiaku plus seria The Lost Canvas jak i Czarodziejka z księżyca. Kultowe seriale,ponadczasowe.
 
 
tred102 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 5
Skąd: kłodzko
Wysłany: 3 Styczeń 2013   

Słowo manga znalazło się w powszechnym użytku po opublikowaniu w XIX wieku Hokusai Manga, zawierającej posortowane rysunki ze szkicowników znanego artysty ukiyo-e, Hokusaia. Jednakże, już giga (lit. zabawne obrazki) rysowane w XII wieku przez różnych artystów zawierają niektóre cechy mangi, takie jak zainteresowanie historią i prostą, syntetyczną linię.

W połowie XIX w, kiedy Japonia dokonała otwarcia na świat (era Meiji), zaczęto sprowadzać zachodnich artystów, by uczyli japońskich studentów europejskich metod i technik kreowania obrazu. W obecnej formie manga zaistniała dopiero po II wojnie światowej.
 
 
raq102 
Posiada 1 dan

Trenuję: BRAK
Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 25 Luty 2013   

Napiszcie mi jaką mangę/anime mam zamieścić w następnej notce??? A moze recenzje jakiejś anime? I napiszcie w komentarzu jak wam sie zmiany podobają!!! Aha i nie zapomnijcie podawać adresy blogów!!!
_________________
PozdrawiamOla1kr1a
 
 
jedi 
Posiada 1 dan

Trenuję: tenis i łucznictwo
Wiek: 25
Dołączyła: 09 Lis 2012
Posty: 27
Skąd: Paczkowo
Wysłany: 26 Luty 2013   

Z anime u mnie krucho, ale parę miesięcy temu czytałam taką całkiem fajną mangę pt "Vagabond".
Opowiada o szermierzu Miyamoto Musashim i jest na podstawie książki "Miyamoto Musashi". Całkiem fajny komiks, ciekawe rysunki. A jeszcze jedno "Vagabond" nie jest zgodny z prawdą. Wiadomo, że Musashi naprawdę walczył z Sasakim, ale wiecie nie jest to wszystko związane z prawdą.
_________________
Come to the dark side, we have cookies.
 
 
LesnaChata_pl 
Posiada 1 dan

Trenuję: karate
Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 40
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 29 Kwiecień 2013   

Myślę,ze warto byłoby utworzyć taką listę najbardziej popularnych anime ostatnich 15-20 lat,bo było ich naprawdę sporo. Czas wybrać te,które zdaniem Forumowiczów najbardziej zapadły nam w pamięci.
 
 
Jakub Przemek 
Posiada 1 dan

Trenuję: Karate
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 10
Wysłany: 20 Sierpień 2019   

Ja się interesuje ale nie oglądam za częso.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group